Naša prípravka kategória U11 sa počas uplynulého víkendu predstavila na mimoriadne kvalitne obsadenom 2. ročníku futbalového turnaja v Dunajskej Strede. V MOL FOOTBALL ACADEMY FC DAC 1904 sa medzi 12 účastníkmi naši chlapci nestratili. Práve naopak, predviedli výborné výkony a dosiahli veľmi kvalitné výsledky. V jedenástich stretnutiach s najlepšími tímami zo Slovenska vybojovali päť víťazstiev, trikrát remizovali a iba trikrát ťahali za kratší koniec. Na svoje konto si naši malí orlíci pripísali skalpy takých veľkoklubov ako sú Slovan Bratislava, Dunajská Streda či Spartak Trnava. V celkovom poradí skončili v konkurencii 12 družstiev na veľmi peknom 5. mieste. Chlapcom blahoželáme a prajeme veľa ďalších športových úspechov.

Turnaj zhodnotili tréneri Marián Halavin a Mário Tropp: „Turnaja sa zúčastnilo 12 družstiev zo 4 regiónov v Dunajskej Strede v modernej MOL FOOTBALL ACADEMY s prírodnou trávou, ktorá bola pastvou pre oči nielen všetkých zúčastnených hráčov, ale aj rodičov a trénerov. Tímy sa prezentovali rôznym herným prejavom a rôznymi systémami. Naši chlapci z FK Poprad v náročných klimatických podmienkach, kde teplota na teplomeri ukazovala 37°C podali heroické výkony. Dokázali, že ich srdiečka bijú pre FK Poprad a aj keď ich sily boli už na dne, vedeli sa zomknúť ako tím a proti kvalitným súperom svojou futbalovosťou predčili súpera so zvučnými menami a dlhou históriou ako boli Slovan, Trnava či Trenčín. Konfrontácia s kvalitnými súpermi nám ukázala, že toto je správna cesta, ktorou by sme sa mali uberať a pravidelne sa zúčastňovať takýchto turnajov. Veľké poďakovanie patrí predovšetkým klubu FK Poprad na čele s prezidentom pánom Dvorčákom, rodičom a v neposlednom rade hráčom. Veríme, že títo chlapci budú v budúcnosti obliekať dres A-mužstva.“

FK Poprad zostava turnaja: Tomáš Kohút, Pavol Šesták, Dávid Krolák, Timotej Duda, Tadeáš Husár, Zachariáš Vyrostek, Jakub Pilko, Matej Drábik, Radomír Rejnič, Leonard Kupčo, Samuel Levocký, Adam Vorobeľ, Patrik Ganzarčik.

FK Poprad U11 Dunajská Streda
Naši chlapci v Dunajskej Strede príjemne prekvapili

1. hrací deň

FK Poprad – DAC 1904 3:0 (Drabik 2, Husár)