Deväť majstrovských zápasov odohrali mládežnícke kolektívy FK Poprad počas uplynulého víkendu. V troch prípadoch sme sa radovali z víťazstva, v šiestich dueloch sme však schádzali z ihriska s prehrou. Veľmi cenný triumf zaknihovali starší dorastenci, ktorí bodovali naplno v Ružomberku a dosiahli prvé víťazstvo v sezóne. Tri body získali do tabuľky aj juniori, ktorí si doma poradili s Giraltovcami. Úspešné boli naše žiačky, ktoré triumfovali v Bardejove 7:1.

Juniori

FK Poprad B – Giraltovce 1:0 (0:0)

Gól: Luberda.

Tréner Peter Pitoňák: „Od začiatku zápasu sme udávali tempo hry. Strelecky sme sa presadili až v druhom polčase Maťom Luberdom po štandardnej situácii. Škoda, že sa nám nepodarilo streliť ešte druhý gól, keďže šancí sme mali, hlavne v druhom polčase, aj na dva zápasy.“

FK Poprad U19
FK Poprad U19 vyhral v Ružomberku 1:0

U19

Ružomberok – FK Poprad 0:1 (0:1)

Gól: Dominik Maliňák.

Tréner Mikuláš Dvorožňák: „V prvom polčase sme začali aktívne, na mokrom teréne mala hra rýchly spád, z čoho pramenilo množstvo osobných súbojov. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami, snažili sme sa o rýchly prechod do útočnej zóny a byť v ofenzíve nebezpeční. Podarilo sa nám skórovať Dominikom Maliňákom peknou strelou spoza pokutového územia. Súper od tohto momentu sa snažil o nakopávané dlhé lopty, s ktorými si naša defenzíva poradila, až na jednu v závere zápasu, keď nás podržal brankár Straka. Chlapcom patrí veľká vďaka za bojovný výkon a zaslúžene sa radovali v šatni z prvého víťazstva v tejto sezóne.“

U17

FK Poprad – Ružomberok 0:2 (0:0)

Tréner Ján Guziar: „Nepotvrdili sme dobrý výkon z Dunajskej Stredy a po viacerých chybách a malej aktivite v útočnej fáze sme nemali dnes ani na bod, čo nás mrzí.“

U16

FK Poprad – Ružomberok 0:3 (0:3)

Asistent trénera Róbert Ujčík: „Zápas sme začali katastrofálne, keď sme inkasovali dva ľahké góly a v 4. minúte prehrávali 2:0. Aj napriek takýmto dvom gólom sa družstvo nepoložilo a snažili sme sa so zápasom niečo urobiť. Keď sa hra prelínala z jednej strany na druhú, opäť sme súperovi darovali tretí gól. Ťažko sa hodnotí prvý polčas, pretože hra bola vyrovnaná, no napriek tomu sme v 20. minúte prehrávali 3:0. Na druhý polčas sme urobili zopár zmien a na trávnik vybehlo iné družstvo. Chceli sme so zápasom niečo urobiť, hrali sme pekne kombinačne, ale po množstve štandardných situácií a zopár pološanciach sme neskórovali. Škoda, minimálne sme si zaslúžili skórovať a kúsok zápas zdramatizovať. Ako som povedal predtým, ťažko sa hodnotí takýto zápas, keď sme trikrát inkasovali po hrubých individuálnych chybách. Na to sa však už vyhovárať nemôžeme.“

U13

Prešov – FK Poprad 4:1 (2:0)

Gól: Plevák.

Tréner Marián Halavin: „Náš súper nás dnes vyškolil v efektivite. Družstvo chcem pochváliť za prístup a futbalovosť v druhom polčase a osobne ma teší momentálny stav výkonnosti družstva.“

U12

Prešov – FK Poprad 15:7 (7:5)

Góly: Husár 2, Krolák 2, Renner, Duda, Džurník.

Tréner Radovan Novák: „Zápas bol z môjho pohľadu veľmi vyrovnaný. Hneď v úvode sa domáci ujali vedenia. No my sme dokázali kontrovať a stiahnuť náskok. Hra mala nasadenie, bolo tam veľa súbojov, ale aj veľa nepresností. Súper mal veľmi pozornú defenzívu. V druhom polčase bol súper efektívnejší a dokázal zvýšiť svoj náskok a zvládnuť zápas vo svoj prospech.“

Ženy

Nitra – FK Poprad 6:1 (2:1)

Gól: Malá.

Tréner Slavomír Šoltýs: „Výsledok znie jednoznačne, ale zápas bol vyrovnaný, hlavne v prvom polčase. Vyhrávali sme od 8. minúty a prvý gól v prvej lige strelila Malá. Snažili sme sa narúšať počas celého zápasu rozohrávku súpera a tak sa dostávať do šancí. Za stavu 1:1 sme nastrelili brvno súperovej brány Bukovinskou a po obrátke zahodila tutovku Kaniariková. Od tohto momentu sme akokeby poľavili a súper nám strelil v rozpätí siedmich minút tri góly. Pripisujem to aj tomu, že na zápas sme cestovali s dvanástimi dievčatami, ktoré mohli zasiahnuť do hry. Naše družstvo zasiahla viróza a stále máme zranené hráčky, ktoré sú po operácii. Dievčatá ale musím pochváliť za bojovnosť.“

Dorastenky

Bardejov – FK Poprad 14:0 (7:0)

Tréner Milan Ilavský: „Domáce družstvo od začiatku diktovalo tempo zápasu a rýchlo sa gólovo presadilo. Dievčatá sa snažili, ale na dobre technicky vybavené hráčky nestačili.“

FK Poprad žiačky
Žiačky FK Poprad vyhrali v Bardejove 7:1

Žiačky

Bardejov – FK Poprad 1:7 (1:3)

Góly: Labudová 2, M. Orolinová 2, L. Orolinová, Zemianeková, Kovalčíková.

Tréner Milan Ilavský: „Zápas mal od začiatku dobré tempo, obe družstvá si vypracovali šance na skórovanie. Po závare v našej šestnástke sme inkasovali gól. Dievčatá sa postupne dostávali do tempa a po veľmi pekných akciách sme obrátili stav zápasu a zaslúžene vyhrali.“