Päť víťazstiev, jedna remíza a tri prehry. To je bilancia našich mládežníckych kolektívov v uplynulom týždni. Darilo sa všetkým žiackym kategóriám. Starší žiaci U15 a U14 si poradili doma s Lokomotívou Košice, mladší žiaci U13 a U12 doma so Sninou. Žiačky vyhrali v Ružomberku. Sympatický výkon predviedla omladená zostava juniorov, ktorá remizovala v Humennom.

FK Poprad B
Juniori remizovali v Humennom 0:0

Juniori

Humenné – FK Poprad B 0:0

Tréner Peter Pitoňák: „V Humennom sme podali jeden z najlepších výkonov v jesennej časti. Hrali sme aktívne, dobre organizovane a boli sme domácim viac než vyrovnaným súperom.“

U17

Trnava – FK Poprad 5:1 (1:0)

Gól: Pitoňák.

Asistent trénera Róbert Petruš: „Zápas v Trnave bol presne ako cez kopirák v Žiline. Hrali sme kompaktne, zodpovedne, pokiaľ nám súper nestrelil druhý gól a potom sa chlapci opäť dopustili hrubých, individuálnych chýb, po ktorých Trnavčania poľahky skórovali. Nemám viac čo k tomu dodať, výsledok hovorí za všetko. Som sklamaný z výkonu chlapcov a pokiaľ si to neuvedomia, že futbal sa hrá za každého výsledku a priebehu až do konca, tak budeme mať problémy. Niektorí by si mali vstúpiť poriadne do svedomia, či odovzdávajú pre Poprad maximum a uvedomiť si, že to je prvá dorastenecká liga a malo by to byť pre všetkých česť ju hrať a nie povinnosť!“

U16

Trnava – FK Poprad 5:0 (2:0)

Asistent trénera Boris Rigo: „S kvalitným súperom sa nám darilo držať krok do 25. minúty, kedy sme po chybe v strede poľa dostali prvý gól a o päť minút neskôr ďalší po štandardnej situácii. Domáci hrali uvoľnene a s chuťou. Naši hráči sa snažili, ale chýbala nám kvalita, hlavne v útočnej fáze, protiútoky sme zakladali s malým počtom hráčov. Domáci nám rýchlo odobrali loptu a tým sa zvyšoval tlak na našu bránu. Za výkon tentoraz môžem pochváliť len stopérsku dvojicu a hlavne výkon brankára.“

U15

FK Poprad – Lokomotíva Košice 5:0 (1:0)

Góly: Lopušek 2, Hanečák, Justh, Kapsdorfer.

Tréner Pavol Kubus: „Od začiatku zápasu sme súpera prevýšili a čakali sme len, kedy dáme prvý gól. Po prvom góle to bola už len otázka koľko šancí premeníme na strelenie gólov. Dali sme päť gólov po pekných kombinačných akciách a škoda len ďalších šancí, ktoré sme nepremenili. Súper hral na rýchleho útočníka, ktorý sa nepresadil. Víťazstvo je zaslúžené.“

U14

FK Poprad – Lokomotíva Košice 7:2 (5:1)

Góly: Kočiš 2, Dagnoli 2, Duda 2, Hudák.

Tréner Tomáš Koterba: „V predohrávanom kole v nadstavbovej časti o umiestnenie sme privítali košickú Lokomotívu. V zápase sme síce dominovali, súpera prevýšili, no nevyhli sme sa aj zbytočným chybám, ktoré nám ubrali z celkového dojmu. Náš herný prejav bol odlišný v prvom a v druhom polčase. Viacerí hráči zaostali za svojím optimom.“

U13

FK Poprad – Snina 4:1 (2:0)

Góly: Pavličko 2, Drevko, Vitko.

Tréner Marián Halavin: „V predohrávke 12. kola sme odohrali zápas s množstvom gólových šancí, no v konečnom zúčtovaní sme do súperovej brány vsietili štyri góly. Počas celého zápasu sme hrali útočný futbal s množstvom pekných kombinácií. Chlapcov chválim za prístup a predvedenú hru počas celého zápasu.“

U12

FK Poprad – Snina 22:6 (8:4)

Góly: Husár 5, Džurník 5, Duda 3, Renner 3, Drábik 2, Kiška, Vorobeľ, Šuhaj, Kupčo.

Tréner Ján Guziar: „Prvý polčas ešte súper zo Sniny hral kompaktne a obetavo, ale kvalita na našej strane sa prejavila v druhom polčase. V zápase dostali priestor aj hráči širšieho kádra a tak sme sa nehnali za naháňaním skóre, ale dali možnosť zahrať si všetkým. Niektorí sa tejto šance chytili viac, iní menej a v „dlhej“ zimnej príprave budú musieť popracovať na sebe viac, aby ostali v kádri. Ale to viac-menej platí pre všetkých. Musíme sa zlepšovať všetci. Chlapcov chválime za celú jeseň, hlavne v prístupe k tréningom aj zápasom.“

Dorastenky

Ružomberok – FK Poprad 4:1 (2:0)

Gól: Tomčíková.

Tréner Milan Ilavský: „Posledný zápas jesennej časti vo veľmi peknom počasí bol veľmi kvalitný. Snažili sme sa dôsledne brániť, súper mal veľkú kvalitu v ofenzíve. Občas sa nám podarilo pohroziť z brejkov. Síce sme polčas prehrali, ale dievčatá v druhom polčase ukázali, že vedia potrápiť každého súpera. Za aktivitu sme boli odmenení strelením gólu Tomčíkovej na 1:2. Súper hral dosť tvrdo a zranili sa viaceré hráčky. Hráčky Ružomberka ešte strelili dva góly. Za predvedený výkon dievčatám gratulujem.“

FK Poprad žiačky
Žiačky vyhrali v Ružomberku 2:1

Žiačky

Ružomberok – FK Poprad 1:2 (0:1)

Góly: Kovalčíková 2.

Tréner Milan Ilavský: „Súper na nás vybehol a hral veľmi tvrdý futbal v osobných súbojoch. Dievčatá sa ťažko vysporiadávali s tvrdosťou a robilo nám to problémy. Ako prví sme otvorili skóre, po peknej prihrávke a následnom brejku skórovala Kovalčíková. Do druhého polčasu sme nastupovali s úmyslom skórovať a odskočiť súperovi o dva góly. Žiaľ, súper vyrovnal po strele a následnej chybe brankárky. Začal sa boj o tri body, ktorý sme zvládli po najkrajšej akcii zápasu, keď z polovice ihriska sme na tri dotyky dopravili loptu do brány a svoj veľmi dobrý výkon okorenila Kovalčíková strelením víťazného gólu. Dievčatám gratulujem k predvedenému výkonu.“