Počas uplynulého týždňa sa odohrali posledné prvoligové majstrovské zápasy jesennej časti v kategórii dorastu. Starší dorastenci prehrali v Dunajskej Strede vysoko 1:7. Nedarilo sa ani mladším dorastencom, ktorí sa predstavili v Žiline. U17-ka prehrala pod Dubňom 0:3, U16-ka 0:7.

Tibor Slebodník - FK Poprad U19 - Slovan Bratislava
Tibor Slebodník v Dunajskej Strede skóroval

U19

Dunajská Streda – FK Poprad 7:1 (4:1)

Gól: Slebodník.

Tréner Michal Mičko: „V poslednom jesennom kole sme cestovali do Dunajskej Stredy, kde sme chceli aktívnou hrou získať nejaké body. Avšak súper sa prezentoval vysokou kvalitou, herne najlepšie družstvo, s akým sme sa stretli. Z našej strany to nebol ideálny výkon. Nutné je však dodať, že aj napriek nepriaznivému vývoju sme boli do poslednej minúty aktívni a snažili sa výsledok korigovať. Musíme sa z toho poučiť a v prechodnom období tvrdo pracovať na zlepšení.“

U17

Žilina – FK Poprad 3:0 (1:0)

Asistent trénera Anton Kočiš: „S najlepším družstvom súťaže sme chceli podať zodpovedný a odhodlaný výkon, čo sa nám aj darilo. Aj napriek prehre chcem povedať, že chlapci pracovali zodpovedne, rozhodla kvalita súpera.“

U16

Žilina – FK Poprad 7:0 (4:0)

Tréner Jozef Vernarec: „Posledný zápas jesene sme hrali azda proti najkvalitnejšiemu súperovi. Nám sa nepodarilo nadviazať na výkon spred troch dní, boli sme nedôrazní, pomalší, neskoro sme reagovali na pohyb hráčov či odrazené a centrované lopty. Naše zlepšenie v organizácii hry sme v poslednom zápase nepotvrdili, zlyhali sme nielen v obrannej, ale aj stredovej formácii. Miestami sme boli aj nebezpeční v ofenzíve, minimálne gól sme si zaslúžili. V tomto zápase sa prejavila kvalita súpera.“