Tri víťazstvá, jedna remíza a štyri prehry. Taká je bilancia našich mládežníckych kolektívov za uplynulý týždeň. Veľmi dôležité tri body získali starší dorastenci, ktorí vyhrali v Senici. Bod za remízu vybojovali mladší dorastenci U17 doma proti Senici. Naplno zabodovali juniori, ktorí pred svojimi divákmi porazili Krompachy. Tri body do tabuľky si pripísali aj starší žiaci U14, ktorí triumfovali doma nad FC Košice.

Juniori

FK Poprad B – Krompachy 2:1 (1:1)

Góly: Angelovič, Dzurjo.

Tréner Peter Pitoňák: „Dnešné víťazstvo sme si museli oddrieť až do konca. Sme radi za víťazstvo, ale sme si vedomí toho, že vieme hrať lepšie a v ďalších zápasoch musíme ukázať väčšiu kvalitu.“

FK Poprad U19
FK Poprad U19 vyhral v Senici 2:0

U19

Senica – FK Poprad 0:2 (0:0)

Góly: Šoltíšik, Živčák.

Asistent trénera Stanislav Koch: „V dôležitom zápase hráči potvrdili, že toto družstvo má svoju kvalitu a získali v Senici tri body. Úvod zápasu patril domácim, no dobrou taktickou disciplínou sme súpera nepustili do šance. V druhom polčase sme aktívnou ofenzívnou hrou zaskočili domácich a gólmi Šoltíšika a Živčáka sme potvrdili naše zaslúžené víťazstvo. V závere domáci ešte chceli výsledok zmeniť nakopávanými loptami, ale naša defenzíva bola kompaktná a nedovolila súperovi dostať sa do šance.“

U17

FK Poprad – Senica 3:3 (1:2)

Góly: Griger, Jakubko, Šarišský.

Tréner Marek Ondrík: „Zápas sme začali dobre, vypracovali sme si tri gólové príležitosti, ktoré sme trestuhodne zahodili. Obranná fáza – ľahké straty lopty, časté prehrávanie osobných súbojov, hrubé chyby v defenzíve. Útočná fáza – vypracovali sme si dostatok gólových príležitostí po pekných herných kombináciách i výborných útočných štandardných situáciách. Ľahko sme však a často strácali lopty, neotáčali sme ťažisko hry, kolmo sme hrali minimálne. Aj keď sa hráčom herne príliš nedarilo, tak musíme ich pochváliť za bojovnosť a túžbu zvíťaziť, no stačilo to iba na remízu, ktorú berieme, lebo sme prehrávali už o dva góly.“

U16

FK Poprad – Senica 0:1 (0:1)

Asistent trénera Róbert Ujčík: „Začali sme aktívne, od prvej minúty sme šli s cieľom streliť gól, no to sa nám nepodarilo. S pribúdajúcimi minútami sa tlačil súper čoraz viac a viac do útoku a po individuálnej akcii hosťujúceho hráča sme prehrávali 0:1. V prvom polčase sme mali zopár príležitostí, ktoré ostali nepremenené. V druhom polčase sme nepodali ani zďaleka optimálny výkon, vôbec sme sa nepresadzovali v ofenzíve a len veľmi komplikovane si vytvárali strelecké príležitosti. Celkovo sa hral viac bojovný futbal. Musíme zlepšiť našu ofenzívnu časť hry, hlavne predfinálnu a finálnu časť. Obranu však môžeme za výkon pochváliť.“

U15

FK Poprad – FC Košice 0:1 (0:0)

Tréner Pavol Kubus: „Od úvodu zápasu sme súpera výborne napádali. Získali sme veľa lôpt, dobre sme kombinovali, vo finálnej fáze sme však pokazili veľa čistých lôpt. Prvý polčas sme odohrali v dobrom tempe. V druhom polčase sme chceli zlepšiť finálnu fázu a dostať sa do zakončenia. Súper však svoju hru zlepšil a svojou fyzickosťou získal prevahu v strede poľa. V závere sme po malom zaváhaní inkasovali gól. Naša snaha o vyrovnanie priniesla v poslednej minúte šancu, ktorú sme nevyužili. V remízovom zápase sme tak prehrali.“

U14

FK Poprad – FC Košice 1:0 (1:0)

Gól: Duda.

Tréner Tomáš Koterba: „V zápase veľmi dobrej kvality sa stretli vyrovnané, no hlavne futbalové družstvá čo do ponímaní hry. Hra mala tempo, nasadenie a kombinačný charakter. V prvom polčase sme hýrili aktivitou, hrali rýchlo, odvážne, priamočiaro, čo prinieslo viacero gólových príležitostí. Premenili sme však iba jednu, čo na počet šancí bolo málo. Druhý polčas mal navrch súper, ale do vážnejších šancí sme ho nepustili. Vyhrali sme v náročnom zápase s kvalitným súperom. Teší ma príkladné dodržiavanie úloh ako v defenzíve, tak v ofenzíve, ako aj zodpovedný prístup a výkon celého družstva.“

U13

FC Košice – FK Poprad 5:1 (4:0)

Gól: Plevák.

Tréner Marián Halavin: „V prvom polčase sme nedokázali reagovať na vysoké napádanie súpera, ktorý naše chyby potrestal gólmi. Súper vyhral zaslúžene. Družstvo chcem pochváliť za prístup a futbalovosť v druhom polčase. Teší nás momentálny stav výkonnosti družstva.“

U12

FC Košice – FK Poprad 22:4 (4:1)

Góly: Drábik 2, Husár, Kiska.

Asistent trénera Dušan Renner: „V dnešnom zápase proti jednému z najlepších družstiev v súťaži a bez siedmich stabilných hráčov sme podali výkon na hranici svojich možností. Aj keď podľa výsledku to tak nevyzerá, chlapci si siahli na dno svojich síl a za ich prístup k zápasu a výkon si zaslúžia pochvalu.“