Víťazstvom rozdielom triedy (4:1) nad Futbalovým klubom Nižný Hrušov oslávili hráči nášho B-mužstva celkový triumf v štvrtej lige Sever a postup do tretej ligy Východ. Zverenci trénerského dua Stanislav Koch – Peter Pitoňák sa úplne zaslúžene prebojovali do najvyššej regionálnej futbalovej súťaže. V 30 zápasoch vyhrali až 24-krát, dvakrát remizovali a iba štyrikrát prehrali. V súťaži mali jednoznačne najlepší útok i najlepšiu obranu. Celkové skóre 103:23 hovorí jasnou rečou – víťazná trofej je v správnych rukách. Čerešničku na torte za vynikajúcou sezónou našej rezervy mohol pridať kapitán tímu Róbert Ujčík, ktorý na diaľku súperil s Tomášom Ferencom zo Spišského Podhradia o korunu kráľa strelcov. Keďže ale dnes neskóroval ani raz, s 28 gólmi skončil v tejto individuálnej štatistike na krásnom druhom mieste.

FK Poprad B - N. Hrušov
Samuel Kuba – FK Poprad B

hlasy po zápase

Stanislav Koch (tréner FK Poprad B): „Som rád, že sme splnili cieľ, ktorý sme si dali pred začiatkom súťaže. Mali sme najlepší káder a od prvého kola sme išli za svojím cieľom. Nevyhli sme sa počas sezóny určitým zaváhaniam, ktoré partia k futbalu, ale po domácej prehre s Ľuboticami sme sa zmobilizovali a dosiahli tento úspech.“

Róbert Ujčík (kapitán FK Poprad B): „Prihrávka má pre mňa rovnakú váhu ako strelený gól, preto ma vôbec nemrzí, že som sa nestal kráľom strelcov. Prvoradý je úspech celého tímu, nie individuálne štatistiky, teda náš postup do tretej ligy. To by bola iba čerešnička na torte. Tento postup je dôležitý pre mladých hráčov, pre dorastencov, ktorí vychádzajú z prvej ligy, aby mali uľahčený prechod k mužskému futbalu.“

Roman Dvorčák (prezident FK Poprad): „Stále ma mrzí, že sme s našim A-mužstvom nepostúpili do prvej ligy. Ak by sa nám to podarilo, bol by to v slovenskom futbale asi rok FK Poprad. Som rád, že v našom B-tíme hrajú naozaj juniori. Aj dnes v základnej zostave nastúpili dvaja harcovníci J. Tropp a Ujčík a okolo nich behali 18 až 20-roční chlapci. O budúcnosť futbalu v našom klube sa preto nebojím. Na tretiu ligu sa teším, chceme ju hrať s mladými chlapcami. Budem rád, keď tu ostanú skúsení hráči ako sú bratia Troppovci, Mičko, Ujčík a popri nich budú hrať mladí hráči, ktorých chceme pripraviť na seniorský futbal.“