fbpx

Tri majstrovské zápasy odohrali naše mládežnícke kolektívy počas uplynulého týždňa. V hre boli starší a mladší dorastenci. Kategória U19 získala ďalšie dôležité tri body do tabuľky, keď doma porazila Senicu 1:0. Nedarilo sa kategórii U17, ktorá najtesnejším výsledkom prehrala v Senici. Naopak, na Záhorí sa darilo U16-ke, ktorá triumfovala na ihrisku súpera rozdielom triedy 3:0.

FK Poprad U19 - Senica
U19-ka porazila Senicu 1:0

U19

FK Poprad – Senica 1:0 (1:0)

Gól: Luterán.

Tréner Mikuláš Dvorožňák: „V prvom domácom zápase v jarnej časti sme chceli zlepšiť náš výkon z Michaloviec, čo sa nám aj podarilo. Robili sme menej individuálnych chýb, boli sme dôraznejší v osobných súbojoch, na čo sme kládli dôraz počas celého týždňa. Samotný zápas bol vcelku vyrovnaný, v prvom polčase sme využili hrubú chybu brankára hostí, ktorú sme potrestali gólom. Našu jednu hrúbku v obrane súper nevyužil a tak sme išli do šatne s jednogólovým náskokom. Druhý polčas ponúkol podobný scenár ako ten prvý. V závere sa hostia pokúšali presadiť loptami za obranu, štandardnými situáciami, čo sa nám však podarilo zvládnuť a zápas sme dotiahli do víťazného konca. Chlapci to odpracovali do poslednej minúty, za čo boli odmenení výsledkom a následnou radosťou v šatni.“

U17

Senica – FK Poprad 1:0 (1:0)

Tréner Vladislav Palša: „V druhom našom vystúpení v jarnej časti dorasteneckej ligy sme sa predstavili v Senici. Čakal nás ťažký zápas so súperom z dolnej časti tabuľky, s ktorým sme chceli bodovať. Avšak v zápase sme podali veľmi slabý výkon. Chýbal nám lepší pohyb, dôraz v osobných súbojoch, dopúšťali sme sa veľmi veľa nepresností v rozohrávke. V 34. minúte sme inkasovali prvý gól z priameho kopu. Po prestriedaní v druhom polčase sa naša hra trošku zlepšila, vypracovali sme si nejaké príležitosti na strelenie gólu, ale vytúžený vyrovnávajúci gól sa nám streliť nepodarilo. Bol to zápas o jednom góle s minimom šancí na oboch stranách. Z nášho pohľadu to nebol dobrý výkon. Musíme si tento zápas rozobrať a poučiť sa, aby sa takýto výkon už neopakoval a aby sme nasledujúci zápas zvládli lepšie výsledkovo, tak aj herne.“

U16

Senica – FK Poprad 0:3 (0:0)

Góly: Rybovič 2, Bilas.

Tréner Jozef Štofko: „V prvom polčase bol zápas vyrovnaný, domáci hrozili najmä po štandardných situáciách, ktoré sa nám podarilo ubrániť. V druhom polčase sme strelili rýchly gól a získali v zápase hernú prevahu. Chlapci hrali s chuťou a príkladným nasadením. Odmenou za ich výkon im boli ďalšie dva strelené góly a zaslúžené víťazstvo v pomere 3:0. Najmä za výkon v druhej polovici zápasu sme si víťazstvo zaslúžili. Určite sa však vyskytli aj nedostatky, na ktorých odstraňovaní budeme ďalej pracovať.“