nedeľa, 24.04.2022|Posledná aktualizácia 25.4.2022 00:28

(1:0)
    Ukončené
    10 divákov
    MŠK Považská Bystrica

Ženské Áčko sa predstavilo v nedeľu na MFŠ vo Veľkej a jej súperom boli ženy z Považskej Bystrice. Zápas zhodnotí trénerka Frederika Pajonková :

FK Poprad - MŠK Považská Bystrica
    1:0 (1:0)
    Gól domáce: 8' Gembická

Po dnešnom vyhratom zápase bola v kabíne taká nálada akoby sme prehrali, dievčatá vedeli, že dnešný výsledok mohol byť úplne iný. Mali sme neskutočne veľa šancí, ktoré dnes mohli skončiť gólom, no bohužiaľ asi nám dnes chýbala presnosť alebo kľud pri zakončení a možno aj trochu šťastia, ktoré sa k nám priklonilo v 80 minúte kedy sme mohli inkasovať, no loptu z pred bránkovej čiary vykopla Dzurilová. Dievčatá sa snažili, bojovali o loptu no jednoducho nám to tam nechcelo padať. Musím dnes pochváliť obrannú trojicu, ktorá hrala ukážkovo a môžem povedať, že cca 99% situácii v zadu vyriešili konštruktívne, žiadny odkop lopty ale rozohrávka s prehľadom čo má teší. Musíme však viac zapracovať na tom zakončení pretože Prešov či Košice nám nedajú toľko príležitostí.

Góly domáce:

14' Zuzana Tomčíková
    15' Alexandra Slivová
    76' Anamária Labudová

Hodnotenie trénera Milana Ilavského:

Posledný zápas v základnej časti sme začali veľmi dobre. V 20 minúte sme už viedli 2:0. Po peknej akcii z práveho krídla sa dostala Labudová do šestnástky kde bola faulovaná a kopali sme pokutový kop, ktorý Tomčíková premenila. O chvíľu z ľavej strany Slivova sa natlačila individuálne do stredu ihriska a nekompromisne zakončila na 2:0. Do druhého polčasu sme nastúpili nekoncetrovane a súper zápas vyrovnal po dvoch rohoch Kralikovou J. Zápas sa hral hore dole každý chcel zlomiť zápas na svoju stranu. Chválabohu sa nám to podarilo po dlhom nákope za súperovu obranu a Labudová po individuálnej akcii zvýšila na 3:2. Zápas sme už dohrali a takticky udržali v náš prospech. Dievčatám gratulujem k víťazstvu ktoré už bolo tretie v poradí.