Skvelé víťazstvo 4:2 vybojovali starší dorastenci v Žiline. Darilo sa aj B-mužstvu, ktoré po triumfe 1:0 nad Spišským Podhradím sa vyšvihlo do čela štvrtoligovej tabuľky. Cenný skalp získali aj starší žiaci kategórie U15, ktorí vyhrali nad FC Košice 2:1. Vysoké triumfy zaknihovali mladší žiaci U13 a U12, ktorí sa predstavili na ihrisku Lokomotívy Košice. Remízou sa skončilo derby našich žien so Spišskou Novou Vsou. Iba v troch dueloch vyšli naše tímy bodovo naprázdno.

FK Poprad B - Sp. Podhradie
Jediný gól zápasu strelil Holiš (vpravo)

Juniori

FK Poprad B – Sp. Podhradie 1:0 (1:0)

Gól: Holiš.

Asistent trénera Peter Pitoňák: „Zápas so Spišským Podhradím sa odohral v NTC pred peknou diváckou návštevou. Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre a vytvorili si tlak, z čoho pramenil aj jediný gól zápasu v 19. minúte. Po tomto okamžiku sa hra vyrovnala. Aj do druhého polčasu sme vstúpili dobre a škoda len, že sme nepremenili pokutový kop. Týmto víťazstvom sme sa dostali na prvé miesto a dúfam, že si ho udržíme aj v ďalších zápasoch.“

FK Poprad U19
FK Poprad U19 vyhral v Žiline 4:2

U19

Žilina – FK Poprad 2:4 (1:2)

Góly: Dominik Maliňák 2, Dzurjo, vlastný.

Tréner Miroslav Guza: „Vydarený zápas, taktická disciplína v obrannej fáze podporená sebavedomím a efektivitou v útočnej fáze. Výsledkom sú veľmi dôležité tri body.“

U17

FK Poprad – Žilina 1:3 (0:1)

Gól: Živčák.

Tréner Anton Kočiš: „Aj keď sme prehrali, som spokojný s výkonom chlapcov. Išli na doraz, s lídrom súťaže sme držali krok a dovolím si tvrdiť, že nebolo vidieť rozdiel v postavení v tabuľke. Myslím si, že za tento výkon by sme si bod zaslúžili.“

U16

FK Poprad – Žilina 0:5 (0:3)

Tréner Jozef Vernarec: „Hrali sme, podľa môjho názoru, asi proti najlepšiemu tímu. Vzhľadom na našu zostavu a problémy s jej zložením, keďže veľa hráčov chodí za U17, je výsledok spravodlivý. Súper bol lepší v každom meradle.“

U15

FK Poprad – FC Košice 2:1 (2:1)

Góly: Kaščák, Chodníček.

Tréner Tomáš Koterba: „Na prírodnej tráve vo Veľkej Lomnici sme odohrali výborný zápas. Proti súperovi z Košíc sme od samotného začiatku vykazovali veľkú aktivitu smerom dopredu a pozorné, kompaktné bránenie v defenzíve. Z vyložených, čistých vypracovaných gólových príležitostí prvého polčasu sme premenili len dve. Súper skóroval v samom závere polčasu zo štandardnej situácie. Druhý polčas gól už nepriniesol a tak sa zrodilo naše zaslúžené premiérové víťazstvo v nadstavbovej časti o majstra. Chlapci podali vysoko kolektívny, pozorný, odhodlaný výkon.“

U14

FK Poprad – FC Košice 0:2 (0:1)

Tréner Pavol Kubus: „Od začiatku zápasu sme mali veľkú prevahu a vypracovali sme si niekoľko vyložených šancí. Po nepremenených šanciach prišla naša jedna chyba v poslednej minúte prvého polčasu a súper z pokutového kopu strelil gól, aj keď to bola prvá strela na našu bránu v prvom polčase. Do druhého polčasu sme išli zvrátiť výsledok, ale po priamom kope z veľkej diaľky, si náš brankár vrazil loptu do vlastnej brány. Po tomto góle sme prestali hrať jednoducho a kombinačne, a preto sme už zápas nedokázali zvrátiť. Po dobrom prvom polčase bola naša hra v druhom pre nás sklamaním.“

U13

Lokomotíva Košice – FK Poprad 1:8 (0:4)

Góly: Lopušek 5, Kočiš, Polakovič, Barla.

Tréner Radovan Novák: „Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Hneď z prvej akcie zápasu sme strelili gól a to nás ešte viac naštartovalo. Po tomto góle si chlapci začali ešte viac veriť. Počas celého zápasu sme si dokázali vypracovať množstvo príležitostí, no nie všetky sme dokázali premeniť v gólovú radosť. Sympatický bol výkon domácich, ktorí za každých okolností chceli hrať futbal a stále nebezpečne hrozili. Za výkon chlapcov chválim.“

U12

Lokomotíva Košice – FK Poprad 3:25 (0:10)

Góly: Krolák 4, Pavličko 3, Plevák 3, Murín 3, Briscolli 2, Slebodník 2, Dovala 2, T. Husár 2, Drevko 2, Barla, Orolín.

Tréner Róbert Ujčík: „Počas celého zápasu sme boli lepším družstvom a pozitívom je množstvo strelených gólov. Aj napriek výbornému výsledku nemôžeme hodnotiť zápas len kladne. Množstvo vecí sme si začali uľahčovať, skúšať veci, ktoré by sme počas zápasu nemali skúšať. Verím, že proti inému súperovi by sme si tieto veci nedovolili a nesústredili sa len a len na svoj výkon. Opäť ale pripomínam, že sa stále len učíme a takýchto zápasov, kedy je rozhodnuté pomerne skoro, nie je veľa, a aj preto naša koncentrácia nebola dostatočná. Aj napriek tomu sme strelili veľký počet gólov po viacerých pekných akciách.“

Ženy

FK Poprad – Sp. Nová Ves 0:0

Tréner Slavomír Šoltýs: „V prvom jarnom zápase sme chceli nadviazať na dobré výsledky z prípravného obdobia, kde sme dokázali poraziť družstvá prvej ligy. Dnešný zápas sa k tomu nepribližoval ani náhodou. V našej hre nebolo vidieť takmer nič, čo sme si povedali pred zápasom, čo trénujeme a zdôrazňujeme počas celého obdobia. Treba sa nad tým zamyslieť a pracovať tvrdo ďalej, aby sme naplnili náš cieľ.“