fbpx

Päť víťazstiev, dve remízy a štyri prehry. To je bilancia našich mládežníckych kolektívov v uplynulom týždni. Dorastenci odohrali po dve stretnutia, keďže ich čakal tzv. anglický týždeň. Vysokú prehru v Trnave odčinili starší dorastenci doma proti Senici, ktorú zdolali rozdielom triedy. Zverenci trénera Dvorožňáka sa po piatich kolách vrátili na prvé miesto prvoligovej tabuľky, za čo im patrí veľký obdiv a pochvala. U17-ka vyhrala doma nad Trnavou, U16-ka zaknihovala dve remízy. Do sezóny vstúpili víťazne tri kategórie žiakov, Trebišov porazila U15, U14 i U12-ka. Ženy nestačili doma na Myjavu.

U19

Trnava – FK Poprad 7:0 (2:0)

Tréner Mikuláš Dvorožňák: „Rozhodol prvý polčas, v ktorom sme hrali veľmi žiacky futbal. Absolútne sme neboli ochotní ísť do osobných súbojov. Súper nás predčil bojovnosťou a urobili sme dve veľké chyby, po ktorých nastali góly. Samozrejme, v polčase sme chceli s tým zápasom niečo urobiť. Zmenili sme rozostavenie, čo nakoniec nepomohlo nám, ale súperovi, ktorému sa otvoril priestor na rýchle protiútoky a v podstate skoro každým útokom súpera skončila lopta v našej sieti. Pre nás teda dosť krutá prehra o sedem gólov, ale bola to realita na ihrisku, pretože sme tých individuálnych chýb urobili veľa, a to, čo nás zdobilo počas predošlých zápasov – bojovnosť, nasadenie a ochota ísť jeden za druhého, to v dnešnom zápase absentovalo. V tomto zápase sme vybuchli, to je jednoznačné, ale my tréneri tú realitu vidíme. Chýba nám viacero hráčov, ktorí v rovnakom čase hrali pohárové stretnutie za A-mužstvo. Dvaja sú zranení. Rátať sme teda nemohli s 5-6 hráčmi základnej zostavy.“

FK Poprad U19 - Senica
Šarišský v súboji proti Senici

FK Poprad – Senica 3:0 (0:0)

Góly: Šarišský, Pollák, Zummer.

Tréner Mikuláš Dvorožňák: „Po stredajšom výprasku v Trnave sme potrebovali dať v priebehu troch dní chlapcov dokopy hlavne psychicky a tréningy sme zamerali na dodržiavanie taktickej disciplíny a organizácie hry. V prvom polčase to ešte v defenzíve fungovalo celkom dobre, no smerom dopredu sme boli málo nebezpeční, takže opticky mali hostia viac z hry, boli lepším mužstvom. V prestávke sme chlapcom zdôrazňovali, aby boli aktívnejší v útočnej fáze, urobili sme dve striedania, ktoré mali pomôcť k ofenzívnejšiemu prejavu na ihrisku, čo sa našťastie potvrdilo a v priebehu pätnástich minút sme rozhodli o našom víťazstve, keď sa postupne presadili Andrej Pollák, Martin Šarišský a Timo Zummer. V ďalšom priebehu dostali šancu aj ostatní hráči z lavičky, ktorí sa mohli ukázať pred domácim publikom. Sme šťastní, že sa nám podarilo zvíťaziť a po piatich kolách sme na krásnom prvom mieste v najvyššej dorasteneckej súťaži. Takýto pohľad na tabuľku sa neuvidí každý deň, takže si to veľmi vážime a budeme sa usilovať o ďalšie body do prvoligovej tabuľky.“

U17

FK Poprad – Trnava 2:1 (1:1)

Góly: Dianovský, Farkašovský.

Tréner Jozef Olejník: „Do stretnutia sme nastupovali s cieľom organizovanej defenzívy a rýchlom prechode do útočnej fázy hry. Ujali sme sa vedenia po štandardnej situácii, avšak súperovi sa podarilo do polčasu vyrovnať po našom nepresnom prechode do ofenzívy. V druhom polčase sme v určitých fázach hry bránili veľmi hlboko. Dve minúty pred koncom sa nám však vydaril rýchly protiútok a zvrátili víťazstvo na našu stranu.“

Senica – FK Poprad 2:0 (1:0)

Tréner Jozef Olejník: „V prvom polčase mal viac z hry súper, pretože sme v ofenzívnej časti robili veľa nepresností. Inkasovali sme po štandardnej situácii. Bohužiaľ, my sme po našom rohu trafili len brvno. V druhom polčase sme spresnili hru a obraz hry sa zmenil v náš prospech. V 90. minúte sme inkasovali druhý gól taktiež po štandardnej situácii. Napriek prehre si chlapci zaslúžia pochvalu, že napriek všetkým bočným vplyvom sa nevzdali a do záverečného hvizdu sa snažili o zvrat v zápase.“

U16

FK Poprad – Trnava 2:2 (1:1)

Góly: Slebodník, Kendra.

Tréner Jozef Štofko: „Do zápasu sme šli s odhodlaním zlepšiť jednotlivé individuálne výkony hráčov a tiež herný výkon družstva oproti minulým zápasom. Súper bol na prvom mieste tabuľky, tzn. mali sme pred ním prirodzený rešpekt, no napriek kvalite súpera sme sa v zápase chceli presadiť aj my. Počas celého zápasu bol priebeh vyrovnaný, šance sa striedali na oboch stranách, nasadenie oboch družstiev bolo na vysokej úrovni. Hoci sme v zápase dvakrát prehrávali, teší ma, že chlapci sa nezlomili a enormnou vôľou a nasadením dotiahli zápas do remízového konca. Samozrejme, sa v našej hre vyskytli aj nedostatky, na ktorých treba pracovať. Chlapci však pristupujú k tréningovému procesu zodpovedne a tak verím, že dokážeme aj v ďalších zápasoch herne napredovať.“

Senica – FK Poprad 1:1 (1:1)

Gól: Martiček.

