Mnohým futbalistom FK Poprad sa včera splnil detský sen. Mladší dorastenci kategórie U16 si v prípravnom zápase zmerali sily so slávnym svetovým veľkoklubom z Anglicka, Manchestrom United.

Stretnutie sa hralo na umelej tráve v Tatranskej Lomnici za ideálneho futbalového počasia a bolo sa na čo pozerať. Hralo sa netradične na tri tretiny (3 x 25 minút). Vysoko favorizovaní „červení diabli“ na ihrisku podľa predpokladov dominovali. Loptu mali prevažne na svojich kopačkách, pričom vynikali predovšetkým v osobných súbojoch a takmer dokonalou loptovou technikou. Naši chalani sa však svojich slávnych rovesníkov nezľakli a dlho im odolávali. Po bezgólovej prvej tretine sme nakoniec Manchestru United podľahli 0:5. Za predvedený výkon sa ale hanbiť určite nemusíme.

FK Poprad U16 – Manchester United U16 0:5

Góly: Forson, Sotona, Odubeko, Mainoo, Norkett.

FK Poprad U16 - Manchester United
FK Poprad U16 si zahral proti Manchestru United

Jozef Vernarec (tréner FK Poprad U16): „Sme veľmi radi, že sme si mohli zahrať zápas s Manchestrom United. Bolo vidieť, že sú to chlapci, ktorí sú excelentní v technike, rýchlosti, kombinácii. Bola to fantázia v pohybe. Bola to konfrontácia s top európskym tímom, videli sme, na čom všetkom musíme ešte popracovať. Chlapci sa na zápas veľmi tešili, prvé dni ani neverili, či je to naozaj. Sústredili sme sa hlavne na našu defenzívnu činnosť, ktorá bola miestami veľmi dobrá. Škoda toho, že siedmi naši najlepší hráči tu nemohli byť, keďže sú na sústredení v Prahe. Preto to nevieme celkom úplne porovnať.“

Ján Urbaník (brankár FK Poprad U16): „Dalo mi to veľmi veľa skúseností, aj keď zo začiatku som bol pod stresom. Prakticky celý zápas sme iba bránili. Keď som sa dozvedel, že nastúpime proti Manchestru United, nechcel som tomu ani uveriť. Loptu mali ako som očakával takmer celý čas vo svojej moci, ale až tak veľa šancí nemali. Konečný výsledok nie je pre nás najhorší. Pred rokom som dúfal, že budem hrať proti Žiline, teraz som hral proti Manchestru United. Veľmi sa z toho všetci tešíme.“

Hasney Aljofree (tréner Manchester United U16): „Pre našich hráčov to bol výborný zápas. Sme radi, že sme si počas tréningov mohli zmerať sily so slovenským tímom. Vždy je dobré konfrontovať sa s inými krajinami, sú to pre hráčov nové skúsenosti. Pristúpili sme k zápasu s rešpektom, Popradčania hrali dobrý futbal. Obom tímom treba dať kredit za predvedený výkon. Bol to pre nás v Poprade výborný kemp po všetkých stránkach.“