Do kancelárie FK Poprad prišiel list. Na tom by nebolo nič zvláštne, veď listov dostávame mnoho. Tento však nebol celkom obyčajný – bol z Talianska, konkrétne z Turína. Slávny taliansky futbalový veľkoklub Juventus FC prejavil záujem o nášho talentovaného hráča Adama Grigera, ktorého si pozval na týždňovú skúšku do svojho tréningového procesu. 15-ročný útočník si tak pobalil veci a spolu so svojím otcom nabrali kurz Krakov – Mníchov – Turín.

Adam Griger je oporou a kapitánom nášho mladšieho dorastu kategórie do 17 rokov, hoci má iba 15 rokov. Zároveň je aj slovenským reprezentantom vekovej kategórie do 16 rokov. S národným tímom sa predstavil aj na turnaji v Arménsku.

Adam Griger
Adam Griger v Juventuse Turín

veľká skúsenosť

„Beriem to ako veľkú skúsenosť. Nie každý deň môže futbalista trénovať v Juventuse Turín. Som veľmi rád, že som tam mohol ísť. Tréningy boli na vysokej úrovni, všetci hráči, ktorí tam sú, majú veľkú kvalitu,“ rozhovoril sa Adam. Ako nám prezradil, so žiadnou veľkou hviezdou sa počas svojho pobytu v Turíne nestretol, zážitkom však bolo majstrovské stretnutie Serie A domáceho Juventusu proti Janovu na Juventus Stadium. „Juventus vyhral 2:1, pričom zápas rozhodol v poslednej minúte gólom z pokutového kopu Cristiano Ronaldo,“ poznamenal Adam, pre ktorého je práve portugalský útočník jedným z jeho obľúbených hráčov. Obaja nosia vo svojich kluboch dres s číslom 7. „Určite je práve Ronaldo jeden z mojich najobľúbenejších hráčov, je mojím vzorom. Ak by bola možnosť, určite by som išiel hrať do Juventusu,“ netajil Griger. Adam bol v Juventuse šesť dní a zázemie klubu na neho urobilo obrovský dojem. Ako vyzeral jeho deň v Turíne? „Akadémia Juventusu funguje vysoko profesionálne. Každý deň sme mali jeden tréning, okrem stredy, kedy boli na programe dva tréningy. Po každom tréningu sme mali my, útočníci, ešte aj individuálny tréning. V sobotu odohralo družstvo majstrovský zápas, takže sme mali aj predzápasové tréningy.“

Ten už ale Adam nestihol sledovať, lebo v čase zápasu bol už na ceste domov na Slovensko. S čím teda odchádzal z Turína? „Povedali mi, že by o mňa do budúcna mali záujem. Chceli by ma vidieť znova. Chcú, aby som na budúci rok hral v Juventuse. Zatiaľ to teda vyzerá veľmi dobre, dúfam, že to vyjde.“

Pre Adama Grigera to nebola prvá takáto skúsenosť. V minulosti už okúsil podobnú skúšku v anglickom Evertone, talianskom Miláne i škótskom Glasgowe Rangers.