Naši chlapci prípravky kategórie U9 sa v uplynulú sobotu zúčastnili Sagan Sport Ligy vo Veľkom Šariši, ktorú organizovala CFT Academy.

Okrem nášho FK Poprad sa turnaja zúčastnilo ďalších päť tímov. Všetky mali vskutku zaujímavé názvy – Manchester United (CFT Prešov), Manchester City (CFT Prešov), Tottenham Hotspur (CFT Academy), Arsenal London (CFT MFK Vranov), Chelsea London (CFT MFK Vranov). V ZŠ Veľký Šariš sa bolo na čo pozerať, chlapci predviedli oduševnené výkony a mali radosť z hry.

FK Poprad U9 - Veľký Šariš
FK Poprad U9 na turnaji vo Veľkom Šariši

Marek Herčut (tréner FK Poprad U9): „Pri pohľade na rozpis zápasov šlo o veľmi kvalitnú konfrontáciu. Chlapci si zmerali sily s klubmi ako Tottenham Hotspur, Manchester United, Manchester City, Arsenal či Chelsea Londýn. Pri tvorbe názvov, samozrejme, pracovala predstavivosť a fantázia detí z CFT Academy, čo sme si však nemenej cenili.“