Štyri víťazstvá, dve remízy a dve prehry. To je pozitívna bilancia našich mládežníckych kolektívov za uplynulý týždeň. Blysli sa mladší dorastenci kategórie U17, ktorí deklasovali Michalovce na ich pôde 6:0. Hladké výhry zaznamenali obe kategórie starších žiakov doma proti Trebišovu. Suverénny triumf dosiahli aj mladší žiaci U13 v Trebišove. Starší dorastenci remizovali doma s Michalovcami a bod do tabuľky si pripísali aj mladší dorastenci U16 v Michalovciach.

Juniori

Svidník – FK Poprad B 2:0 (1:0)

Tréner Peter Pitoňák: „V dnešnom zápase sme nehrali dobre. V našej hre bolo veľa nepresností a aj keď snahu uprieť chalanom nemôžem, bol to náš najslabší zápas v prebiehajúcej sezóne.“

FK Poprad U19
FK Poprad U19 remizoval doma s Michalovcami

U19

FK Poprad – Michalovce 0:0

Tréner Mikuláš Dvorožňák: „V zápase s Michalovcami sme chceli naplno bodovať, aj napriek zraneniam štyroch hráčov, no konečný rezultát nás nakoniec neuspokojil. Počas celého zápasu sme si nedokázali vytvoriť tlak na súperovu bránu, a to z dvoch dôvodov – veľa nepresných prihrávok a slabý tlak na loptu v defenzívnej fáze. Hostia hrozili najmä z protiútokov, nám kombinácia viazla a aj preto bolo šancí na oboch stranách málo. Bol to zápas o jednom góle, keďže ho nestrelilo ani jedno mužstvo, skončil deľbou bodov. Do ďalších zápasov musíme pridať, vrátiť sa k výkonom z predchádzajúcich zápasov, aby sme mohli pomýšľať na ďalšie body do tabuľky.“

U17

Michalovce – FK Poprad 0:6 (0:2)

Góly: Griger 2, Slivka, Vasiľ, Smieško, Parížek.

Tréner Marek Ondrík: „Útočná fáza – zápas sme odohrali na vysokej kombinačnej úrovni – s množstvom kolmých herných kombinácií, s množstvom gólových príležitostí i zakončení zo strednej vzdialenosti. Obranná fáza – hrali sme kompaktne, no ešte stále sme urobili veľa systémových a individuálnych chýb, ktoré sme bojovnosťou a obetavosťou dokázali eliminovať, no ak už to sme nedokázali, tak nás podržal brankár. Chlapcov chceme pochváliť za nasadenie, bojovnosť, tímovosť a hernú kvalitu.“

U16

Michalovce – FK Poprad 3:3 (1:2)

Góly: Bilas, Dulák, Rybovič.

Asistent trénera Boris Rigo: „V zápase tabuľkových susedov sa odohral vyrovnaný zápas. Mali sme veľmi dobrú prvú polhodinu zápasu, kde sme po dobre zahratej štandardnej situácii a rýchlom brejku dali dva pekné góly. Domáci mali opticky viac z hry a pred polčasom sa im podarilo znížiť. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, boli sme nebezpeční po brejkoch. Súper vyrovnal, dali sme aj pekný tretí gól a už keď sa zdalo, že zoberieme tri body, súper po vymyslenom rohovom kope tri minúty pred koncom vyrovnal. Ale remíza je spravodlivým výsledkom pre oba kolektívy.“

U15

FK Poprad – Trebišov 5:0 (4:0)

Góly: Murín, Lopušek, Hanečák, Hozza, Just.

Tréner Pavol Kubus: „Naše družstvo nepodalo náš herne štandardný výkon. Strelecky sme sa presadili v prvom polčase, ale veľa šancí sme aj zahodili. Druhý polčas sme hrali komplikovane a nepresne. Potešil iba výsledok.“

U14

FK Poprad – Trebišov 12:0 (4:0)

Góly: Kočiš 5, Duda 3, Dagnoli 2, Michlík 2.

Tréner Tomáš Koterba: „Našim herným zámerom bola celozápasová aktivita, koncentrácia, dominancia a hlavne produktivita – efektivita v zakončení. Kým v prvom polčase sme naplnili očakávania a zámer len čiastočne, v druhom polčase sme súpera jasne prevýšili. Dominovali sme vo všetkom, dokázali sme preniesť veci z tréningového procesu do zápasových podmienok a zaslúžene sme vyhrali.“

U13

Trebišov – FK Poprad 0:7 (0:4)

Góly: Dovala 2, Briscoli, Pavličko, Drevko, Husár, Hanečák.

Tréner Marián Halavin: „Družstvo podalo kolektívny výkon, dokázali sme sa gólovo presadiť z viacerých postov. Počas celého zápasu sme dominovali, súper nás nijako neprekvapil.“

U12

Trebišov – FK Poprad 10:9 (6:2)

Góly: Džurník 3, Krolák 2, Husár, Duda, Drábik, Sabo.

Asistent trénera Dušan Renner: „V dnešnom zápase súper vyhral zaslúžene preto, lebo jeho hráči vyhrať chceli, na rozdiel od našich hráčov, ktorí sa prišli len zúčastniť. Sklamaním nie je ani tak výsledok ako predvedený výkon. Jediným pozitívom je výkon dvoch mladších chlapcov, ktorých sme mali z U11-tky.“