Veľmi dôležité víťazstvo a tri cenné body do tabuľky si pripísali v sobotu naši starší dorastenci. V poslednom domácom zápase jesennej časti vyhrali v mrazivej Tatranskej Lomnici nad Ružomberkom 2:0. Menej sa darilo mladším dorastencom U17 a U16, ktorí v Ružomberku nezabodovali.

FK Poprad U19
FK Poprad U19 vyhral nad Ružomberkom 2:0

U19

FK Poprad – Ružomberok 2:0 (0:0)

Góly: Olejník 2.

Tréner Mikuláš Dvorožňák: „Do zápasu sme vstupovali s veľkou maródkou, na lavičke sme mali v podstate len jedného zdravého náhradníka do poľa a keď sa nám zranil hneď na začiatku Domino Maliňák, tak sme túto alternatívu museli hneď využiť. V prvom polčase to nebol z našej strany dobrý výkon, hlavne naša defenzíva nebola organizovaná, z čoho pramenili taktické chyby a šance súpera, ktoré, našťastie, nevyužil. V druhom polčase sa naša hra zlepšila, boli sme odvážnejší smerom dopredu a naša aktivita bola odmenená prvým gólom Stana Olejníka po krásnej akcii Ficko – Maliňák – Olejník. Po tomto góle sa našim chlapcom vrátilo sebavedomie, aj dôraz v defenzíve, súpera sme už do vážnejších šancí nepustili, naopak, boli sme nepríjemní v ofenzívnej časti hry a druhým gólom Stana Olejníka sme našu výhru potvrdili. Chlapcom sa musíme poďakovať za odhodlaný výkon a tri body do tabuľky si veľmi ceníme.“

U17

Ružomberok – FK Poprad 5:3 (2:1)

Góly: Kmec, Kopáč, Griger.

Asistent trénera Róbert Petruš: „Divoký výsledok hovorí za všetko. Súpera sme od začiatku zápasu držali na dištanc, hral sa pomerne svižný zápas medzi šestnástkami bez strely na bránu a my sme prehrávali 2:0! Súper nevystrelil na bránu a viedol 2:0. Podarilo sa nám pred koncom polčasu znížiť na rozdiel gólu a dúfal som, že tu môžeme niečo uhrať. Ale prišiel druhý polčas a znovu sa súper dostal do dvojgólového vedenia po hrubej chybe našej obrany a potom to už bolo otvorené z obidvoch strán, takže sa hralo hore-dole s veľkým počtom gólových príležitostí na oboch stranách. My sme z nich vyťažili ešte dva góly, ale na zisk bodov to nestačilo, pretože súper bol v koncovke efektívnejší a päť gólov v našej sieti hovorí za všetko. Veľmi som sklamaný z výkonu mojich kľúčových hráčov a ani náš brankár nás nepodržal tak, ako v minulom zápase doma. Čaká nás ešte jeden zápas doma proti Podbrezovej a potrebujeme sa naňho dobre pripraviť a zvládnuť ho.“

U16

Ružomberok – FK Poprad 4:2 (1:0)

Góly: Kučera, Novák.

Asistent trénera Boris Rigo: „V Ružomberku sa hral kvalitný dorastenecký zápas. V prvom polčase sa hralo prevažne v strede ihriska, mali sme celkom slušný prechod do útoku, škoda viacerých akcií, kedy sme mohli súpera prečísliť po zisku lopty, chýbalo nám kolmejšie riešenie akcií. V závere polčasu najprv Farkašovského prudká strela išla do stredu brány a potom sme pri góle nepokryli útočníka hostí, ktorý hlavičkoval úplne sám. Druhý polčas bol herne z našej strany veľmi dobrý. Vyhrávali sme osobné súboje, boli sme aktívni smerom dopredu, dali sme dva góly. Škoda rýchleho gólu, ktorý sme inkasovali ihneď po našom vyrovnaní. Domáci rozhodli zápas po rýchlych akciách do našej otvorenej obrany. Z našej strany celkovo dobrý výkon, v poslednom jesennom kole chceme byť výsledkovo, aj herne, úspešní.“