Počas uplynulého týždňa odohrali mládežnícke kolektívy FK Poprad päť majstrovských zápasov. Starší dorastenci prehrali doma so Slovanom Bratislava, hoci mu dlho zdatne odolávali. Mladší dorastenci odohrali po dve stretnutia. Nedarilo sa kategórii do 17 rokov, ktorá prehrala doma s Dunajskou Stredou aj na bratislavskom Slovane. Naopak, prekvapila U16-ka, ktorá po tesnej prehre s Dunajskou Stredou vyhrala na Slovane.

U19 - FK Poprad - Slovan Bratislava
FK Poprad U19 prehral doma so Slovanom Bratislava 0:2

U19

FK Poprad – Slovan Bratislava 0:2 (0:1)

Tréner Michal Mičko: „V piatok sme privítali ďalšieho súpera zo špice tabuľky. Po našom víťazstve v Nitre sme boli odhodlaní uhrať ďalšie body. Slovana sme sa nezľakli a hrali bez rešpektu. Hráči zasluhujú pochvalu. V priebehu zápasu sme si vypracovali sľubné príležitosti, ktoré však neskončili gólom. Naopak, Slovan sa presadil v prvom polčase a v úplnom závere druhého, keď ukázal svoje kvality najlepší strelec ligy.“

U17 - FK Poprad - Dunajská Streda
FK Poprad U17 prehral s Dunajskou Stredou 0:2

U17

FK Poprad – Dunajská Streda 0:2 (0:1)

Asistent trénera Anton Kočiš: „Je ťažko vyhrať zápas, keď oproti minulému víťaznému zápasu s Nitrou, nie všetci podali optimálne výkony. To môže byť spôsobené aj tým, že sme hrali v sobotu a hneď na to dnes, v utorok. To, čo nás zdobilo, teda nasadenie a bojovnosť, dnes trošku absentovalo. Ak chceme byť úspešní, na tomto to musí byť založené a toto nesmie chýbať.“

Slovan Bratislava – FK Poprad 5:0 (2:0)

Asistent trénera Anton Kočiš: „Celý zápas sme odohrali s prílišným rešpektom, chýbalo mi väčšie sebavedomie hráčov hlavne v útočnej fáze. Rozhodli individuálne chyby, preto sme nemohli pomýšľať na lepší výsledok. Za stavu 4:0 sme mali výraznú prevahu, ale tam chýbala spomínaná odvaha ísť do zakončenia. Vzhľadom na celý zápas výsledok je pre nás krutý.“

U16

FK Poprad – Dunajská Streda 1:2 (1:0)

Gól: Kačmarčík.

Tréner Jozef Vernarec: „Hralo sa za neustáleho sneženia, čo ovplyvnilo hru, no napriek tomu sme videli zaujímavý zápas. Súpera sme prvý polčas k ničomu nepustili, dali sme z penalty gól, hrali sme veľmi dobre. V úvode druhého polčasu sme nedali tutovku, súper prakticky prvú vážnu šancu premenil, od tohto momentu to bolo hore-dole. Bohužiaľ, sme v závere inkasovali lacný gól, sme smutní. Dnes sme mali mať minimálne bod.“

Slovan Bratislava – FK Poprad 0:1 (0:0)

Gól: Bryndza.

Tréner Jozef Vernarec: „Motiváciou na tento zápas bolo to, že sme hrali proti najslávnejšiemu slovenskému klubu. Poctivá defenzíva a rýchly prechod do útoku cez krajné vertikály. To bol náš cieľ. Prvý polčas sme hrali veľmi dobre, súpera sme zaskočili aktívnym bránením, veľa lôpt sme získali v strede poľa a snažili sme sa byť nebezpeční, no chýbala nám početnejšia streľba. Druhý polčas po góle na 0:1 sme sa stiahli hlbšie a bránili ešte viac, súper sa však nedokázal presadiť cez stred poľa. Jediná cesta boli nakopávané lopty, s ktorými sme mali miestami problémy. Aj s kúskom šťastia sme však vyhrali po výbornom výkone na Slovane!“