Päť víťazstiev a šesť prehier. Taká je bilancia mládežníckych tímov FK Poprad za uplynulý týždeň. Cenný skalp získali mladší dorastenci kategórie U16, ktorí porazili Slovan Bratislava. Darilo sa starším žiakom, obe kategórie vyhrali v Podbrezovej. Mladší žiaci kategórie U13 presvedčivo triumfovali nad FC Košice. Úspešné boli aj ženy, ktoré si poradili s Oravským Podzámkom rozdielom triedy.

Juniori

FK Poprad B – Ľubotice 2:4 (1:2)

Góly: Ujčík, Lungu.

Asistent trénera Peter Pitoňák: „Dnes sme odohrali naše najhoršie stretnutie v tejto sezóne. Ľubotice ukázali svoju kvalitu a my sme, žiaľ, tento dôležitý zápas vôbec nezvládli.“

U19

Slovan Bratislava – FK Poprad 2:0 (2:0)

Tréner Miroslav Guza: „Nepremenená veľká šanca na začiatku zápasu a dve individuálne chyby nás stáli lepší výsledok.“

U17

FK Poprad – Slovan Bratislava 0:3 (0:3)

Tréner Anton Kočiš: „Zápas sme si prehrali sami v prvom polčase svojím prístupom, lebo bez behania, nasadenia sa v prvej lige hrať nedá. V druhom polčase bol výkon diametrálne odlišný, zlepšený výkon na otočenie zápasu však už nestačil.“

U16

FK Poprad – Slovan Bratislava 1:0 (0:0)

Gól: Parížek.

Tréner Jozef Vernarec: „Odohrali sme kvalitný zápas s veľkým nasadením, chlapci bojovali, pridali k tomu srdiečko a aj hráčsku kvalitu a preto sme aj so šťastím opäť zdolali Slovan výsledkom 1:0. Chlapci pomaly zisťujú, že správnym prístupom, nasadením a plnením pokynov dokážu konkurovať najlepším tímom na Slovensku.“

FK Poprad U15 - Podbrezová
U15-ka vyhrala v Podbrezovej 1:0

U15

Podbrezová – FK Poprad 0:1 (0:0)

Gól: Dulák.

Tréner Tomáš Koterba: „Po menšej prestávke sme znova naskočili na súťažný mikrocyklus, ktorý končil sobotňajším majstrovským zápasom u súpera v Podbrezovej. Súperovi patril úvod zápasu a aj väčšia časť prvého polčasu, kedy nás prevýšil hlavne držaním lopty. Keďže sme v prvom polčase viac hrali z defenzívy a svoju jedinú šancu sme nepremenili, polčas skončil nerozhodne. Do druhého polčasu sme išli s jasným zámerom pridať k dobrej defenzíve nadstavbu v podobe vyššieho napádania a výraznej ofenzívy. Urobili sme však hrubú chybu v bránení pri dlhej lopte súpera, ktorú Podbrezová nepotrestala hlavne vynikajúcim zákrokom nášho brankára. To bol zlomový moment zápasu, nakoľko potom nasledovali naše vyložené, čisté gólové príležitosti, ktoré nie všetky skončili gólom, ale len jedným rozdielovým zásahom znamenajúcim víťazstvo 0:1.“

U14

Podbrezová – FK Poprad 0:2 (0:0)

Góly: Murín, Kuraj.

Tréner Pavol Kubus: „Od začiatku sme začali súpera vysoko napádať už na ich šestnástke. Vo viacerých fázach hry sa nám podarilo získať loptu a ohroziť súperovu bránu. Vypracovali sme si niekoľko sľubných šancí, ale nedotiahli sme ich do úspešného konca. V strede poľa sme získavali loptu ťažšie, lebo sme prehrávali osobné súboje. Druhý polčas sme začali agresívne. Začali sme vyhrávať viac osobných súbojov aj v poli. Mali sme viac loptu na našich kopačkách a po krásnej kombinácii na pravej strane sme viedli 0:1. Po chybe súpera sme pridali ešte jeden gól a až do konca stretnutia sme boli jednoznačne lepší vo všetkých činnostiach.“

U13

FK Poprad – Košice 5:1 (2:0)

Góly: Lopušek 2, Kočiš, Joštiak, Žmijovský.

