FK Poprad


Oficiálna stránka

Starší žiaci FK Poprad kategórie U15 majú sľubne rozbehnutú jesennú časť súťaže. Štyri kolá pred jej koncom sú v tabuľke na veľmi peknom druhom mieste.

V uplynulú sobotu sa predstavili v domácom súboji v Poprade-Veľkej proti Slavoju Trebišov, ktorý zdolali presvedčivo 4:0. „Sme spokojní, získali sme doma dôležité tri body. Konečný výsledok hovorí jasnou rečou, rozbili sme súpera. Trebišov nás prekvapil strelami spoza šestnástky aj nejakými prienikmi, ale určite sme boli lepší,“ uviedol Martin Šarišský z FK Poprad, ktorý v 55. minúte uzavrel skóre stretnutia. „Našim spoločným snom je dostať sa do prvej štvorky. V prvej časti súťaže chceme skončiť čo najvyššie, aby sme sa posúvali vpred a každým tréningom a zápasom sa zlepšovali. Sme výborná partia, v šatni je veľká zábava. Klape nám to na ihrisku aj mimo neho. O futbale sa bavíme aj mimo tréningov cez voľný čas,“ doplnil Šarišský.

U15 FK Poprad - Trebišov
Radosť FK Poprad U15 po víťazstve nad Trebišovom

Zlomili sa po prvom góle

Zemplínčania sú v tabuľke síce na predposlednom mieste, no pod Tatry neprišli v porazeneckej nálade. Podľa ich trénera si dokonca trúfali na plný bodový zisk. „S výsledkom nemôžem byť spokojný. S hrou som spokojný iba v prvom polčase. Celkom dobre sme začali, dobre sme kombinovali. Po prvom inkasovanom góle sme sa zlomili. Postupne sme odchádzali z ihriska. Domáci boli efektívnejší v zakončení a hlavne mali väčšiu túžbu po víťazstve. Prišli sme tu vyhrať. Verili sme, že už konečne prelomíme zlú bilanciu, ktorú máme v Poprade. Domáci boli futbalovejší, lepší,“ objektívne zhodnotil tréner Slavoja Trebišov Cyril Migaš.

U15 FK Poprad - Trebišov
Bielo-modrí si poradili doma s Trebišovom 4:0

Chcú si udržať druhé miesto

Popradčania si po presvedčivom triumfe upevnili druhú priečku v tabuľke. Najbližšie sa predstavia v sobotu opäť doma, keď privítajú Humenné. „S výsledkom som veľmi spokojný, s hrou trochu menej. Úvod bol kostrbatý, boli tam šance na oboch stranách. Našťastie sme dali prvý gól a potom sme sa upokojili. Do polčasu sme pridali druhý, vyšiel nám aj úvod do druhého polčasu, keď sme pridali tretí. Po štvrtom góle sa už iba dohrávalo. Prispelo k tomu aj počasie, začalo dosť fúkať. Sme radi za tri body,“ povedal tréner starších žiakov U15 FK Poprad Jozef Vernarec. „Sila tohto kolektívu je v tom, že chalani držia spolu. Pri každom góle sa tešia nielen hráči na ihrisku, ale aj z lavičky. Verím, že budeme naďalej úspešní,“ zaželal si kouč bielo-modrých.

A aké najbližšie ciele majú pred sebou jeho zverenci? „V prvom rade ide o to, aby chlapci futbalovo rástli. Máme tu šikovných hráčov, niektorí z nich boli už aj v regionálnom výbere. Viacero má potenciál byť v budúcnosti súčasťou A-mužstva. Prvýkrát môžeme skončiť do prvej štvorky, čo by bol úspech. Ešte sa nám to doposiaľ nepodarilo. Je za nami polovica sezóny, máme odohraných deväť zápasov. Radi by sme si udržali momentálne druhé miesto v tabuľke,“ dodal Vernarec.