Jesennú časť súťažného ročníka 2019/2020 majú za sebou už aj naše dorastenky. Zverenky trénera Milana Ilavského budú zimovať v prvej lige dorasteniek WU19 skupiny C na piatom mieste. V desiatich majstrovských zápasoch vybojovali naše dievčatá dve víťazstvá nad Michalovcami. Vo zvyšných ôsmich stretnutiach ťahali za kratší koniec povrazu. Prvú polovicu sezóny sme si rozobrali s trénerom Milanom Ilavským.

FK Poprad dorastenky

Po jesennej časti súťaže ste na 5. mieste. Ako by ste ju zhodnotili?

Jesenná časť sa mi hodnotí ťažko, lebo každý zápas sme hrali v odlišných zostavách. Náš herný prejav preto dosť trpel a zodpovedajú tomu aj výsledky. Pokiaľ nám nepomohli juniorky, ktoré už hrávajú za ženy, nemohli sme pomýšľať na lepšie výsledky. Týmto sa im chcem poďakovať, že boli ochotné pomôcť, aj keď mali nabitý program i trénerovi žien, že ich uvoľnil.

Získali ste 6 bodov s vysoko pasívnym skóre 9:65. Ste s tým spokojný?

Určite nemôžem byť spokojný. Momentálne nemáme obsadený brankársky post, tam vidím veľký problém a chýba nám rozdielová hráčka v útoku.

Hodnotíte lepšie vaše vystúpenia na domácom ihrisku alebo zápasy vonku?

Ťažká otázka, vyhrali sme jeden zápas doma a jeden vonku. Naši súperi majú svoju kvalitu a naše dievčatá momentálne hrali, na čo majú. Musím však vyzdvihnúť bojovnosť a chuť hrať futbal za každého stavu. Neraz boli pochválené aj od súperovho trénera.

Splnili hráčky všetky vaše očakávania a predstavy?

Po prvých tréningoch pri dievčatách musím povedať, že niektoré hráčky sa postupne zlepšovali a niekedy ma prekvapili výkonom v zápasoch.

Čo bolo v prvej polovici sezóny najväčším pozitívom, a naopak, čo vás v nej najviac sklamalo?

Pozitívom jesennej časti bola chuť sa pobiť v každom zápase. Nevzdávali sa ani proti silnejším družstvám. Neviem, či to je sklamanie, len máme hráčky zo širokého okolia – Spišské Podhradie, Stará Ľubovňa, Plavnica, ktoré nemôžu dochádzať na tréningy a nie sú viac s kolektívom na tréningoch z dôvodu návštev stredných škôl a internátov a chýba im potom tréningový proces.

Kedy začnete so zimnou prípravou, ako a kde bude prebiehať a na čo sa v nej zameriate?

Máme naplánované nejaké halové turnaje už v decembri. Potom začne príprava v polovici januára. Uvidíme, aké možnosti nám vytvorí klub na trénovanie.

Plánujete počas zimnej prestávky káder nejako obmeniť?

Určite by nám pomohlo vhodne doplniť družstvo na dvoch-troch postoch skúsenejšími hráčkami.

Čo bude vaším cieľom v odvetnej, jarnej časti súťaže?

Hlavne nastaviť dievčatá tak, že pokiaľ chcú hrať futbal, musia tomu aj niečo obetovať.

5. FK Poprad 10 2 0 8 9:65 6