Na futbalovom ihrisku v Tatranskej Lomnici sa počas uplynulého víkendu uskutočnil medzinárodný turnaj starších žiakov kategórie U15 o pohár Vysokých Tatier. V mimoriadne kvalitnej konkurencii nechýbali ani naši chlapci. Okrem FK Poprad sa pod Vysokými Tatrami predstavili ŠK Slovan Bratislava, MFK Zemplín Michalovce, MFK Ružomberok, Spartak Trnava, FC Nitra a dvaja českí zástupcovia 1. FC Slovácko a Sigma Olomouc. Víťazom turnaja sa stali hráči z Michaloviec, ktorí vo finále porazili Slovan Bratislava. Naše družstvo herne nesklamalo, hoci výsledkovo to nebolo ani zďaleka ideálne. V základnej skupine sme remizovali so Sigmou Olomouc aj bratislavským Slovanom a prehrali sme s Trnavou. Vo štvrťfinále sme nestačili na neskoršieho víťaza turnaja – Michalovce. V stretnutiach o konečné umiestnenie sme najtesnejšie podľahli Olomoucu aj Nitre.

Thobias Justh
Thobias Justh – FK Poprad

Výsledky FK Poprad:

FK Poprad – Sigma Olomouc 1:1

Gól: Hanečák.

FK Poprad – ŠK Slovan Bratislava 0:0

FK Poprad – Spartak Trnava 0:2

Štvrťfinále:

FK Poprad – MFK Zemplín Michalovce 0:3

o 5. až 8. miesto:

FK Poprad – Sigma Olomouc 1:2

Gól: Slebodník.

o 7. miesto:

FK Poprad – FC Nitra 0:1

Pavol Kubus (tréner FK Poprad U15): „Na turnaji v Tatranskej Lomnici sme sa stretli s družstvami, ktoré majú vysokú kvalitu. Hralo sa dva dni. Prvý deň to boli zápasy v skupinách. Vo všetkých troch zápasoch dostali priestor všetci naši hráči. Predviedli sme veľmi dobré výkony. Dokázali sme si v každom zápase vypracovať množstvo šancí, ale doplatili sme na slabé zakončenie. V zápasoch sme boli aktívni a súperov sme vysoko napádali, čím sme získavali lopty a boli nepríjemní. Mrzí najmä zápas s Trnavou, v ktorom sme mali prevahu a prakticky celý zápas sa hralo na polovici súpera. Inkasovali sme však gól a napriek šanciam sa nám vyrovnať nepodarilo. S výkonmi v prvom dni sme však boli spokojní. V sobotu sme vo štvrťfinále narazili na víťaza turnaja Michalovce. V úvode sme si vypracovali tri veľké šance, ale to naše slabé zakončenie. Bol to zápas o prvom góle. Inkasovali sme dva veľmi lacné góly a to nás položilo. V skupine o 5. až 8. miesto sme sa opäť stretli s Olomoucom. V úvode sme po dvoch veľkých chybách prehrávali, ale chlapci bojovali a dokázali súpera zatlačiť a vypracovať si šance. Napriek zníženiu sa nám vyrovnať nepodarilo. Posledný zápas sa podobal predchádzajúcim a prehrali sme s Nitrou. Potešilo nás, že sme sa herne vyrovnali všetkým družstvám a v niektorých sme boli lepším tímom. Našou najväčšou slabinou je zakončenie a riešenie obranných štandardných situácií. Turnaj nás presvedčil, že sa oplatí s chlapcami pracovať, lebo herne nesklamali.“