Starší žiaci FK Poprad kategória U14 si zahrala v tomto súťažnom ročníku v nadstavbovej časti prvej ligy regiónu Stred a Východ o titul. Zverenci trénerskej dvojice Pavol Kubus – Peter Rataj nakoniec skončila na 7. mieste. Sezónu sme zhodnotili s trénerom U14-ky a zároveň šéftrénerom žiakov FK Poprad Pavlom Kubusom.

FK Poprad U14

V súťaži ste skončili na 7. mieste, keď ste si na jar zahrali v nadstavbovej skupine o titul. Ako by ste ju zhodnotili?

„Účasť v nadstavbovej časti nám priniesla konfrontáciu s prvými štyrmi družstvami z regiónu Stred a Východ. Zápasy mali veľmi dobrú úroveň a my sme sa dokázali týmto družstvám herne vyrovnať. V každom zápase sme dokázali do našej hry vniesť prvky, ktorým sme sa dlhodobo venovali v tréningovom procese. Našim hendikepom z môjho pohľadu bola výšková, a tým aj fyzická prevaha súperov, keďže naše družstvo bolo najnižším v tejto súťaži. Siedme miesto v tabuľke, si myslím, zodpovedá jarnej časti.“

Splnili hráči všetky vaše očakávania a predstavy?

„Z môjho pohľadu áno, aj keď niektorým sa nevyhli zranenia, choroby a po návrate do tréningového procesu im chvíľu trvalo, kým sa do toho opäť dostali.“

Čo bolo v sezóne najväčším pozitívom, a naopak, čo vás v nej najviac sklamalo?

„Pozitívom bolo, že sme sa dokázali herne vyrovnať všetkým družstvám. O sklamaní sa v tejto kategórii nedá hovoriť, lebo chlapci sa ešte stále učia a hlavne fyzickosť v tejto kategórii rozhoduje. Mrzí ma však veľké množstvo nepremenených šancí. Zo zápasov ma mrzia domáce prehry s Košicami, Michalovcami a Žilinou, kedy, si myslím, sme hrali veľmi dobre. Vonku sme odohrali slabší zápas v Prešove, ktorý však bol ovplyvnený chorobami a zraneniami.“

Kedy začnete s letnou prípravou a na čo sa v nej zameriate?

„Chceli by sme začať 15. júla. Zameriame sa na zlepšenie herného prejavu a premieňanie šancí. Keďže budeme kategóriou U15, chceme FK Poprad znova dostať do nadstavbovej skupiny.“

Plánujete počas letnej prestávky káder nejako obmeniť?

„So skladbou družstva som spokojný, možno doplniť o jedného, dvoch hráčov, aby sme mali stabilný 20-členný káder.“

7. FK Poprad 17 5 2 10 20:34 13-4