fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Výbornú jesennú časť súťažného ročníka 2019/2020 majú za sebou starší žiaci kategórie U14. Zverenci trénerského dua Tomáš Koterba – Peter Handzuš skončili po základnej časti prvej ligy Východ na 3. mieste, keď v jedenástich zápasoch zaznamenali deväť víťazstiev a iba dve prehry. Napriek tomu si zahrajú iba v nadstavbovej časti o umiestnenie, nie o titul, keďže ich staršia dvojička U15 skončila až na 5. mieste. Prvú polovicu sezóny sme si zhodnotili s trénerom Tomášom Koterbom.

FK Poprad U14
FK Poprad U14

Po základnej časti súťaže ste skončili na 3. mieste, no v nadstavbovej časti si zahráte iba v skupine o umiestnenie a nie o titul. Ako by ste ju zhodnotili?

Realita je taká, že o postupujúcich do nadstavbovej časti o titul rozhoduje postavenie našej staršej dvojičky U15. Keďže sa im tento rok iba tesne nepodarilo postúpiť, budeme sa stále rovnako snažiť zlepšovať aj v skupine o umiestnenie. Hodnotenie jesennej časti bude napriek tomu u nás pozitívne. Naším cieľom s kolegom Handzušom bolo čo najskôr sa vžiť s novým kolektívom, chlapcov dokonale spoznať, vytvoriť adekvátne prostredie, klímu a priestor pre ich každodenné zlepšenie sa v tréningovom procese, ktoré im klub FK Poprad ponúka. Obsadili sme tretie miesto, stratili sme len celkovo šesť bodov po iba dvoch prehrách s kvalitnými súpermi, no hlavne sme sa snažili vždy hrať futbal. Futbal živý, radostný, organizovaný s určitými primárnymi hráčskymi úlohami, čo si myslím, že sa nám aj podarilo. Stále to hlavne berieme ako predprípravu na kľúčovú kategóriu žiactva U15, do ktorej po sezónne prejdeme.

Získali ste 27 bodov s vysoko aktívnym skóre 38:9. Ste s tým spokojný?

Priestor na zlepšenie je stále, spokojnosť väčšia, no nie úplná je s defenzívnou činnosťou. V ofenzíve vidíme dostatočný priestor na zlepšenie sa.

Hodnotíte lepšie vaše vystúpenia na domácom ihrisku alebo zápasy vonku?

To, kde a u koho budeme hrať zápasy pred nadstavbovou časťou, rozhodol žreb, respektíve vyžrebovanie, či formát súťaže, preto aj doma, aj von, chceme hrať identicky.

Splnili hráči všetky vaše očakávania a predstavy?

Nakoľko sa považujeme za náročných trénerov a rovnako identické nároky kladieme na zverených hráčov, preto cítime, že nie každý hráč ešte dostatočne využil, rozvinul svoj potenciál. V tomto smere sme ale trpezliví, nakoľko ide o žiacky vek, etapu základnej športovej prípravy, kde sú výkonnostné rozdiely značné a ovplyvniteľné viacerými faktormi ako nástup puberty, telesná, mentálna vyspelosť, záujem, motivácia a podobne.

Čo bolo v prvej polovici sezóny najväčším pozitívom, a naopak, čo vás v nej najviac sklamalo?

Pozitívom je dobrá pracovná atmosféra, radosť, prístup k tréningovým povinnostiam, snaha o zlepšenie sa a začínajúca sa pozitívna kooperácia s rodičmi. Sklamaním, respektíve ľútosťou je pre nás neúčasť v prvej štvorke nadstavbovej časti aj napriek kvalitne odvedenej práci našich kolegov trénerov, či starších žiakov vo svojej skupine.

Kedy začnete so zimnou prípravou, ako a kde bude prebiehať a na čo sa v nej zameriate?

Začiatok zimnej prípravy je stanovený na 13. januára 2020, bude prebiehať v domácich podmienkach a tak ako vždy bude príprava pestrá, príťažlivá, no náročná.

Plánujete počas zimnej prestávky káder nejako obmeniť?

K určitým pohybom v kádri dôjde, už túto časť nastupovali štyria hráči z kategórie U14 za kategóriu U15 a nebude tomu inak ani v odvetnej časti, kedy šikovnejších, vyspelejších hráčov posunieme o kategóriu vyššie. No boli by sme radi aj pohybu smerom do našej kategórie.

Čo bude vaším cieľom v odvetnej, jarnej časti súťaže?

Cieľ ostáva nezmenený a deklarovaný ako predpríprava na vrchol žiackeho veku do budúcoročnej kategórie U15. Sekundárnym naším cieľom bude zvýšenie efektivity v ofenzíve, náročnosť hráčskych požiadaviek na úlohy v oboch fázach hry, no určite aj radosť a šťastie z toho, čo robíme a čomu veríme.

3. FK Poprad 11 9 0 2 38:9 27
X