Osem súťažných stretnutí odohrali počas uplynulého víkendu mládežnícke kolektívy FK Poprad. Päť zápasov sme vyhrali a tri prehrali. Už jedenásty triumf v rade dosiahli juniori v derby so Svitom. Nedarilo sa dorastencom. Starší prehrali s Ružomberkom doma, obe mladšie kategórie v Ružomberku. Naopak, darilo sa žiakom. Všetky štyri kategórie hrali proti Trebišovu a bodovali naplno.

FK Poprad B vyhral nad Svitom 5:0

Juniori

FK Poprad B – Svit 5:0 (3:0)

Góly: Gallovič 3, Ujčík, Mičko.

Asistent trénera Peter Pitoňák: „Dnešný zápas sme odohrali na umelej tráve v Tatranskej Lomnici a to prospelo kvalite hry. Od začiatku sme boli aktívni a dominantní a chceli sme ukázať v tomto podtatranskom derby, že sme lepší a náš cieľ je postúpiť do tretej ligy. Rozdielovým hráčom bol Gallovič, ktorý dal tri góly a bol pri väčšine našich útočných akcií. Na kvalitnom teréne sme ukázali našu silu a zaknihovali sme jedenástu výhru v sérii. Už teraz sa tešíme na odvetnú časť.“

U19

FK Poprad – Ružomberok 0:3 (0:2)

Tréner Michal Mičko: „Po minuloročnom majstrovi zo Žiliny sme tentokrát vo Veľkej privítali aktuálneho lídra ligovej tabuľky. Vo vyrovnanom zápase súper ukázal efektívnu koncovku a skúsenosť, keď skóroval trikrát. My sme si vypracovali dostatok šancí, avšak strelecká mizéria nás naďalej trápi. Preto sme s Ružomberkom prehrali 3:0.“

U17

Ružomberok – FK Poprad 3:0 (1:0)

Asistent trénera Anton Kočiš: „V dnešnom zápase sme sa nedokázali vyrovnať súperovi hlavne v bojovnosti a agresivite. To, čo nás v minulých zápasoch zdobilo, dnes to absentovalo. Ak sa chceme vyrovnať najlepším družstvám, tak musíme hrať s väčším nasadením a nebojácne. Treba povedať, že súper bol lepší, ale zlomil nás druhý gól po hrubej chybe nášho brankára. Ideme ďalej a naďalej sa budeme biť o to, aby prvá liga sa v Poprade zachovala.“

U16

Ružomberok – FK Poprad 2:0 (1:0)

Tréner Jozef Vernarec: „Cestovali sme ku kvalitnému tímu s cieľom hrať poctivo v defenzíve. Prvý polčas bol z našej strany nesmelý, súper nás prehrával hlavne v strede poľa, kde sme strácali veľa lôpt. Celkovo súper nemal vyložené šance, no mal loptu na svojich kopačkách veľmi často. Smerom dopredu sme mali pár protiútokov, no väčšinou sme stratili loptu nepresnou predfinálnou, či finálnou fázou. Druhý polčas sme hrali lepšie v defenzíve, domáci sa takmer k ničomu nedostávali, hoci mali dominanciu na lopte. Naši krídelníci odvádzali poctivú defenzívnu prácu. Na záver sme napádanie vysunuli vyššie a z protiútoku sme dostali gól. Súper vyhral zaslúžene.“

U15

Trebišov – FK Poprad 0:2 (0:1)

Góly: Dulák, Kučera.

Tréner Tomáš Koterba: „Posledný zápas jesene v novom hracom systéme prvej ligy žiactva mal po jedenástich kolách dať jasnú odpoveď na otázku, kto postúpi medzi štyri najlepšie družstvá súťaže. Aj tento fakt a vyrovnanosť, či súťaživosť družstiev od druhého miesta nižšie robili posledné hracie kolo psychicky, či herne ťažkým. Dnes môžeme konštatovať, že posledný zápas sme napriek veľkému pocitu zodpovednosti zvládli. Hneď po úvodnom rozohraní a následnej akcii z krídelného priestoru sme sa ujali vedenia po centri, či strele Duláka. Rýchly gól nás vôbec neupokojil, domáci dobre bránili a znepríjemňovali nám naše kombinácie. Polčas ďalší gól nepriniesol a tak sa do prestávky išlo s často zradným vedením 0:1. Druhý polčas priniesol našu čistú gólovú príležitosť, ktorú sme nepremenili hneď v úvode a tak nervozita na našich kopačkách pokračovala. Zápas sme v závere naklonili na našu stranu po rohovom kope a góle Kučeru. Po záverečnom hvizde rozhodcu prepukla obrovská, nefalšovaná radosť z víťazstva a postupu medzi štyri najlepšie družstvá.“

U14

Trebišov – FK Poprad 1:8 (0:4)

Góly: Orság 4, Kapsdorfer 2, Justh, Kuraj.

Tréner Pavol Kubus: „V poslednom zápase jesennej časti si chlapci schuti zahrali. Proti poslednému družstvu tabuľky sme rýchlo viedli a dobrou hrou sme si vypracovali veľké množstvo šancí. Našou najväčšou slabinou však bolo ich premieňanie. V prvom polčase sme ešte minimálne päť vyložených šancí zahodili. Do druhého polčasu sme hromadne prestriedali a kým sme sa zorientovali, domáci znížili. Postupne sme opäť ovládli hru a druhý polčas mal podobný priebeh ako prvý s množstvom nepremenených šancí.“

Mladší žiaci U13 rozstrieľali Trebišov 8:0

U13

FK Poprad – Trebišov 8:0 (4:0)

Góly: Michlík 4, Kočiš 2, Lopušek 2.

Tréner Radovan Novák: „V poslednom majstrovskom zápase tohto roka sme privítali tím z Trebišova. Hneď od začiatku sme začali aktívne a vypracovali sme si niekoľko gólových príležitostí, ktoré sme dokázali premeniť. Prakticky celý zápas sme diktovali tempo hry. Som rád, že aj v tomto zápase sme predviedli výborné individuálne, ale aj kombinačné akcie a strelili sme krásne góly. Treba však pochváliť aj hosťujúci tím, ktorý hral obetavo do poslednej minúty. Chlapcom chcem poďakovať za tento zápas, ale aj za prístup a nasadenie počas celej jesene.“

U12

FK Poprad – Trebišov 26:11 (6:7)

Góly: Dovala 5, Pavličko 5, Chalányi 3, Drevko 3, Kočiš 2, Plevák 2, Cimerman, Korenko, Černý, Murín, Výrostek, Uhrín.

Tréner Róbert Ujčík: „V nedeľu podvečer pri umelom osvetlení sme odohrali náš posledný súťažný zápas v tomto roku. Prvý polčas nebol úplne podľa našich predstáv, hlavne jedna partia sa nedokázala presadiť v zakončení a ani v obrane to nefungovalo tak ako malo. Na druhý polčas už nastúpilo družstvo, ktoré poznám ja. Aktívne, sebavedome, so snahou sa čo najčastejšie dostávať do zakončenia a s tým súvisiace aj čo najčastejšie skórovanie. Takisto sme aj súperovi nedovoľovali tak ľahko sa presadzovať v útočnej fáze. Škoda, že sme s takýmto nasadením nezačali od prvej minúty, ale stále sa učíme a verím, že v budúcnosti tento náš najväčší problém odstránime. Chlapcom však za celú jesennú časť patrí obrovská pochvala, aj čo sa týka tréningového procesu, ale aj zápasov a opäť verím, že v takomto nasadení a s takouto chuťou budeme pokračovať aj naďalej.“