fbpx

Mimoriadne vydarenú sobotu majú za sebou naši dorastenci. Ich súperom bola Dukla Banská Bystrica a všetky tri naše dorastenecké kategórie si do prvoligovej tabuľky zapísali plný bodový zisk. Starší dorastenci vyhrali na ihrisku súpera a po dvoch kolách sa s plným bodovým ziskom usadili na čele tabuľky. Mladší dorastenci hrali doma a tiež potešili svojich priaznivcov. U17-ka vyhrala 4:3, U16-ka rozdielom triedy 3:0.

U19

Banská Bystrica – FK Poprad 0:1 (0:0)

Gól: Kubis.

Tréner Mikuláš Dvorožňák: „V horúcom počasí sme nastúpili proti fyzicky silnému súperovi, ktorý nám robil problémy aktívnym presingom, hlavne v prvom polčase. Napriek miernej prevahe domácich sme si vypracovali dve stopercentné šance, ktoré sme nepremenili. V druhom polčase sme začali aktívnejšie, boli sme nebezpeční hlavne v protiútokoch do otvorenej obrany. Z jedného z nich sme strelili pekný gól, po finálnej prihrávke Tima Zummera krásnou hlavičkou do protipohybu dal jediný gól zápasu Ľubo Kubis, ktorý bol na ihrisku sotva minútu. V ďalšom priebehu hry sa snažili domáci nátlakovou hrou otočiť zápas, no naša defenzíva podporená výborným výkonom brankára Kollátha odolala. Radosť z ďalších troch bodov bola obrovská, predsa len ani tí najväčší optimisti nečakali šesť bodov z dvoch zápasov na ihriskách súperov. Verím, že nezaspíme na vavrínoch, ale poctivým tréningom sa budeme pripravovať na ďalšie ťažšie a ťažšie zápasy. Chlapcom patrí ešte raz veľká vďaka!“

FK Poprad U17
Po prehre s Nitrou porazila U17-ka Banskú Bystricu

U17

FK Poprad – Banská Bystrica 4:3 (2:1)

Góly: Kučera, Vasiľ, Rybovič, Ivanko.

Asistent trénera Róbert Petruš: „Chcel by som chlapcom v prvom rade zagratulovať k úplne zaslúženej výhre, ktorá sa nerodila vôbec ľahko. Už od úvodu sme museli otáčať výsledok, čo nebolo ľahké, ale chlapci to zvládli veľmi dobre. Súpera sme zatlačili na jeho polovicu, hrali sme veľmi dobre kombinačne a vo vysokom tempe. Vytvorili sme si veľa šancí, súpera sme prakticky do ničoho nepustili a čo bolo dôležité, do polčasu sme výsledok otočili dvoma gólmi. Druhý polčas sme inkasovali gól, ktorý nás na chvíľu vyviedol z rovnováhy, ale chlapci to v ďalšom priebehu zvládli a strelili dva góly, čím prakticky rozhodli o tom, že všetky body ostanú doma. Chcem sa im poďakovať za výkon, prístup a hlavne za to, ako išli až do konca za víťazstvom vo veľkej horúčave, kde ich to stálo veľmi veľa síl. Veľmi dôležité víťazstvo na ich psychiku po vysokej prehre spred týždňa. Zvládli to. A za to im všetkým patrí uznanie.“

U16

FK Poprad – Banská Bystrica 3:0 (2:0)

Góly: Justh 2, Slebodník.

Tréner Jozef Štofko: „V úvode sme vstúpili do zápasu aktívne, dobre sme kombinovali a vytvárali si viaceré strelecké príležitosti. Prvý gól sa nám podarilo streliť po dobre zvládnutej presingovej situácii, kedy sme súperovho brankára dostali pod tlak a získanú loptu sa nám podarilo dostať do siete. Následne nám vyšiel rohový kop a razom sme viedli 2:0. Posledná desaťminútovka prvého polčasu však nebola najlepšia, robili sme chyby v kombinácii, súper mal dve-tri možnosti na skórovanie, no tie nevyužil. V úvode druhého polčasu sme sa po krásnej strele Justha dostali do trojgólového vedenia a to sme si už do konca zápasu ustrážili. Napriek tomu, že sa hralo v úmornom teple, tak chlapci hrali v pomerne vysokom tempe a kvalitný tímový výkon pretavili do výborného výsledku. Súperovi ďakujem za korektný zápas a mojim chlapcom gratulujem k víťazstvu.“