Tri víťazstvá, dve remízy a len jediná prehra. To je bilancia našich mládežníckych tímov v uplynulom týždni. Už tretí triumf v rade zaznamenali starší dorastenci, ktorí tentoraz vyhrali v Ružomberku. Tri body získali aj obe kategórie mladších žiakov, ktoré vyhrali v Spišskej Novej Vsi. Starší žiaci kategórie U15 remizovali doma s Michalovcami. Deľbu bodov zaknihovali aj juniori doma proti Kračúnovciam. Prehrali iba starší žiaci kategórie U14 s Michalovcami.

Juniori

FK Poprad B – Kračúnovce 1:1 (0:0)

Gól: Ujčík.

Asistent trénera Peter Pitoňák: „Naďalej sa trápime s koncovkou. Znova z množstva šancí sa nám podarilo prekonať hosťujúceho brankára len raz a to stačilo len na konečnú deľbu bodov.“

FK Poprad U19 - Slebodník
Tibor Slebodník – FK Poprad U19

U19

Ružomberok – FK Poprad 1:2 (0:1)

Góly: Slebodník 2.

Tréner Miroslav Guza: „V obrannej fáze sa nám darilo celý zápas nepúšťať domácich hráčov do gólových príležitostí. V útočnej fáze sme si vypracovali šance, z ktorých sme dve premenili a pripísali si tri body do tabuľky.“

U15

FK Poprad – Michalovce 0:0

Tréner Tomáš Koterba: „Sériu víťazných zápasov a hlavne výbornú klímu v kabíne sme chceli pretaviť do ďalšieho víťazstva v rade za sebou v nadstavbovej časti o titul. Nepodarilo sa, vo vyrovnanom zápase sa zrodila bezgólová domáca remíza. Súper z Michaloviec mal viac z hry v prvom polčase a my sme zvýšili aktivitu hlavne smerom dopredu v druhom polčase. Až na samý záver stretnutia, kde mali hostia závar pred našou bránou, to bol bojovný, no vyrovnaný, remízový zápas.“

U14

FK Poprad – Michalovce 1:2 (0:1)

Gól: Hanečák.

Tréner Pavol Kubus: „Od začiatku zápasu sme boli aktívni, chceli sme hrať kombinačne a vypracovali sme si aj šance. Trestuhodne sme ich však nepremenili. Po našom nezmyselnom faule pred šestnástkou nás súper po nedôraznom bránení potrestal. Bola to jeho prvá strela na našu bránu. Náš nástup do druhého polčasu bol aktívny, ale súper po peknej kombinácii dal druhý gól. Naši hráči dobre kombinovali a po našom góle sme mohli výsledok aj otočiť. Škoda našich nepremenených šancí, lebo v kvalitnom zápase po dobrom výkone oboch družstiev sme si prehrať nezaslúžili.“

U13

Sp. Nová Ves – FK Poprad 2:5 (1:2)

Góly: Lopušek 4, Bielený.

Tréner Radovan Novák: „Zápas začal vo svižnom tempe. Hneď v úvode domáci premenili pokutový kop a ujali sa vedenia. Chlapcov to mierne zaskočilo, ale rýchlo sme sa vrátili do zápasu. Ešte do polčasu sme otočili skóre v náš prospech. V druhom polčase sme lepšie zvládali súboje 1 na 1, vychádzala nám kombinácia. Podarilo sa nám streliť krásne góly, čo ma veľmi teší.“

FK Poprad U12
FK Poprad U12 vyhral v Spišskej Novej Vsi

U12

Sp. Nová Ves – FK Poprad 6:17 (2:7)

Góly: T. Husár 5, Dovala 4, Krolák 2, Kiška 2, M. Husár, Drevko, Cimerman, Chalányi.

Tréner Róbert Ujčík: „Výborný zápas s kvalitným súperom v peknom slnečnom počasí, množstvo gólov sme vsietili po krásnych akciách. Súpera sme často do šancí nepúšťali, víťazstvo je zaslúžené a potešujúce, pretože prišlo po kombinačnej hre a veciach, ktorým sa v tréningu venujeme. V zápase nastúpilo veľa hráčov z mladšej kategórie a skórovali väčšinu našich gólov.“