fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Mladší dorastenci kategórie U17 zimujú po jesennej časti súťažného ročníka 2019/2020 na 9. mieste prvej ligy mladšieho dorastu. Sezónu začali pod vedením trénerského dua Ján Guziar – Boris Rigo. Po úvodných šiestich kolách však mali bielo-modrí orli na svojom konte šesť prehier, nula bodov a skóre 3:23 a vedenie klubu muselo konať. Urobilo nepopulárne opatrenie a k družstvu prišla nová trénerská dvojica Marek Ondrík – Róbert Petruš. Lepšie výsledky nenechali na seba dlho čakať. V jedenástich stretnutiach získali chalani pod vedením nových trénerov 13 bodov s bilanciou 4 víťazstvá, 1 remíza a 6 prehier so skóre 23:28. Bližšie sme sa na to pozreli s asistentom trénera FK Poprad U17 Róbertom Petrušom.

FK Poprad U17
FK Poprad U17

Po jesennej časti súťaže ste na 9. mieste. Ako by ste ju zhodnotili?

Jesennú časť hodnotím vcelku pozitívne. Vyhli sme sa problémom na chvoste tabuľky, získali sme 13 bodov a celkom solídne sme zvládli záver jesene. S terajším umiestnením a bodmi, ktoré sme získali, som spokojný.

Získali ste 13 bodov so skóre 26:51. Ste s tým spokojný?

Družstvo som prebral po 6. kole, keď malo na svojom konte skóre 3:23 a nula bodov. Vyhrali sme nad tými súpermi, ktorých sme mali zdolať a na ktorých sme mali. Mrzí ma domáca strata so Senicou, kde sme zakopli a remizovali 3:3. Vyhrali sme v Michalovciach, doma s Banskou Bystricou, Dunajskou Stredou i Podbrezovou. Družstvo uhralo a získalo to, na čo malo.

Hodnotíte lepšie vaše vystúpenia na domácom ihrisku alebo zápasy vonku?

Jednoznačne doma. Všetky posledné zápasy, ktoré sme odohrali vonku, boli ako cez kopirák. Držali sme sa dovtedy, kým sme nedostali jeden gól. Po inkasovaní išlo družstvo do kolien a rozsypalo sa. Preto sme utrpeli vysoké prehry v Trnave i Žiline, päť gólov sme dostali aj v Ružomberku. Vonku dostávalo družstvo veľa gólov. Naše vonkajšie vystúpenia boli zakríknuté, bojazlivé. S tým budeme musieť niečo urobiť.

Splnili hráči všetky vaše očakávania a predstavy?

S väčšinou chlapcov sa prakticky spoznávam ešte doteraz. Ešte stále neviem presne posúdiť, na čo presne títo hráči majú. Čo sa týka hernej disciplíny, tréningového procesu, tréningovej morálky, nemôžem na nich povedať pol slova. V tréningoch išli naplno, zápasy sa snažili odohrať najlepšie ako vedeli. S tým som vcelku spokojný. Očakávania boli také, že som sám nevedel ako to všetko vypáli. Chlapci to zvládli.

Čo bolo v prvej polovici sezóny najväčším pozitívom, a naopak, čo vás v nej najviac sklamalo?

Pozitívom bolo, že chlapci sa nakopli hneď v druhom zápase, v ktorom som bol pri družstve, v Michalovciach, kde sme vyhrali vysoko 6:0. To im dodalo viac sebadôvery do ďalšieho priebehu súťaže. Doma sme sa nezľakli ani silných súperov z prvej štvorky tabuľky. Sklamal ma prístup niektorých našich kľúčových hráčov. Niektorí z nich boli na zrazoch, resp. skúškach a práve tí, na ktorých sa tu najviac spolieha, zaostali za očakávaniami. Neodovzdávali všetko svoje futbalové majstrovstvo.

Kedy začnete so zimnou prípravou, ako a kde bude prebiehať a na čo sa v nej zameriate?

Prvý tréning je naplánovaný na 8. januára. Prebiehať by mala v domácich podmienkach. Uvidíme, či sa vybaví nejaké sústredenie, ale na 99 percent budeme v Poprade. Zameriame sa na všetky činnosti. Budeme musieť zlepšiť kondičnú stránku, hernú stránku v ofenzíve i defenzíve. Jarná sezóna bude veľmi ťažká, preto musíme byť dobre pripravení.

Plánujete počas zimnej prestávky káder nejako obmeniť?

Budeme sa snažiť získať jedného-dvoch šikovných chlapcov, chceli by sme káder posilniť. Družstvo potrebuje trošku obmenu. Nerátam však s tým, že by malo dôjsť k veľkým zmenám.

Čo bude vaším cieľom v odvetnej, jarnej časti súťaže?

Jednoznačným cieľom bude vyhnúť sa bojom o záchranu v súťaži. Nechceme sa strachovať do posledného kola. Chceme zastabilizovať družstvo a bol by som veľmi rád, keby sme na konci sezóny poskočili o jeden-dva stupienky vyššie. Urobíme všetko preto, aby sme nepodliezli latku.

9. FK Poprad 17 4 1 12 26:51 13
X