Tréner Jozef Štofko: „Napriek dlhej ceste autobusom sme mali do zápasu dobrý vstup, boli sme aktívni, hra sa odohrávala zväčša na polovici domácich. Tí nám v prvom polčase hrozili najmä po rýchlych protiútokoch alebo štandardných situáciách. Po občerstvovacej pauze v 20. minúte zápasu sme stratili koncentráciu a z následnej štandardnej situácie sme neubránili domácich hráčov. Pred polčasovou prestávkou sa do úniku dostal Martiček, ktorý sa výbornou kľučkou uvoľnil a presnou strelou vyrovnal. Úvod druhého polčasu patril domácim, mali územnú prevahu, no až na jednu nastrelenú žrď sme ich do vážnejších šancí nepustili. Od 60. minúty sme prebrali iniciatívu, striedajúci hráči oživili našu hru a pri lepšom riešení niektorých predbránkových situácií sme určite mohli streliť víťazný gól. Chýbalo nám trošku šťastia, ale aj športového umenia.“

U15

FK Poprad – Trebišov 7:1 (4:1)

Góly: Laufik, Duda a Žmijovský po 2, Polakovič.

Tréner Pavol Kubus: „Mali sme dobrý vstup do zápasu a už v 1. minúte sme viedli. Prvý polčas sme zahodili veľké množstvo šancí. Súper po našej chybe znížil. V druhom polčase sme potvrdili našu hernú prevahu.“

U14

FK Poprad – Trebišov 9:1 (5:1)

Góly: Dovala 3, Chalanyi a Drevko po 2, Slebodník, Hanečák.

Tréner Boris Rigo: „V prvom kole sme privítali súpera z Trebišova. Hra bola vyrovnaná len prvých desať minút, kým sme nedali prvý gól. Šance a góly po pekných akciách začali pribúdať, aj keď viaceré dobré šance ostali nevyužité. Súper hrozil dlhými loptami na hrotového útočníka, ale obrana dobrým zabezpečením tieto útočné snahy bez problémov eliminovala. V útočnej fáze sme boli aktívni počas celého zápasu, jediný náš problém bolo premieňanie šancí. Výsledok je ešte lichotivý pre súpera. Na úvod to bol dobrý rozbeh do sezóny, ťažkí súperi ešte len prídu.“

U13

Trebišov – FK Poprad 11:0 (3:0)

Tréner Marián Halavin: „V prvom kole sme vycestovali do Trebišova, kde sme neodohrali najlepší zápas. Domáci Slavoj vstúpil do zápasu ofenzívne, kde si hneď v úvode vytvoril gólové šance, z čoho vyústili aj rohové kopy, ktoré súper zužitkoval a po skrumáži v päťke vsietil prvé dva góly. Od 10. minúty sme boli aktívnejší, no vypracované príležitosti sme zahadzovali, čo súper v závere polčasu po brejkovej situácii využil a zvýšil stav stretnutia na 3:0. Druhý polčas sme nezvládli, domáci mali lepšie držanie lopty, vyhrávali mikrosúboje a v zakončení boli maximálne efektívni. Súper vyhral zaslúžene. O týždeň v nedeľu privítame na domácej pôde Humenné, kde sa chceme prezentovať lepšou hrou a baviť divákov atraktívnym futbalom.“

U12

Trebišov – FK Poprad 8:27 (4:15)

Góly: Džurník 7, Šašura a Bartečko po 5, Kovalčík, Dovala, Polorecký a Koky po 2, Cvaniga, Dula.

Tréner Ján Guziar: „Na umelej tráve, v extra horúčave a úzkym kádrom sme odohrali výborný zápas. Pomohli nám aj mladší chlapci z U11, za čo im, aj trénerovi Jarabinskému, ďakujeme. Zdobila nás rýchlosť a priamočiarosť smerom dopredu. Aj keď postupne sily ubúdali, kvalita bola stále na našej strane a skóre rástlo v náš prospech. Všetkým zúčastneným gratulujem k výbornému výkonu.“

ženy FK Poprad - Myjava
Ženy prehrali s Myjavou 1:9

Ženy

FK Poprad – Myjava 1:9 (1:2)

Gól: Tomčíková.

Trénerka Frederika Pajonková: „Na začiatok sezóny to bol aj druhý zápas s adeptom na titul. Čakali sme veľmi ťažký zápas a kvalitnú hru súpera. Prvý polčas sme hrali dobre, pekne sme dostupovali, snažili sa ísť do kombinácie, skórovali sme, no v druhom polčase sa nám ukázalo, aká dôležitá je kondičná stránka a kondičná príprava, ktorú ženy neabsolvovali v dostatočnej miere, čo sa odzrkadlilo inkasovanými gólmi. Čo ma teší, je opäť chuť a bojovnosť, s ktorou ženy vybehli na ihrisko a fakt, že naša hra vyzerala o čosi lepšie oproti minulému týždňu, čo je pozitívne. Naopak, neteší ma počet zranených dievčat v tomto dueli, kedy sme prišli na pár zápasov o našu kapitánku pre zlomeninu prsta, aj takýto je ženský futbal.“