Taký zápas sa veru nehrá každý deň. Naši mladší dorastenci kategórie U16 odohrajú prípravné stretnutie proti slávnemu európskemu veľkoklubu Manchestru United. Mladí anglickí futbalisti si šesťdňový pobyt v Poprade spestria tréningovou jednotkou i zápasom proti našim rovesníkom. V nedeľu 17. februára absolvujeme spoločný tréning, o deň neskôr prípravný zápas. Tréning sa uskutoční od 13.00 do 15.00 hod. na umelom ihrisku v Poprade-Veľkej. Pondelkový zápas sa odohrá od 14. hodiny na umelej tráve v Tatranskej Lomnici.

FK Poprad U16
FK Poprad U16 čaká Manchester United

Jozef Vernarec (tréner FK Poprad U16): „Veľmi sa tešíme na tento zápas. Je to veľmi slávny európsky klub a preto sme radi, že si môžeme zmerať sily práve s anglickým tímom. Je to pre nás novinka. Vieme, aký futbal sa hrá na ostrovoch. Pár rokov dozadu dokonca trénoval s nami jeden hráč z Anglicka, ktorý nám spomínal, že Angličania preferujú silový a kontaktný futbal. Aj na toto chceme chlapcov pripraviť, bude to pre nás dobrá škola. Samozrejme, že to bude veľmi kvalitný súper aj pri práci s loptou. Aj my budeme chcieť ukázať, že futbal hrať vieme, nasadenie a odhodlanie nás bude taktiež zdobiť. Trochu nás mrzí, že nemôžeme nastúpiť v najsilnejšom zložení, kedže niekoľko našich hráčov ide na sústredenie s kategóriou U17 do Prahy. Pokúsime sa s tým čo najlepšie vyrovnať a pripraviť chlapcom super zážitok.“