Deväť majstrovských stretnutí odohrali mládežnícke kolektívy FK Poprad v uplynulom týždni. V štyroch prípadoch sme sa radovali z víťazstva a rovnako štyrikrát sme ťahali za kratší koniec. V jednom zápase sa zrodila remíza. Juniori vyhrali v Zámutove vysoko 9:3, pričom štyri góly strelil Lukáč. Týmto triumfom si naše B-mužstvo zaistilo postup do tretej ligy Východ. Pre kategórie starších žiakov U15 a U14 sa sezóna skončila, rovnako ako pre naše dorastenky a žiačky. Darilo sa obom kategóriám mladších žiakov, ktoré zdolali Stropkov.

FK Poprad B - Lukáč
Marko Lukáč pálil v Zámutove ostrými

Juniori

Zámutov – FK Poprad B 3:9 (1:5)

Góly: Lukáč 4, Ujčík 2, J. Tropp, Škyrta, Dzurjo.

Asistent trénera Peter Pitoňák: „Dnešným vysokým víťazstvom sme zároveň potvrdili predsezónny cieľ postúpiť do 3. ligy.“

U15

FK Poprad – Podbrezová 0:0

Tréner Tomáš Koterba: „Vyrovnaný zápas v pozorných obranách priniesol napriek našim viacerým gólovým príležitostiam v samom závere zápasu nerozhodný výsledok 0:0.“

Michalovce – FK Poprad 3:0 (1:0)

Tréner Tomáš Koterba: „Menej vydarený zápas v našom podaní priniesol zaslúžené víťazstvo domácemu tímu. Pôsobili sme ustráchane a súper nás herne prevýšil. Samotnú rozlúčku so žiackym vekom sme si predstavovali víťazne, no napriek prehre patrí chlapcom poďakovanie za výborné výkony ako v postupujúcej základnej časti tak aj nadstavbe, kde sme sa vôbec nestratili.“

U14

FK Poprad – Podbrezová 2:0 (0:0)

Góly: Hanečák, Kuraj.

Tréner Pavol Kubus: „Prvý polčas bol obojstranne vyrovnaný, útoky sa striedali na oboch stranách, ale ani jedno družstvo nepremenilo šance. Do druhého polčasu sme vystriedali až päť hráčov, ale hra sa nezlepšila. Na konci zápasu sme urobili dve krásne kombinácie a dvoma gólmi rozhodli o našom vyhratom zápase.“

Michalovce – FK Poprad 4:2 (2:1)

Góly: Bukovinský, Kapsdorfer.

Tréner Pavol Kubus: „Náš začiatok zápasu bol katastrofálny. V dvoch minútach sme urobili dve veľké chyby a prehrávali 2:0. Od 15. minúty sa hra vyrovnala a v 20. minúte sme znížili na 2:1. Od začiatku druhého polčasu sme súpera viac dotláčali a po ich chybe a peknej prihrávke sme vyrovnali na 2:2. Po peknej kombinácii na pravej strane sme nepremenili čistú šancu na otočenie skóre. Vzápätí po ľahkovážnej strate lopty pri zakladaní útoku a následnej štandartke platilo nedáš-dostaneš. V poslednej minúte opäť slušná šanca na vyrovnanie, ale z protiútoku pokutový kop a 4:2. V poslednom zápase sezóny sme však nepodali očakávaný výkon.“

FK Poprad U13
FK Poprad U13 porazil Stropkov hladko 5:0

U13

FK Poprad – Stropkov 5:0 (4:0)

Góly: Žmijovský 2, Kočiš, Lopušek, Polakovič.

Tréner Radovan Novák: „Do zápasu sme vstúpili veľmi aktívne. Hneď v 2. minúte sme otvorili skóre hry. To nás veľmi neuspokojilo a pokračovali sme vo vysokom tempe. Do polčasu sme ešte pridali ďalšie tri góly. Počas celého zápasu sme boli dominantní a ovládli sme hru. Vypracovali sme si veľmi veľa šancí. Mrzieť nás môže množstvo nepremenených šancí. Chlapci hrali koncentrovane a podali výborný výkon, za čo im patrí moja chvála.“

U12

FK Poprad – Stropkov 5:2 (2:0)

Góly: T. Husár, Chalányi, Murín, Orolin, Vitko.

Tréner Róbert Ujčík: „Spokojnosť s predvedeným výkonom, od prvej minúty sme útočili a hrali prevažne na súperovej polovici. Škoda jedine nepremenených šancí.“

Dorastenky

FK Poprad – Prešov 1:5 (0:2)

Gól: Prachniarová.

Tréner Slavomír Šoltýs: „V poslednom predohrávanom zápase aktuálneho ročníka chceli naše dievčatá vyhrať, ale Prešovčanky mali výnimočnú hráčku a kapitánku družstva Kristínu Sedlákovú, ktorá rozhodla o dnešnom výsledku štyrmi z piatich gólov. Ďakujem našim dievčatám za celú sezónu 2018/2019.“

Žiačky

FK Poprad – Prešov 1:9 (0:6)

Gól: Házyová.

Tréner Vladimír Bycko: „Prešov ukázal, prečo je jasne prvý. Bol vo všetkých herných činnostiach lepší. My sme boli bez pohybu a tým sme im to len uľahčili.“