FK Poprad


Oficiálna stránka

Výborný druhý polčas rozhodol o víťazstve starších žiakov FK Poprad kategórie U14 v ostatnom domácom majstrovskom zápase prvej ligy skupiny Východ nad Sninou (4:0). Všetky štyri góly strelili bielo-modrí po zmene strán. Pri chuti bol najmä Timotej Rybovič, ktorý zaznamenal čistý hetrik.

„Súper bol od nás lepší fyzicky. Hralo sa za ťažkých poveternostných podmienok. Prvý polčas bol z našej strany trochu bojazlivý. V druhom sme dominovali, chytili sme sa štandardnou situáciou. Odvtedy bolo na ihrisku iba jedno družstvo. Predviedli sme pekné kombinácie, pekné ligové góly. Veci z tréningu sme dostali do zápasu,“ spokojne konštatoval tréner FK Poprad Tomáš Koterba.

U14 FK Poprad - Snina
FK Poprad U14 porazil Sninu 4:0

je radosť s nimi pracovať

Jesenná časť súťažného ročníka sa pre Popradčanov ešte neskončila. Od stredy až do soboty sa spoločne s kategóriami U15 a U13 predstavia v Prahe, kde ich čaká niekoľko prípravných zápasov. V stredu 22. novembra ešte cestujú na posledný majstrovský zápas jesene do Bardejova.

„Herne, aj mentálne, je družstvo dobre nastavené, je radosť s nimi pracovať. Som rád, že aj širšia verejnosť vníma kategóriu U14 ako takú predprípravu. Nie sme pod tlakom výsledkov a postavenia v tabuľke, no napriek tomu je tam radosť vyhrávať a hlavne sa zlepšovať každým jedným tréningom a zápasom. To ma teší najviac,“ zdôraznil Koterba.

FK Poprad U14
Spoločná fotka po poslednom domácom zápase

hostia odchádzali sklamaní

Hosťujúcemu trénerovi nebolo bezprostredne po zápase príliš do reči. Druhý polčas totiž jeho zverenci nezvládli podľa jeho predstáv.

„Chceli sme Poprad potrápiť viac, doma sme s nimi hrali 1:1. Sme už niekde inde, ďalej ako predtým. Mali sme veľa nových hráčov, pár zápasov už máme za sebou. Ostatné tri naše zápasy boli veľmi dobré, potrápili sme Prešov, porazili sme Stropkov aj Spišskú Novú Ves. Preto sme si mysleli, že aj v Poprade potrápime súpera. Som trošku sklamaný z výkonu aj z výsledku. Očakávali sme určite viac, sú to ešte chlapci, ktorí jeden zápas majú dobrý, druhý slabší. Počasie nebolo ideálne, je tu chladnejšie. Vonku sa hrá inak ako doma. Pred rodičmi sa chcú všetci ukázať, aj prostredie je preto dôležité, vyšlo to lepšie domácim,“ hodnotil tréner MFK Snina Jozef Maliňak.