fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Ďalší zaujímavý projekt rozbehla mládežnícka zložka nášho futbalového klubu. Kategória prípraviek absolvuje v rámci projektu FK Poprad futbal tour počas tohto mesiaca štyri tréningové jednotky v okolitých obciach podtatranského regiónu.

Premiéra sa uskutočnila v stredu 16. mája v Hôrke, dnes sa pokračuje v Spišských Hanušovciach. Ďalšie dve zastávky budú 24. mája v Spišskom Bystrom a 31. mája vo Veľkej Lomnici. Podmienkou klubov bolo mať zastúpenie v kategórii prípraviek a prihlásiť sa do tohto projektu. „Ide o ukážkovú tréningovú jednotku, do ktorej zapájame naše, aj miestne deti. Ide o akúsi kamarátsku výpomoc medzi klubmi,“ vysvetlil šéftréner prípraviek FK Poprad Michal Mičko. Po skončení tréningu venoval FK Poprad domácemu klubu desať futbalových lôpt. „Chcel by som poďakovať trénerom, ktorí trénujú v týchto kluboch, lebo to robia nezištne a z lásky k futbalu a k deťom,“ doplnil Mičko.

FK Poprad futbal tour
FK Poprad futbal tour odštartoval v Hôrke

Pekná myšlienka

Okrem troch našich trénerov, šéftrénera prípraviek Michala Mička, Mariána Jarabinského a Mária Troppa dohliadal na malých futbalistov počas stredajšieho tréningu aj prvý brankár nášho A-mužstva Ján Malec. Nie je to náhoda, keďže Malec je odchovancom práve „baníkov“ z Hôrky. „Je to nádherná myšlienka, som rád, že s tým FK Poprad vyšiel. Zmobilizovať deti k spoločnému tréningu je pekná myšlienka. Mňa teší, že sa do toho zapojila aj Hôrka. Ja osobne som na tomto ihrisku ako malý chlapec trávil čas aj mimo tréningov. Starší, skúsený brankár by mal ťahať so sebou aj tých menej skúsených, mladých, nádejných a rovnako tak to platí aj tu. Úloha silného regionálneho klubu, akým je FK Poprad, je, aby ťahal tie menšie kluby. A je dôležité, aby sa začalo už od malých detí,“ zdôraznil Ján Malec.

TJ Baník Hôrka vychovala v minulosti viacero výborných futbalistov a rád by v tom tento klub pokračoval. „Je to veľmi zaujímavý projekt. Je pekné, že tu prišli tréneri z Popradu, ktorí sa zúčastnili nášho tréningu prípravky. Predviedli veľmi kvalitný tréning, pre naše deti je to výborné spestrenie. V našom klube máme okolo 15 detí v prípravke, čo je pre takú obec pekné číslo. FK Poprad je lídrom v tomto regióne. My, menšie kluby sa snažíme od nich niečo naučiť,“ povedal tréner prípraviek TJ Baník Hôrka Tomáš Kožuch.

X