FK Poprad


Oficiálna stránka

Veselo bolo v utorok dopoludnia v telocvični ZŠ s MŠ A. V. Scherfela v Poprade-Veľká. V rámci projektu „Dajme spolu gól“ navštívil deti z materskej školy v Poprade-Veľká maskot „Gólik“ a absolvoval s nimi pohybové aktivity. Chlapci a dievčatá v jednotných žltých tričkách pod drobnohľadom dvojice trénerov FK Poprad Michala Mička a Mariána Jarabinského absolvovali jednu 45-minútovú tréningovú jednotku. Na výborne pripravenom miniihrisku deti prekonávali prekážky, predvádzali ukážkové slalomy s loptou na nohe a strieľali pekné góly. Nasadenie, bojovnosť a radosť z hry bola obrovská.

„Vítam aktivitu SFZ, ktorý podporil výbornú myšlienku. Najmladšie deti, ktoré sú vo veku od 3 do 6 rokov a pôsobia na MŠ v Poprade-Veľká majú možnosť byť v tréningovom procese s našimi trénermi a takto zdokonaľujú svoju pohybovú kultúru. Sľubujeme si od toho to, že prvýkrát privoňajú k FK Poprad a možno to sú naši budúci hráči,“ uviedol športový riaditeľ mládeže FK Poprad Martin Pohlod. Prečo sa zväz zameral práve na deti predškolského veku? „Z hľadiska zväzu je to pilotný projekt, ktorý odštartoval práve v tomto školskom roku. Najväčší problém pri mladých futbalistoch je ten, že nie sú pohybovo zdatní. Takýmto spôsobom chcú tomu predchádzať a chcú pre to niečo urobiť. Osobne to vítam, bez roboty nám hráči padať z neba nebudú,“ zdôraznil Pohlod.

Gólik
Deti trénovali s obrovskou chuťou a radosťou

Poprad jediný z východu

Okrem Popradu sa rovnaká akcia uskutočnila prednedávnom aj v Bratislave a Dunajskej Strede. Z východného Slovenska to bol len Poprad.

„SFZ sa týmto projektom „Dajme spolu gól“ snaží zapojiť čo najviac škôlok. Ide o pohybovo-športové aktivity zamerané na futbal. Týmto spôsobom si chceme podchytiť deti k základným pohybovým návykom a vytvoriť v nich trvalý vzťah k športovej aktivite. Takouto formou chceme pomôcť aj samotným klubom. Vieme, že v Poprade to funguje na dobrej úrovni, preto sme sa rozhodli práve pre toto mesto,“ povedal koordinátor grassroots futbalu SFZ Vladimír Lupták.