fbpx

Jedno víťazstvo, dve remízy a sedem prehier. Taká je bilancia našich mládežníckych tímov za uplynulý týždeň. Na víťaznej vlne sa vezie naše „béčko“, ktoré vyhralo už šiesty zápas v sérii. Šnúru troch stretnutí bez prehry ťahajú naši starší dorastenci, ktorí remizovali doma s Podbrezovou. Cenný bod získali aj starší žiaci kategórie U15, ktorí doma remizovali s Prešovom.

Juniori

Veľké Revištia – FK Poprad B 0:4 (0:2)

Góly: Maťaš, J. Tropp, Dzurjo, Angelovič.

Tréner Peter Pitoňák: „Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre a od začiatku sme diktovali tempo hry. Vytvárali sme si gólové príležitosti, pričom štyri z nich sa nám podarilo aj premeniť a zaslúžene sme vyhrali.“

U19

FK Poprad – Podbrezová 1:1 (1:1)

Gól: Kuba.

Tréner Mikuláš Dvorožňák: „Nastúpili sme proti tretiemu celku v tabuľke, ktorý sa prezentoval na našom ihrisku defenzívou taktikou a čakal na rýchle protiútoky. Úvodný gól zápasu sme inkasovali po rohovom kope, kde sme po odrazenej lopte neboli dôrazní a súper sa dostal do vedenia. Do polčasu sa nám však podarilo vyrovnať, keď sme po faule na Rumanského získali výhodu pokutového kopu, ktorý Kuba bezpečne premenil. Po prestávke sme boli aktívnejším mužstvom a aj napriek vylúčeniu Staňu sme si vypracovali viac gólových príležitostí ako hostia, no bohužiaľ, ostali nepremenené a tak výsledok z prvého polčasu ostal aj po záverečnom hvizde. Chlapcov treba pochváliť za nasadenie a túžbu po víťazstve aj po vylúčení nášho hráča a veríme v ďalšie body v nasledujúcich zápasoch.“

U17

Podbrezová – FK Poprad 3:0 (1:0)

Tréner Ján Guziar: „Do zápasu sme vstúpili dobre a aj keď sme hrali zo zabezpečenej obrany, mali sme za stavu 0:0 prvú vyloženú šancu. Futbal sa hrá na góly a tie zatiaľ nedávame a tak prichádza zákonite trest. Domácich sme síce do šancí a do šestnástky nepúšťali, ale tí si našli cestu k nej cez streľbu zo stredných vzdialeností a všetky tri góly padli spoza 20 metrov. Chýba nám väčší dôraz v súbojoch a fyzickejší prejav v hre, čo sa dá z časti „tolerovať“ mladším chlapcom, ktorých sme mali v zostave až piatich. Veríme, že s príchodom doliečených hráčov stúpne nielen konkurencia, ale že začneme už aj strieľať góly a získavať prepotrebné body.“

U16

Podbrezová – FK Poprad 5:0 (1:0)

Asistent trénera Róbert Ujčík: „Prvý polčas sme začali aktívne a po zaváhaniach súpera sa nám nepodarilo skórovať. Súper hrozil prvý polčas najmä zo štandardných situácií. Gól sme inkasovali, keď sme boli nedôrazní vo vlastnej šestnástke. Do druhého polčasu sme šli s úmyslom bodovať, no hneď na začiatku sme inkasovali gól a asi o dve minúty ďalší. Po tomto momente sme akoby skameneli a súper si vytváral ďalšie šance, dve z nich premenil. Slabý výkon z našej strany, sklamanie z našej hry, hlavne v ofenzíve.“

U15

FK Poprad – Prešov 2:2 (1:1)

Góly: Justh, Kendra.

Tréner Pavol Kubus: „Do zápasu sme išli s cieľom vyhrať. Začali sme aktívne, ale hostia sa z prvej akcie po peknej kolmej prihrávke ujali vedenia. Chlapci však pokračovali v dobrej kombinačnej hre a postupne sme si vypracovali viacero šancí. Dokázali sme vyrovnať a myslím si, že prvý polčas sme boli lepším družstvom a hosťom sme toho veľa nedovolili. Úvod druhého polčasu sa podobal prvému, keď sme si po nevinnej akcii strelili vlastný gól. Opäť sme dobre zareagovali a pokračovali sme v dobrom výkone. Podarilo sa nám vyrovnať, ale naša snaha o víťazný gól úspech nepriniesla. V dobrom zápase proti kvalitnému súperovi sme podali dobrý výkon a chlapci si zaslúžia pochvalu.“

