Výbornú bilanciu zaknihovali naše mládežnícke kolektívy počas uplynulého týždňa. V siedmich majstrovských dueloch sme sa tešili z víťazstva, raz sme remizovali a trikrát prehrali. Dôležitý triumf dosiahli mladší dorastenci U17 nad Banskou Bystricou a vyhrala aj U16-ka. Žiaci mali za súpera Lokomotívu Košice a všetky štyri kategórie boli úspešné. Suverénny triumf zaznamenali žiačky doma proti Podbrezovej. Bod za remízu si na svoje konto pripísali starší dorastenci v Banskej Bystrici.

Juniori

Lipany – FK Poprad B 6:0 (5:0)

Tréner Peter Pitoňák: „Zápas v Lipanoch sme vôbec nezvládli. Domáci rozhodli zápas už v prvom polčase a zaslúžene zvíťazili vyšším rozdielom.“

U19

Banská Bystrica – FK Poprad 1:1 (1:1)

Gól: Olejník.

Asistent trénera Stanislav Koch: „Úvod zápasu bol z obidvoch strán dosť opatrný. Začali sme ustráchane. Mali sme slabý pohyb bez lopty, viazla nám kombinácia a nefungovala ani organizácia hry. Po individuálnej akcii Olejníka sme však išli do vedenia. Záver polčasu sme nezvládli a po našom zaváhaní súper vyrovnal gólom do šatne. V druhom polčase sme začali aktívnejšie, vytvorili si územnú prevahu, ale gól sme už nedokázali streliť, takže zápas skončil deľbou bodov. Určite nie sme spokojní s predvedenou hrou, ani výsledkom, ale na druhej strane teší fakt, že družstvo už v siedmom zápase za sebou bodovalo. Momentálne nám chýba päť hráčov zo zdravotných dôvodov, čo má určite vplyv na kvalitu našej hry.“

FK Poprad U17 - BB
FK Poprad U17 vyhral nad Banskou Bystricou 2:0

U17

FK Poprad – Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: Vasiľ, Slivka.

Asistent trénera Róbert Petruš: „Na zápas sme sa veľmi dobre pripravili ako po taktickej, tak aj po mentálnej stránke. Chlapci prakticky do bodky plnili veci, čo sme si na príprave povedali a súperovi nedali šancu, aby bol v tomto stretnutí úspešný. Vytvorili sme si dosť šancí nato, aby sme už v prvom polčase išli do viacgólového vedenia. Hrali zodpovedne v defenzíve, snažili sa diktovať tempo hry a súpera si držali na dištanc. Druhý polčas sa niesol v duchu prvého polčasu, kontrolovali sme priebeh zápasu a z tých viacerých šancí sme strelili druhý gól a zaslúžene sme zápas doviedli do víťazného konca. Chlapcom chcem poďakovať za ich prístup, nasadenie a disciplínu v tomto zápase. Ideme ďalej a pozeráme sa už na najbližší zápas, kde budeme chcieť byť tiež úspešní.“

U16

FK Poprad – Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: Kučera.

Asistent trénera Boris Rigo: „V zápase s Banskou Bystricou sme odohrali dobrý zápas, kde sme chceli hrať aktívne a útočne na súperovej polovici. Myslím, že sa nám to darilo, od súpera sme boli lepší vo všetkých činnostiach. Jediné negatívum vidím v našej efektivite, keďže viaceré vyložené šance ostali nevyužité. Všetci chlapci, ktorí nastúpili, si zaslúžia pochvalu za predvedený výkon.“

U15

Lokomotíva Košice – FK Poprad 0:2 (0:1)

Góly: Just, vlastný.

Tréner Pavol Kubus: „Od začiatku zápasu naši hráči zle riešili herné situácie, na ktoré sme pred zápasom upozorňovali. Na hrboľatom ihrisku nepresne kombinovali. Súpera nedotláčali a aj keď sme sa dostali do šance, tak sme ju nepremenili. Oživenie nepriniesli ani striedajúci hráči. Zápas sme vyhrali, ale bol to z našej strany slabší výkon.“

U14

Lokomotíva Košice – FK Poprad 1:2 (0:1)

Góly: Laufik, Kočiš.

Tréner Tomáš Koterba: „V zápase sme mali územnú prevahu, diktovali sme tempo hry, no nedokázali sme sa presadiť cez sformovanú súperovu obranu. Zápas mal prvý polčas vysoké tempo, boli sme presní v kombináciách, no málo situácií sme dokázali pretaviť či už do finálnej prihrávky alebo zakončenia. Pomohli sme si zakončením zo strednej vzdialenosti, kde sme prekvapili domáceho brankára. Prvý polčas ďalší gól nepriniesol. Dej zápasu v druhom polčase čiastočne zdramatizovali domáci vyrovnávajúcim gólom z ojedinelého zakončenia. Nám sa nepodarilo napriek pretrvávajúcej dominancii a prevahe skórovať viackrát a tak víťazný gól na konečných 1:2 sme vsietili záverom zápasu.“

U13

FK Poprad – Lokomotíva Košice 14:0 (7:0)

Góly: Cimerman 3, Hanečak 2, Pavličko 2, Vyrostek 2, Chalányi, Drefko, Dovala, Plevák, vlastný.

Tréner Marián Halavin: „V dnešnom zápase sme dominovali v defenzívnych činnostiach, keď sme súperovi nedovolili ani jedno zakončenie na našu bránu. V ofenzívnej činnosti sme si počas celého zápasu vytvárali množstvo gólových šancí. Súper nás ničím neprekvapil. Konečný výsledok sme si rozdelili do dvoch polčasov.“

U12

FK Poprad – Lokomotíva Košice 51:4 (29:2)

Góly: Renner 8, Drábik 8, Džurník 8, Duda 7, Franko 5, Kupčo 3, Krolák 3, Ganzarčík 2, Libertová 2, Pilko, Kocúr, Janček, Kiška, Bačko.

Tréner Ján Guziar: „Zápas bol iba o výške skóre. Bolo viacero individuálnych prienikov, ale aj pekných kombinácií.“

Ženy

Trenčín – FK Poprad 4:0 (1:0)

Tréner Slavomír Šoltýs: „Zaslúžené víťazstvo domácich a lacné góly v našej sieti.“

Dorastenky

FK Poprad – Podbrezová 1:3 (1:1)

Gól: Klimová.

Tréner Milan Ilavský: „Vyrovnaný zápas, ktorý sme začali strelením gólu. Postupne sa súper dostával do šancí a do polčasu vyrovnal pokutovým kopom. V druhom polčase sme inkasovali gól a do konca zápasu sme sa snažili vyrovnať, ale súper strelil víťazný gól.“

Žiačky

FK Poprad – Podbrezová 16:0 (10:0)

Góly: Labudová 9, Milonová 2, Harmathová 2, Kovalčíková, Budinská, L. Orolínová.

Tréner Milan Ilavský: „Zápas sme začali aktívne a podarilo sa nám streliť veľa pekných gólov. Strelecky sa presadila najmä Labudová a pridali sa aj ostatné hráčky. Dievčatám gratulujem k víťazstvu.“