Náš klub zapísal ďalší prenikavý úspech. Ešte iba 15-ročný útočník FK Poprad Adam Gríger si v uplynulých dňoch obliekol najcennejší dres. Náš ofenzívny hráč sa predstavil v drese slovenskej reprezentácie do 16 rokov v dvoch medzištátnych prípravných stretnutiach v arménskom Jerevane. V prvom súboji sme remizovali s domácim tímom 1:1, pričom Adam naskočil do zápasu od 60. minúty. V druhom meraní síl sme vyhrali 2:1, Adam nastúpil v základnej jedenástke a hral do 40. minúty. Najbližšie sa SR 16 stretne v septembri, keď ju čaká dvojzápas v Bulharsku. Nášho úspešného reprezentanta sme požiadali o krátky rozhovor.

Adam Gríger - SR 16
Adam Gríger – SR 16

Adam, v arménskom Jerevane si odohral dva prípravné zápasy v drese SR 16. Čo pre teba znamená obliekať si najcennejší dres s dvojkrížom na hrudi?

„Určite to pre mňa znamená veľmi veľa. Som rád, že som bol nominovaný a budem naďalej makať a snažiť sa, aby som bol aj naďalej v nominácii.“

V prvom zápase ste remizovali 1:1, v druhom vyhrali 2:1. Ako by si zhodnotil tieto stretnutia?

„V prvom zápase sme na začiatku dostali gól po našej chybe, ale do konca prvého polčasu sme dokázali vyrovnať.  V druhom polčase sme mali veľa šancí, ktoré sme, bohužiaľ, nedokázali premeniť. V druhom zápase bolo od začiatku vyššie tempo. Podarilo sa nám streliť dva góly a vyhrať zápas.“

Domov si sa vrátil s úrazom pravej očnice. Ako sa ti stalo toto zranenie?

„Pri rohovom kope a keď som bol v nábehu, tak som dostal od jedného obrancu päsť do oka.“

Absolvoval si očné vyšetrenie? Ako to s tebou vyzerá?

„Očné vyšetrenie som neabsolvoval. Vyzerá to byť v poriadku a pred dvoma dňami som sa zapojil aj do tréningovej jednotky.“

Momentálne pôsobíš v FK Poprad, kde hrávaš 1. dorasteneckú ligu. Aké sú tvoje futbalové ciele a sny?

„Určite by som to chcel dotiahnuť najďalej ako sa bude dať. Neviem konkrétne, že kde by som chcel hrávať, ale určite v nejakom veľkoklube.“

Máš nejaký futbalový vzor, resp. obľúbeného hráča. Kto to je a prečo?

„Áno, mám viacerých, ale snažím sa byť sám sebou.“

Aký je tvoj obľúbený klub?

„FC Barcelona.“

Máš 15 rokov, doteraz si reprezentoval Slovensko v žiackych kategóriách. Aký je rozdiel medzi žiakmi a dorastencami na medzinárodnom fóre?

„Zatiaľ sme mali len dva zápasy v dorasteneckej kategórii, takže neviem to zatiaľ veľmi porovnať, ale určite vyššie tempo i nasadenie.“