Jedno víťazstvo a tri prehry. Taká je bilancia našich mládežníckych kolektívov v uplynulom týždni. Najdôležitejšie stretnutie odohrala naša sedemnástka, ktorá v domácom prostredí privítala Dunajskú Stredu. Chalani po výbornom výkone vyhrali 3:1 a do tabuľky si pripísali veľmi cenné tri body, vďaka ktorým sa odlepili z dna prvoligovej tabuľky.

Juniori

Plavnica – FK Poprad B 2:1 (0:0)

Gól: Angelovič.

Tréner Peter Pitoňák: „V poslednom zápase jesene sa nám nepodarilo zvíťaziť napriek tomu, že sme dominovali a vytvorili si dostatočné množstvo gólových príležitostí. Dostali sme dva góly zo štandardných situácií a súperovi stačila na víťazstvo bojovnosť.“

U19

Dunajská Streda – FK Poprad 6:1 (4:1)

Gól: Ficko.

Asistent trénera Stanislav Koch: „Zápas, ktorý zastihol naše družstvo v slabšej športovej forme. Úvod zápasu bol paradoxne v našej réžii, boli sme aktívni, no dali sme si vlastný gól. V 7. minúte nastala kuriózna situácia, keď v pokutovom území domácich bol faulovaný Olejník – jasná penalta, no rozhodca ju neodpískal. Po tomto zákroku náš hráč musel odísť z hry a my sme stratili na údernosti dopredu. Súper postupne začal získavať hernú prevahu, nám prestala fungovať organizácia hry a kompaktnosť v defenzíve. Niektorí hráči nastúpili po zraneniach so sebazaprením. Súper trestal naše individuálne chyby a začal sa presadzovať aj strelecky. Gól za naše družstvo strelil Ficko. Treba rešpektovať kvalitu súpera, z výsledku sme však sklamaní, aj keď sme si dali dva vlastné góly a jeden sme dostali z penalty.“

U17

FK Poprad – Dunajská Streda 3:1 (0:0)

Góly: Kmec 2, Smieško.

Asistent trénera Róbert Petruš: „Odohrali sme veľmi ťažký zápas s kvalitným súperom, hlavne po mentálnej stránke. Chlapcov musím pochváliť, že to veľmi dobre zvládli. Predviedli sme viacero veľmi pekných herných kombinácií, po ktorých sme sa dostali do vyložených gólových príležitostí, z ktorých sme v druhom polčase trikrát skórovali. Súper mal tiež niekoľko gólových príležitostí, ale naša obrana na čele s brankárom si s nimi okrem jedného prípadu poradila. Dovolím si povedať, že moji chlapci si toto víťazstvo plne zaslúžili, aj keď sa nerodilo ľahko. Išli na maximum a pevne verím, že si to uvedomia a to je jediná cesta k tomu, aby sme boli v zápasoch úspešní. Za predvedený výkon a hlavne prístup ich chcem pochváliť a gratulujem im k výhre.“

FK Poprad U16
FK Poprad U16 prehral s Dunajskou Stredou 1:7

U16

FK Poprad – Dunajská Streda 1:7 (0:4)

Gól: Justh.

Asistent trénera Róbert Ujčík: „Zápas sme začali katastrofálne, keď už v 3. minúte sme prehrávali 0:2. Po tomto momente sme začali hrať a začali sme si vytvárať šance, ktoré sme, žiaľ, nepremenili. Do polčasu nám súper strelil ďalšie dva góly po našom nedôslednom bránení. Do druhého polčasu sme šli so zámerom pokúsiť sa niečo so zápasom urobiť. Strelili sme gól, mali sme ďalšie vyložené šance, ktoré sme opäť nevyužili. A súper nás opäť potrestal. Výsledok zápasu je pre nás až príliš krutý, keby sme premenili šance, zápas by sa vyvíjal ináč. Súper bol maximálne efektívny, keď nás zakaždým potrestal gólom. Škoda pár úsekov hry, keď sme príliš jednoducho a rýchlo dostávali góly, celkový výkon nebol až taký zlý, ako hovorí skóre.“