Po junioroch odohrali počas uplynulého víkendu svoje prvé majstrovské zápasy novej sezóny ďalšie kategórie. Našim mládežníkom sa ale príliš nedarilo. Vyhrali iba juniori, ktorí predviedli v Stropkove dokonalý obrat, keď v druhom polčase otočili skóre z 0:2 na 4:2. Všetkých šesť kategórií, ktoré boli v akcii, okúsilo náročnosť prvej ligy. Bodovať dokázali iba mladší dorastenci U16, ktorí remizovali doma s Trnavou. Zvyšných päť našich tímov ťahalo za kratší koniec.

Juniori

Stropkov – FK Poprad B 2:4 (2:0)

Góly: J. Tropp, Angelo, Dzurjo, Ujčík.

Tréner Peter Pitoňák: „Do zápasu sme vstúpili veľmi zle, keď už v 1. minúte sme z pokutového kopu prehrávali 1:0. V prvom polčase sme urobili veľké množstvo individuálnych chýb a mohli sme byť radi, že polčas skončil len 2:0. Do druhého polčasu sme prestriedali, zmenili trocha rozostavenie a domácim dali lekciu z efektivity, keď sa nám podarilo zápas otočiť a vyhrali sme 2:4.“

FK Poprad U19
FK Poprad U19 prehral v Trnave 0:2

U19

Trnava – FK Poprad 2:0 (1:0)

Tréner Mikuláš Dvorožňák: „V prvom polčase nás v úvodných 20 minútach súper predčil v rýchlejšej práci s loptou, kombinačnej hre, pohybom, z čoho vyťažil v 16. minúte úvodný gól zo štandardnej situácie. Po tomto momente sme hru vyrovnali a postupne aj my sme si vytvorili niekoľko príležitostí, ktoré, bohužiaľ, neskončili v sieti domácich. Dvakrát sme nastrelili žrď, resp. brvno domácej brány (Kuc, Luterán), ďalšie príležitosti mali Olejník, Zummer. V druhom polčase sme boli aktívnejším mužstvom, vypracovali sme si viac gólových situácií, ktoré sme až trestuhodne zahodili. Počas celého polčasu sme diktovali tempo hry, hráčom sa nedá vyčítať snaha o otočenie zápasu v náš prospech, no koncovka nás totálne zradila. Domáci pridali druhý gól v 81. minúte z priameho kopu peknou strelou do horného rohu. Vzhľadom k priebehu zápasu je pre nás prehra krutým výsledkom, no futbal sa hrá na góly a tie sme nestrelili. Chlapcov však musím pochváliť a povzbudiť do ďalších zápasov a veriť, že naša efektivita bude len rásť.“

U17

FK Poprad – Trnava 0:3 (0:0)

Tréner Ján Guziar: „Na úvod sezóny nás čakal kvalitný super (druhý v U16 minulý ročník) so štyrmi reprezentantmi v kategórii U17. Po kvalitnej príprave a doplnení družstva sme si verili a tak sme aj vstúpili do prvého polčasu. V ňom sme hrali otvorenú partiu a boli sme blízko ku streleniu gólu, či gólov. Náročný, aktívny spôsob hry, avšak bez gólového efektu sa podpísal pod samotný výsledok, kde druhý polčas dominoval súper a krutý výsledok pre nás prikrášlil v závere zápasu, kde po 0:1 v 50. minúte sme ešte inkasovali dva góly v 67. a 70. minúte. Chlapcov však chválime za dobrý výkon a odovzdanie všetkých síl. Tešíme sa na ďalšie zápasy, lebo družstvo má svoju kvalitu a ambície porovnávať sa s každým súperom a strieľať góly a získavať body do tabuľky. Dnes to nevyšlo.“

U16

FK Poprad – Trnava 0:0

Tréner Jozef Vernarec: „Veľmi sme sa tešili na prvý zápas sezóny. Náš cieľ pred zápasom bolo hrať účelne a zároveň byť nebezpeční, čo sa nám podarilo. Celý zápas bol viac-menej vyrovnaný, no možno sme si vytvorili viac gólových šancí, čo sme však nepremenili. Potešil nás výkon hráčov, chlapci dodržali to, čo sme si povedali a to je dôležité.“

Ženy

Myjava – FK Poprad 8:0 (3:0)

Tréner Slavomír Šoltýs: „Nastúpili sme v prvom majstrovskom zápase najvyššej ligy u súpera s najvyššími ambíciami. Počas celého zápasu sme boli pod tlakom a domáce dievčatá ukázali, prečo minulú sezónu hrali do posledného kola o titul. Navyše káder doplnili o ďalšie skúsené hráčky. Budúci týždeň hráme domáci zápas v Poprade-Stráže, kde si budeme chcieť napraviť chuť.“

Dorastenky

Prešov – FK Poprad 8:0 (3:0)

Tréner Milan Ilavský: „Úvodné zápasy nám ukázali, na čom musíme popracovať. Súper nás prevýšil v rýchlosti a kombinácii. Musíme zlepšiť prácu s loptou. Dievčatá bojovali, ale na výborne hrajúce družstvo Tatrana Prešov nestačili.“

Žiačky

Prešov – FK Poprad 14:1 (8:0)

Gól: Labudová.

Tréner Milan Ilavský: „V zápase WU15 sme aspoň výsledok skorigovali gólom po peknej individuálnej akcii Labudovej.“