fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Zaujímavú jesennú časť súťažného ročníka 2019/2020 majú za sebou starší dorastenci. Zverenci trénerskej dvojice Mikuláš Dvorožňák – Stanislav Koch absolvovali prvú polovicu sezóny ako na hojdačke, keď výborné momenty striedali s tými menej vydarenými. Jeseň poznačili aj zdravotné problémy ich kouča Mikuláša Dvorožňáka, ktorý na určitý čas nútene vypadol z aktívneho futbalového diania. Naša U19-ka nakoniec zimuje na 9. mieste prvoligovej tabuľky a pred odvetnou, jarnou časťou je tak v dobrej pozícii. Nielen o tom sme sa pozhovárali s trénerom Mikulášom Dvorožňákom.

FK Poprad U19
FK Poprad U19

Po jesennej časti súťaže ste na 9. mieste. Ako by ste ju zhodnotili?

Ku kategórii U19 som nastúpil počas letnej prípravy, takže toho času na spoznávanie a doplnenie kádra nebolo veľa. Spoločnou prácou a ochotou hráčov pracovať na sebe sa nám podarilo nastaviť určitý systém, ktorý nám počas jesene postupne prinášal ovocie aj čo sa týka bodov do tabuľky. Každým zápasom chlapcom pribúdalo sebavedomie aj kvalita, zistili, že sa dá hrať s každým súperom, čoho dôkazom bola aj séria deviatich zápasov bez prehry. Väčším negatívom v jesennej časti boli zranenia hráčov, ktoré niektorých vyradili na dlhší čas (Kuba, Rumanský, Ficko, Živčák).

Získali ste 18 bodov so skóre 19:36. Ste s tým spokojní?

Môžeme hovoriť o čiastočnej spokojnosti, čo sa týka výsledkov a tabuľkového postavenia, no stále sme len v polovici súťaže, takže budeme naďalej pracovať na odstránení nedostatkov a zdokonaľovaní či už jednotlivcov ako aj mužstva ako celku.

Počas jesene si kvôli zdravotným problémom na určitý čas musel nútene pauzovať. Ako si vnímal toto obdobie, keď si chýbal v tréningovom procese i na trénerskej lavičke?

Bohužiaľ, život prináša aj takéto situácie. Nebolo to jednoduché obdobie, snažil som sa byť v kontakte čo najviac či už s kolegami z realizačného tímu alebo aj so samotnými hráčmi. Práve vďaka nim, samozrejme, aj rodine a najbližším priateľom, som načerpal toľko energie, aby som sa mohol vrátiť späť. Osobne sa chcem poďakovať kolegom – trénerom Kochovi, Lipčákovi, Pitoňákovi, Džupirovi a aj Petrovi Ďurišovi, ktorí ma v tomto období plnohodnotne zastúpili či už v tréningovom procese, ale aj v samotných zápasoch.

Hodnotíte lepšie vaše vystúpenia na domácom ihrisku alebo zápasy vonku?

Na základe odohraných zápasov si myslím, že v tejto kategórii nehrá významnú rolu domáce prostredie v takom percente ako v mužskom futbale.

Splnili hráči všetky vaše očakávania a predstavy?

Hráčov chcem pochváliť za prístup v tréningovom procese, za nasadenie v zápasoch a aj keď nie všetko vyšlo podľa našich predstáv, vieme, kde máme nedostatky a snažíme sa ich spoločne odstraňovať. Nie je to otázka jedného dňa, ani týždňa, takže aj my, realizačný tím, musíme byť trpezliví.

Kedy začnete so zimnou prípravou, ako a kde bude prebiehať a na čo sa v nej zameriate?

S prípravou začneme 8. januára, bude prebiehať v domácich podmienkach. Zameranie tréningového procesu bude okrem kondičnej časti na skvalitnenie individuálneho herného výkonu ako aj na herný výkon celého mužstva.

Plánujete počas zimnej prestávky káder nejako obmeniť?

Káder bude doplnený minimálne, dohodli sme sa s dvomi hráčmi zatiaľ na účinkovaní v našom klube, priestor dostanú aj hráči z kategórie U17.

Čo bude vaším cieľom v odvetnej, jarnej časti súťaže?

Cieľom je, samozrejme, spoločne s U17 zachovať družstvá v prvej lige aj pre ďalší ročník a pre nás vychovať hráčov pre mužský futbal, aby ten prechod k dospelému futbalu bol čo najjednoduchší. Niektorí z hráčov si vyskúšajú tréningový proces s A-mužstvom už od začiatku zimnej prípravy a sami tak uvidia, kde a na čom majú do budúcna pracovať, aby mohli pomýšľať stať sa profesionálnymi hráčmi.

9. FK Poprad 17 4 6 7 19:36 18
X