fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Vladislav Palša sa vracia do Popradu. Nie už však ako hráč, ale ako tréner. Skúsený 38-ročný Bardejovčan bude v jarnej časti súťažného ročníka novým trénerom našich mladších dorastencov kategórie U17. Doplní tak realizačný tím v tejto kategórii, ktorú má pod palcom kormidelník Róbert Petruš. Na poste hlavného trénera nahradí Mareka Ondríka, ktorý ešte počas jesennej časti vymenil FK Poprad za Michalovce, kde sa stal asistentom trénera pri prvoligovom A-mužstve.

Naša sedemnástka figuruje po jeseni v prvej lige mladšieho dorastu kategórie U17 na 9. mieste. Chvost tabuľky je však bodovo veľmi vyrovnaný a jarný boj o záchranu medzi elitou preto sľubuje napínavé súboje.

„V prvom týždni sme začali pozvoľna, trénovať sme začali v stredu 8. januára, takže prvé tri tréningy sme mali také rozbehové. Chlapci sa do toho dostali a od minulého týždňa už pracujeme naplno. Čaká nás ťažká robota a verím tomu, že budeme dobre pripravení a že výsledok sa v jari ukáže,“ uviedol asistent trénera U17-ky Róbert Petruš. Ako naznačil, neočakáva, že by v kádri počas zimnej prípravy malo dôjsť k výrazným zmenám. „Nejaké príchody sú v štádiu riešenia. Zatiaľ sme prakticky pokope, neodišiel nikto. Káder by sme chceli doplniť, máme vytypovaných nejakých hráčov, dúfam, že sa nám to podarí. Chceme to posilniť, ale iba tak kozmeticky, maximálne jedným-dvomi hráčmi.“

FK Poprad U17
FK Poprad U17

nechcú sa triasť o záchranu

Jarná časť sezóny odštartuje 29. februára úvodným duelom doma proti Michalovciam. Dovtedy čaká hráčov veľa tvrdej práce. „Prvé dva týždne sa zameriavame na všeobecnú vytrvalosť a rozvoj sily. Tréningový proces máme naplánovaný do dvojtýždňových cyklov. Vieme, kde nás tlačí topánka, kde sme mali na jeseň problémy. Budeme sa snažiť tieto veci v tréningovom procese odstraňovať. Chlapcov musíme dobre pripraviť po kondičnej, mentálnej i hernej stránke,“ zdôraznil Róbert Petruš.

Bielo-modrí orli vedia, že boj o záchranu ešte nie je ani zďaleka rozhodnutý a že v odvetnej jarnej časti urobia všetky tímy maximum preto, aby sa udržali v elitnej prvoligovej spoločnosti. „Bude nás čakať veľmi ťažká jar. Ani zďaleka nie sme z boja o záchranu vonku ani my, ani devätnástka. Aj my, aj oni, budeme musieť získavať body aj vonku. Práve preto nesmieme v tejto príprave nič podceniť. Pozitívom je, že družstvo začalo trénovať s veľkou chuťou. Aj chlapci si uvedomujú, že nás čaká ťažká práca. Som presvedčený o tom, že to zvládneme a že nebudeme mať problém s bojom o záchranu. Nechceme sa triasť do posledného kola o to, aby sme tu udržali akadémiu. Tomu bude podriadená celá príprava,“ pripomenul skúsený kouč.

S palšom sa poznajú

Na spoluprácu s Vladislavom Palšom sa Róbert Petruš teší a verí, že bude prospešná nielen pre nich oboch, ale i pre celý tím. „S Vladom Palšom sa osobne poznáme, aj sme proti sebe hrávali. S radosťou som privítal možnosť s ním spolupracovať. Momentálne si Vlado ešte plní povinnosti, čo má v škole, dokončuje si trénerskú A-licenciu. Začal už s nami trénovať, bol zatiaľ na dvoch tréningoch. Verím tomu, že nám to bude fungovať, že naša spolupráca bude dobrá. Určite sa mi bude ľahšie dýchať, keď budem mať vedľa seba človeka, ktorý bude so mnou,“ uzavrel Róbert Petruš.

X