U14

FK Poprad – Prešov 0:3 (0:1)

Tréner Tomáš Koterba: „Bol to zápas mladších z dvojičiek žiakov, čo bolo aj vidieť na ihrisku v zápase. Bez strachu o výsledok obe družstvá predvádzali slušný, kombinačný futbal. V prvom polčase sme viac boli v defenzíve a tvoril náš súper, našu prvú vážnejšiu šancu, ktorú sme si vypracovali, sme nepremenili. Hostia svoju šancu využili a polčas vyhrali 0:1. V druhom polčase sme hru vyrovnali a boli aj fázy, kde sme súpera zatlačili, no gólovo sme sa opäť nepresadili. Aj po našom striedaní sa obraz hry znova zmenil a inkasovali sme ešte dvakrát. Myslím si, že sme neodohrali zlý zápas, v ktorom sme si zaslúžili minimálne raz skórovať, no prehra, resp. výhra hostí vzhľadom na ich produktivitu bola zaslúžená.“

FK Poprad ženy - Žilina
V Slovenskom pohári sme podľahli Žiline 1:3

Ženy

FK Poprad – Žilina 1:3 (0:2)

Gól: Malá.

Tréner Slavomír Šoltýs: „Odohrali sme v strede týždňa ďalší zápas, tentokrát v rámci Slovenského pohára so súperom, ktorý mal jasný cieľ postúpiť do ďalšieho kola. Od úvodu hrali vysoký presing, s ktorým sme mali problém a hneď v 5. minúte sme dostali gól. V ďalších minútach sme nechávali príliš veľa priestoru Žilinčankám nedostupovaním pri bránení a tak sme boli viac na našej polovici ihriska. Keď sme sa pomaly dostávali do hry a začali byť iniciatívnejší, dostali sme zbytočný druhý gól. Tak, ako sme začali prvý polčas, tak sme pokračovali v druhom a hneď v úvode sme dostali tretí zápis hosťujúceho družstva. Ostatok zápasu sa niesol v bojovnom duchu a v závere sme strelili čestný úspech zatiaľ našou jedinou strelkyňou Beátou Malou. V našom družstve sa lazaret navýšil, kedy sa nepríjemne zranila Kubošiová a zostala tri dni v nemocnici na pozorovaní s otrasom mozgu.“

FK Poprad ženy - Trnava
S Trnavou sme prehrali 0:2

FK Poprad – Trnava 0:2 (0:0)

Tréner Slavomír Šoltýs: „Do zápasu sme išli s nádejou získať nejaký bod. V prvom polčase tomu všetko nasvedčovalo. Boli sme nebezpečnejší pred súperovou bránou, ale to bolo všetko. Nedokázali sme streliť gól. V druhom polčase z ojedinelej šance hostí sme dostali zbytočný gól, kedy sme zle vyhodnotili situáciu. Dievčatá bojovali, ale to nestačilo, druhý gól sme dostali, kedy sa poľahky dostala súperova hráčka po nedôraznom bránení našich dievčat do šestnástky a presnou strelou k tyči upravila na konečných 0:2. Tento zápas nás môže mrzieť aj napriek tomu, že sme nastúpili v oklieštenej zostave. Trnavské dievčatá boli hrateľné a výsledok je nespravodlivý.“

Dorastenky

FK Poprad – Ružomberok 0:12 (0:7)

Tréner Milan Ilavský: „Od začiatku zápasu nás súper zatlačil pred vlastnú šestnástku. Dievčatá málo kombinovali a prehrávali osobné súboje. Súper nás nepustil do vyloženej šance a stále sme museli brániť. Zápas ovplyvnilo aj zranenie brankárky a do brány musela nastúpiť hráčka.“

Žiačky

FK Poprad – Ružomberok 1:3 (1:1)

Gól: Labudová.

Tréner Milan Ilavský: „Zápas mal od začiatku dobré tempo. Obaja súperi sa snažili streliť gól. Chceli sme nadviazať na posledné výsledky, žiaľ, sa nám to nepodarilo. Skóre sme otvorili po penalte. Hráčky Ružomberka ale do polčasu vyrovnali. Druhý polčas sme začali zle, po hrubej chybe v obrane sme inkasovali. Snažili sme sa vyrovnať, ale súper nám strelil tretí gól.“