Tréner Radovan Novák: „Po týždňovej prestávke sme privítali FC Košice. V úvode sme začali veľmi aktívne a už v 5. minúte sa nám po peknej akcii podarilo otvoriť skóre. Po góle sme sa neuspokojili a stále sme pokračovali v nastolenom tempe. Dokázali sme si vypracovať dostatok sľubných príležitostí a z jednej sa nám podarilo zvýšiť skóre. V druhom polčase hostia zvýšili aktivitu, mali pár sľubných príležitostí, no naša defenzíva bola pozorná. No boli sme to zasa my, kto skóroval. Košice dokázali rýchlo odpovedať a znížili na 3:1. Do konca zápasu sa nám podarili streliť ešte dva krásne góly. Bol to zápas výbornej mládežníckej úrovne. Chcel by som chlapcov pochváliť za výkon.“

U12

FK Poprad – Košice 17:19 (9:6)

Góly: Briscolli 5, Dovala 3, Drevko 2, Chalányi 2, T. Husár 2, Uhrín, Kočiš, Orolín.

Tréner Róbert Ujčík: „Dnes sme odohrali výborný zápas proti kvalitnému súperovi. Prvý polčas sme boli viac ako vyrovnaný súper a náš výkon zniesol aj prísnejšie kritériá. V druhom polčase sa prejavila kvalita nášho súpera, ktorý bol o niečo lepší a strhol víťazstvo na svoju stranu. Chlapci príkladne bojovali počas celého zápasu a za ich výkon im patrí poďakovanie. Škoda len zbabraného záveru, lebo výsledok mohol byť aj lepší.“

FK Poprad ženy - Oravský Podzámok
Ženy zdolali Oravský Podzámok 4:1

Ženy

FK Poprad – Oravský Podzámok 4:1 (2:0)

Góly: Sedláková 2, Dovalová, Vinceková.

Tréner Slavomír Šoltýs: „Pred zápasom sme si uvedomovali dôležitosť uspieť v tomto dueli. Tým, že sme vyhrali, náš náskok pred druhou Spišskou Novou Vsou sa zvýšil na 6 bodov. Zápas sme hrali tak ako sme ho chceli hrať, v pohybe, v zdravej agresivite, s vysokým napádaním. Hru sme mali v moci počas celého zápasu. Týmto spôsobom sme si vytvorili mnoho gólových príležitostí, ktoré neboli ani z polovice zakončené v sieti hostí. Teší ma fakt, že na zápase sme videli asi najviac priaznivcov ženského futbalu v tejto sezóne.“

Dorastenky

Ružomberok – FK Poprad 2:1 (1:0)

Gól: Osipčáková.

Tréner Slavomír Šoltýs: „Zápas začali lepšie domáce hráčky, ktoré mali viac z hry. Vytvorili si šance, ktoré skvelými zákrokmi riešila naša nová nádej v bráne, Alexandra Kmettyová. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala a vytvorili sme si aj na našej strane gólové príležitosti, ktoré sme nepremenili. Vzhľadom na priebeh hry počas celého zápasu by bola remíza spravodlivejšia.“

Žiačky

Ružomberok – FK Poprad 3:1 (1:0)

Gól: Lopušeková.

Tréner Vladimír Bycko: „Žiaľ, dievčatá nenadviazali na výkon zo zápasu s Lokomotívou Košice. Chýbal nám pohyb a hlavne nám nevychádzala prechodová fáza zo zálohy do útoku. Kazili sme veľa prihrávok a vôbec sme sa nedostávali k zakončeniu na bránu.“