fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Jesennú časť súťažného ročníka 2019/2020 majú za sebou už aj kategórie mladších žiakov. U13-ka pod vedením trénerskej dvojice Marián Halavin – Mário Tropp zimuje v prvej lige mladších žiakov U13 Východ na 4. mieste tabuľky. Prvú polovicu sezóny sme si rozobrali s trénerom Mariánom Halavinom.

FK Poprad U13
FK Poprad U13

Po jesennej časti súťaže ste na 4. mieste. Ako by ste ju zhodnotili?

Jesennú časť súťaže hodnotíme skôr pozitívne. Družstvo si postupne zvyká na veľké ihrisko. Postavenie v tabuľke je odmena pre rodičov a hráčov. Našou prácou je vychovať slušných, ambicióznych a kreatívnych mladých hráčov nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Sme na dobrej ceste a v zimnom období sa nám naskytá priestor nato, aby sme sa posunuli o krok vpred.

Získali ste 24 bodov s aktívnym skóre 68:22. Ste s tým spokojný?

Spokojnosť je s dochádzkou a s prístupom hráčov počas celej jesene. Body a skóre je výsledok učenia sa celého družstva v tréningovom procese. Poďakovanie patrí aj rodičom za servis, ktorý svojim deťom vytvárajú.

Hodnotíte lepšie vaše vystúpenia na domácom ihrisku alebo zápasy vonku?

Prostredie doma poznáme, no nie vždy sme odohrali zápas tak, ako by sme si priali. S istotou poviem, že žiaden hráč nevstupoval na ihrisko s tým, že ide hrať „na istotu“. Herný výkon hráčov je rôznorodý a preto niekomu zápas vyšiel lepšie na domácom a niekomu na súperovom ihrisku. Počas celej jesene sa futbalovo posunulo celé družstvo vpred, čo nás teší.

Splnili hráči všetky vaše očakávania a predstavy?

Určite nie, stále sme na začiatku, no sme trpezliví a veríme, že na jar budeme na ihrisku ukazovať ako sa zlepšujeme.

Čo bolo v prvej polovici sezóny najväčším pozitívom, a naopak, čo vás v nej najviac sklamalo?

To, že sme sa rýchlo spoznali a pochopili, ako treba pracovať v tréningovom procese a zároveň, že sme to dokázali po krátkom čase preniesť do zápasov. V zápasoch, v ktorých sme neuspeli, bola stále chuť na ihrisku odovzdať maximum z aktuálneho stavu a výkonnosti každého hráča. Zo sklamaní sme sa poučili.

Kedy začnete so zimnou prípravou, ako a kde bude prebiehať a na čo sa v nej zameriate?

Zimná príprava je na pláne na prelome januára v domácich podmienkach. Zameraná bude komplexne na všestranný rozvoj futbalovej osobnosti, správne rozhodovanie a vyhodnotenie rôznych situácií v zápase, práca s priestorom, všeobecná kondícia, rýchlosť, práca s loptou, agilnosť, koordinácia, sila, regenerácia, kompenzačné cvičenia, výživa, atď. Pestrosť a potrebná náročnosť prípravy ukáže hráčom, aká je táto hra čarovná.

Plánujete počas zimnej prestávky káder nejako obmeniť?

Káder ostáva momentálne pokope, nechceme nič meniť, no budeme radi, ak sa do prípravy pridajú konkurencieschopní hráči z okolia.

Čo bude vaším cieľom v odvetnej, jarnej časti súťaže?

Odohrať kvalitné zápasy, ktoré budú každého hráča posúvať v jeho futbalovom napredovaní.

4. FK Poprad 12 8 0 4 68:22 24
X