Šesť víťazstiev a päť prehier zaknihovali naše mládežnícke kolektívy v majstrovských zápasoch počas uplynulého víkendu. Zaujímavosťou je, že až v piatich prípadoch to boli triumfy nad rovnakým súperom – Sninou. Okrem juniorov si s týmto protivníkom poradili aj všetky štyri kategórie žiakov. Z troch bodov sa radovali aj žiačky, ktoré dominovali v Podbrezovej. Tri kategórie dorastencov, ženy, aj dorastenky, vyšli bodovo naprázdno.

FK Poprad B - Ujčík
Róbert Ujčík sa proti Snine gólovo presadil dvakrát

Juniori

FK Poprad B – Snina 3:0 (2:0)

Góly: Ujčík 2, Grešák.

Tréner Peter Pitoňák: „Prvý polčas bol z našej strany dnes výborný. Dostávali sme sa poľahky do šancí a škoda, že sme využili len dve z nich. V druhom polčase tempo hry trocha upadlo, ale zápas sme kontrolovali až do konca, kde sa nám podarilo ešte zvýšiť na konečných 3:0.“

U19

FK Poprad – Trenčín 0:2 (0:1)

Tréner Mikuláš Dvorožňák: „V prvom domácom zápase proti Trenčínu sme nastúpili s cieľom bodovať, čo sa nám nepodarilo. V prvom polčase bola hra vyrovnaná, inkasovali sme gól po nedôraze v defenzívnej činnosti, čo súper využil na strelenie gólu. V druhom polčase sme začali aktívne, so snahou o vyrovnanie stavu, no druhý (vlastný) gól do našej siete nás zrazil na kolená a hostia od tohto momentu kontrolovali priebeh zápasu a zaslúžene vyhrali. Chlapcom sa nedá uprieť snaha, no kvalitatívne sme nezopakovali výkon z Trnavy a aj preto sme ťahali za kratší koniec. Už v utorok cestujeme do Žiliny, kde nás čaká ďalší kvalitný súper a môžeme sa pobiť o prvé body v tomto ročníku.“

U17

Trenčín – FK Poprad 9:0 (6:0)

Tréner Ján Guziar: „Trenčín nás vyučoval z futbalovej moderny. Štvorica domácich reprezentantov ukázala rozdielnosť v hernej kvalite, pohybe, agresivite. Našu naivitu, hrubé chyby a nezodpovednosť trestali gólmi. Hanba z tohto zápasu sa dá napraviť iba radikálnou zmenou prístupu v najbližšom opäť top zápase už v utorok so Žilinou.“

U16

Trenčín – FK Poprad 3:1 (1:1)

Gól: Štefánik.

Tréner Jozef Vernarec: „Proti výbornému súperovi sme odohrali kvalitný zápas s výborným výkonom. Celé družstvo podalo jeden zodpovedný výkon, hráči siahli na dno svojich síl, takže im ani nie je čo vyčítať. Hoci bol súper futbalovejší, tak škoda, že sme v závere nedali gól vo vyloženej šanci, ktorým sme mohli hoci so šťastím, ale predsa, zobrať súperovi bod.“

U15

FK Poprad – Snina 4:0 (2:0)

Góly: Hanečák 2, Ďurčo, Justh.

Asistent trénera Peter Rataj: „Od začiatku sme súpera zatlačili, hneď v 1. minúte sme dali gól. Vypracovali sme si niekoľko šancí, ale do polčasu sme premenili len jednu. Na začiatku druhého polčasu sme urobili niekoľko chýb za sebou, no súper nás nepotrestal. Po prieniku nášho hráča a faule na neho v šestnástke sme kopali pokutový kop, ale nepremenili sme ho. Ďalej sme pokračovali v našej hre a ďalšími dvoma gólmi sme jednoznačne vyhrali.“

U14

FK Poprad – Snina 6:1 (4:0)

Góly: Lopušek 2, Kočiš 2, Michlík, Joštiak.

Tréner Tomáš Koterba: „Začiatok nového spoločného dobrodružstva, aj tak sa dá nazvať premiérový štart hráčov kategórie U14 pod novými trénermi v prvom domácom majstrovskom zápase proti Snine. Hneď úvodom zápasu sme sršali aktivitou, pohybom, napádaním, kombináciami, čoho výsledkom boli gólové príležitosti. Do polčasu sa nám ich podarilo premeniť iba štyri, nakoľko nie všetky skončili gólom. Druhý polčas sa už nehral v takom tempe a nasadení ako by sme chceli, ale aj napriek tomu sme stále dominovali. No urobili sme hádam len jednu chybu pri bránení a tú súper, bohužiaľ, premenil. Napriek tejto zbytočnosti sa nám podarilo vyhrať aj druhý polčas a jasne aj celé stretnutie.“

U13

Snina – FK Poprad 0:11 (0:4)

Góly: Dovala 3, Husár 2, Pavličko 2, Plevák, Vyrostek, Murín, Drevko.

Tréner Marián Halavín: „Družstvo podalo kolektívny výkon, dokázali sme sa gólovo presadiť z viacerých postov, čo berieme ako pozitívum do ďalšej práce.“

U12

Snina – FK Poprad 7:24 (5:13)

Góly: Husár 5, Vorobeľ 5, Duda 5, Džurník 4, Výrostek 3, Bačko, Rejnič.

Tréner Radovan Novák: „Prvý majstrovský zápas sezóny sa od začiatku niesol v našej réžii. Počas celého zápasu sme boli aktívni a vypracovali sme si množstvo príležitostí, ktoré sme dokázali premeniť. Hoci bolo v zápase množstvo vecí, na ktorých treba popracovať, aj napriek tomu prevládali pozitíva a to ma veľmi teší.“

FK Poprad ženy
Ženy FK Poprad prehrali s NMŠK Bratislava 0:3

Ženy

FK Poprad – NMŠK Bratislava 0:3 (0:1)

Tréner Slavomír Šoltýs: „Druhé kolo nám prinieslo prijateľnejšieho súpera, s ktorým sme hrali vyrovnanejšiu partiu ako na Myjave. Výsledok zápasu nebol odzrkadlením hry na ihrisku. Je začiatok súťaže a musíme pozerať dopredu. Je v dievčatách získavať aj body. Na prvý gól v súťaži si musíme ešte počkať.“

Dorastenky

Podbrezová – FK Poprad 5:2 (4:2)

Góly: Osipčáková, Brezinová.

Tréner Milan Ilavský: „Zápas sme začali veľmi zle, keď sme rýchlo prehrávali 3:0. Zlepšenou hrou sa zápas postupne vyrovnal a strelili sme dva góly. Mrzieť nás môže strelený gól do šatne. Druhý polčas sme boli aktívnejšie družstvo, ale nepremenili sme šance a súper strelil ešte poisťovací gól na 5:2.“

Žiačky

Podbrezová – FK Poprad 0:6 (0:4)

Góly: Labudová 2, L. Orolínová 2, M. Orolínová, Zemianeková.

Tréner Milan Ilavský: „Od začiatku zápasu sme boli lepšie družstvo. Kombinačnou hrou sme súpera zatlačili pred ich bránu a strelili pekné góly.“