Náš klub rozbehol v máji nový projekt pod názvom FK Poprad tour. V rámci neho sa tréneri našej mládeže vyberú do okolitých obcí podtatranského regiónu, kde s domácimi futbalistami z kategórie prípraviek absolvujú ukážkovú tréningovú jednotku. Keďže sa tento projekt osvedčil, pokračujeme v ňom aj v tejto sezóne. Jedinou podmienkou klubov je mať kategóriu prípraviek a prihlásiť sa do tohto projektu.

Tohtoročnú tour sme odštartovali v Hranovnici na výborne pripravenom ihrisku. „V prvom rade chcem poďakovať FK Poprad, že si našli čas v rámci projektu FK Poprad tour a prišli k nám do Hranovnice. Naša prípravka funguje druhý rok, malé deti majú v Hranovnici veľký záujem o futbal. Na tréningy chodia vo veľkom počte. Teraz vidia, na akej úrovni sa pracuje v akadémii. Dá sa veľa odkukať, vidieť, že títo tréneri sú profesionáli. S deťmi trénujú každý deň, čo sa u nás v amatérskych podmienkach nedá,“ povedal tréner prípraviek FK 1931 Hranovnica Marek Slavkovský.

FK Poprad tour Hranovnica
FK Poprad tour odštartoval v Hranovnici

záujem rastie

Rastúci záujem okolitých klubov o FK Poprad tour teší aj šéftrénera prípraviek FK Poprad Mariána Jarabinského. „Hlavným cieľom tohto projektu je spropagovať FK Poprad v blízkom okolí. Zároveň chceme nejakým spôsobom ukázať dedinským klubom ako pracujeme v našom klube s mládežou. Chceme im ponúknuť inšpiráciu a námety do ich ďalšej práce s mládežou. Minulý rok bol FK Poprad tour pilotným projektom. V tejto sezóne sme nadviazali spoluprácu s ďalšími klubmi. Prihlásilo sa nám sedem klubov z okolia, čo je vyšší počet ako minulý rok. Sme veľmi radi, že tieto kluby prejavili záujem o spoluprácu. V najbližšom období navštívime aj ďalšie kluby, ktoré sa do projektu prihlásili. Okrem Hranovnice sa chystáme aj do Spišského Bystrého, Šváboviec, Hôrky, Spišských Hanušoviec, Ľubice, Vikartoviec,“ dodal Jarabinský.