Šesť víťazstiev, dve remízy a šesť prehier. Taká je bilancia mládežníckych kolektívov FK Poprad v uplynulom týždni. Juniori sú po hladkom triumfe nad Ptičím blízko k postupu do tretej ligy. Dorastenci odohrali počas týždňa až po dva zápasy. U19-ka získala bod za remízu a prehru. Obe mladšie kategórie raz vyhrali a raz prehrali. Zo žiakov sa darilo U13-ke, ktorá vyhrala v Michalovciach, U14-ka remizovala s Banskou Bystricou. Ženy deklasovali doma Michalovce, vyhrali druhú ligu skupiny C a už sa chystajú na baráž o postup do prvej ligy. Tri body získali aj žiačky po domácom víťazstve nad Ružomberkom.

FK Poprad B - Joseph Lungu
Joseph Lungu – FK Poprad B

Juniori

FK Poprad B – Ptičie 5:0 (2:0)

Góly: M. Tropp, Slebodník, J. Tropp, Lukáč, Ujčík.

Asistent trénera Peter Pitoňák: „Dnes sme spokojní s predvedenou hrou aj výsledkom 5:0. Mali sme výborný vstup do zápasu a celý zápas pevne vo svojej réžii.“

U19

FK Poprad – Senica 0:0

Tréner Miroslav Guza: „Súpera sme prevýšili vo všetkých ukazovateľoch. Škoda nepremenených príležitostí.“

Trenčín – FK Poprad 2:0 (1:0)

Tréner Miroslav Guza: „V úvode sme ustáli šance súpera. S pribúdajúcim časom sme boli stále viac a viac nebezpeční. Nepremenený pokutový kop nás stál lepší výsledok.“

U17

Senica – FK Poprad 2:0 (0:0)

Tréner Anton Kočiš: „Dnes sme sa prezentovali dobrým, poctivým futbalom. Zápas sme si prehrali vlastnými chybami, nedôrazom pred vlastnou bránou a nepremenenými gólovými šancami.“

FK Poprad – Trenčín 1:0 (0:0)

Gól: Zummer.

Tréner Anton Kočiš: „Súper bol počas celého zápasu futbalovejší, poctivo sme bránili, mali sme aj trochu šťastia. Podržal nás brankár a vyšiel nám jeden z protiútokov, ktorý sme dokázali premeniť.“

U16

Senica – FK Poprad 1:3 (1:1)

Góly: Dianovský, Bryndza, Kučera.

Tréner Jozef Vernarec: „Dnes sme podali veľmi dobrý výkon, hoci sme od úvodu prehrávali po nešťastnom vlastnom góle. Zmobilizovali sme sa, hrali sme kombinačne, rýchlo a dobre. Do polčasu sme vyrovnali a v druhom polčase sme pridali ešte dva góly, avšak mohlo by ich byť aj viac. Nadpriemerný výkon celého tímu.“

FK Poprad – Trenčín 1:3 (0:2)

Gól: Čonka.

Tréner Jozef Vernarec: „V úvode stretnutia sme sa ťažšie rozbiehali, no postupne sme sa dostali do tempa. Súper dal prakticky z dvoch šancí dva góly, my z dvoch ani jeden. V druhom polčase sme začali hrať ešte aktívnejšie, dali sme kontaktný gól, no, bohužiaľ, súper z ojedinelého brejku dal opäť gól. Vyhralo šťastnejšie družstvo.“

U15

FK Poprad – B. Bystrica 2:3 (1:1)

Góly: Farkašovský, Kučera.

Tréner Tomáš Koterba: „Nepremenené gólové šance v úvode zápasu, kŕčovitý herný prejav a nekompaktnosť v defenzíve nás stáli lepší a spravodlivejší výsledok.“

U14

FK Poprad – B. Bystrica 1:1 (0:1)

Gól: Švantner (vlastný).

Tréner Pavol Kubus: „Prvý polčas sme začali výborne, hrali sme krásny, kombinačný futbal, avšak po jednej chybe v obrane sme inkasovali. Druhý polčas sme tak dobre nezačali, ale snažili sme sa kombinovať a po jednej peknej akcii sme vyrovnali, aj keď súper si dal vlastný gól. Ale ak by si ho nedal súper, dali by sme ho my, lebo tam bol náš hráč. Škoda, že sme zápas nevyhrali, lebo šance na to boli.“

U13

Michalovce – FK Poprad 3:5 (2:2)

Góly: Žmijovský 2, Kočiš 2, Michlík.

Asistent trénera Jozef Tropp: „Za krásneho slnečného počasia sme sa netradične v stredu predstavili na umelej tráve v Michalovciach. Začiatok zápasu sme mali trochu slabší, keď hneď v prvej desaťminútovke sme inkasovali dva góly. Potom sme zvýšili svoj pohyb a zlepšili kombináciu a do polčasu sme boli odmenení dvoma gólmi. Druhý polčas bol v našej réžii. Môžem povedať, že sme súpera prevýšili vo všetkých aspektoch hry. Boli sme dominantní na lopte a vytvorili sme si množstvo šancí. Chlapcom ďakujem za prístup a predvedenú hru.“

U12

Michalovce – FK Poprad 13:12 (6:5)

Góly: Uhrín 4, Chalányi 2, Plevák 2, Drevko 2, Korenko, Vitko.

Tréner Róbert Ujčík: „Vyrovnaný zápas od prvej do poslednej minúty, rozhodujúci gól dali domáci v poslednej sekunde. Domáci nás trošku prevýšili v osobných súbojoch, keď boli agresívnejší a lepší v hre 1 na 1. Aj napriek tomu sme sa dostali do množstva príležitostí, hlavne v druhom polčase a to nás stálo lepší výsledok. Chlapci sa snažili do poslednej sekundy a výsledok nie je taký dôležitý ako snaha urobiť pre družstvo maximum, čo každý hráč splnil.“

FK Poprad ženy
Naše ženy po víťazstve nad Michalovcami

Ženy

FK Poprad – Michalovce 7:0 (4:0)

Góly: Dovalová 2, Sedláková, Bukovinská, Sabová, Kubošiová, Slišková (vlastný).

Tréner Slavomír Šoltýs: „Posledný zápas pred barážou sme odohrali s bojovným družstvom dievčat z Michaloviec, ktoré nám nič nedarovali zadarmo. Našou aktívnou hrou sme ale súpera prehrali a pripísali si do tabuľky záverečné tri body v súťaži. Po zápase sme boli odmenení za víťazstvo v súťaži, Slovenským futbalovým zväzom, krásnou trofejou a medailou. Mali sme ešte jedno individuálne ocenenie za najlepšiu strelkyňu v súťaži a tou sa stala Karolína Dovalová, za čo jej gratulujem.“

Dorastenky

FK Poprad – Ružomberok 1:4 (1:2)

Gól: J. Králiková.

Tréner Slavomír Šoltýs: „Dievčatá z Ružomberka sa viac pobili o tri body a zaslúžene zvíťazili.“

Žiačky

FK Poprad – Ružomberok 3:1 (1:0)

Góly: Lopušeková, Labudová, Házyová.

Tréner Vladimír Bycko: „Obidve družstvá odohrali stretnutie, v ktorom išli na dno svojich síl. Naše dievčatá vyhrali zaslúžene. Mali sme viac vyložených šancí. Ale rozhodnúť zápas sa nám podarilo až štyri minúty pred koncom, keď sme rozhodli gólom na 3:1. Dievčatám ďakujem za bojovnosť.“