Štyri víťazstvá, jedna remíza a dve prehry. To je bilancia našich mládežníckych kolektívov za uplynulý týždeň. Opäť nás potešili starší dorastenci, ktorí vyhrali doma nad Trnavou 2:1 a svoju sériu bez prehry natiahli už na číslo deväť. Naplno zabodovali aj obe kategórie starších žiakov, ktoré vyhrali v Stropkove. Schuti si zastrieľali mladší žiaci U12, ktorí doma deklasovali Stropkov 20:4. Bod za remízu si do tabuľky pripísali juniori, ktorí doma remizovali s Kalšou.

Juniori

FK Poprad B – Kalša 2:2 (1:2)

Góly: Legnani, Ujčík.

Tréner Peter Pitoňák: „Prvých 25 minút sme hrali presne to, čo sme si povedali. Vyhrávali sme 1:0, ale od toho momentu sme hrali zle, až do konca polčasu. Cez prestávku sme museli zvýšiť v šatni hlas a som veľmi rád, že chalani pochopili, čo od nich očakávame. Výsledok 2:2 je spravodlivý, aj keď sme tento zápas chceli vyhrať.“

FK Poprad U19
Starší dorastenci porazili Trnavu 2:1

U19

FK Poprad – Trnava 2:1 (1:0)

Góly: Staňa, Olejník.

Asistent trénera Stanislav Koch: „Do zápasu sme vstúpili sebavedomo a od úvodných minút sme si vytvorili hernú prevahu. V 11. minúte center Ficka sme nedokázali zakončiť gólom, takisto strela Dominika Maliňáka tesne minula pravú tyč. V 20. minúte po rohu sa najlepšie zorientoval Staňa a otvoril skóre zápasu. Hostia hrozili z brejkov, ktoré však brankár Straka spoľahlivo vyriešil. V závere prvého polčasu sme mali ešte tri gólové situácie, ktoré sme nedotiahli do konca. V druhom polčase Trnava pridala na aktivite a v 70. minúte vyrovnala. Záver bol však v našej réžii, keď víťazný gól vsietil Olejník v 84. minúte a strhol víťazstvo na našu stranu.“

U15

Stropkov – FK Poprad 0:2 (0:1)

Góly: Hanečák, Kendra.

Tréner Pavol Kubus: „Celý zápas sme výborne kombinovali, napádali, prevýšili sme súpera po všetkých stránkach. Súpera sme nepustili do žiadnej gólovej šance. Vyhrávali sme aj súboje v strede poľa. Škoda len niekoľko nepremenených šancí po krásnych kombinačných akciách. Ďakujem všetkým hráčom za výborný výkon.“

U14

Stropkov – FK Poprad 0:3 (0:2)

Góly: Kočiš 2, Duda.

Tréner Tomáš Koterba: „V Stropkove sa hral naozajstný futbal, nakoľko sa stretli družstvá, ktoré všetky herné situácie zápasu riešili futbalovo. Kombinačný futbal po zemi, aktivita a dobrý, odvážny vstup do zápasu nám po našich vypracovaných akciách priniesol prvopolčasové vedenie 0:2. Druhý polčas sme hru kontrolovali, prestriedali, pridali ešte jeden gól a tak zápas zvládli herne, aj výsledkovo.“

U13

FK Poprad – Stropkov 2:4 (1:1)

Góly: Husár, Vitko.

Tréner Marián Halavin: „Zápas sme začali aktívne, čo sme zúročili už v 7. minúte. Súper na to zareagoval gólom v 16. minúte po nedorozumení v našej defenzívnej činnosti. Do polčasu sme si vytvorili ďalšie gólové príležitosti, ktoré sme však nepremenili v gól. V druhom polčase nás súper potrestal po chybách v defenzíve troma rýchlo po sebe strelenými gólmi. Do konca zápasu sme hrali aktívne a útočne, no gólovo sme sa presadili až v závere zápasu. Chlapcov chcem pochváliť za prístup, pekné kombinácie a futbalovosť.“

U12

FK Poprad – Stropkov 20:4 (10:3)

Góly: Kiška 4, Renner 3, Drábik 3, Džurník 3, Krolák 2, Duda 2, Sabo, Vorobeľ, Kupčo.

Tréner Ján Guziar: „Dobrý výkon, chuť do hry a aktivita zdobila našu hru, takže výsledok je len čerešnička na torte. Podali sme vyvážený výkon ako v obrane tak aj v útoku. Hra jeden na jeden, ale aj kombinačná hra chlapcom vychádzala, takže spokojnosť a pochvala pre všetkých.“

Ženy

Bardejov – FK Poprad 7:0 (3:0)

Tréner Slavomír Šoltýs: „U vicemajstra Slovenska sa nám nepodarilo prekvapiť, lebo súper má svoju kvalitu, s ktorou sa zatiaľ nevieme dostatočne popasovať. Veríme, že náš čas ešte len príde a zápas jesene nás čaká 9.11. o 13:00 v Poprade-Veľkej s Banskou Bystricou.“