Tri víťazstvá, jedna remíza a päť prehier. Taká je bilancia našich mládežníckych kolektívov za uplynulý týždeň. Tri body si do tabuľky pripísali mladší dorastenci U16, ktorí vyhrali na Slovane Bratislava. Úspešné boli obe kategórie starších žiakov, ktoré si doma poradili s Humenným. Bod za domácu remízu so Slovanom Bratislava vybojovali starší dorastenci.

Juniori

Prešov – FK Poprad B 4:0 (2:0)

Tréner Peter Pitoňák: „V Prešove sme odohrali zápas na hranici svojich možností. O lepší výsledok sme sa pripravili sami individuálnymi chybami.“

FK Poprad U19 - Slovan Bratislava
Starší dorastenci remizovali so Slovanom Bratislava 3:3

U19

FK Poprad – Slovan Bratislava 3:3 (1:3)

Góly: Dominik Maliňák 2, Kuc.

Asistent trénera Stanislav Koch: „Naši hráči vstúpili do zápasu proti lídrovi súťaže bez rešpektu. Už v 11. minúte Dominik Maliňák z trestného kopu otvoril skóre. Hostia postupne začali preberať iniciatívu a po dvoch našich zaváhaniach v defenzíve otočili vývoj zápasu vo svoj prospech. Súper trestal v podstate každú chybu v našom pokutovom území, čoho dôsledkom bol gól v 45. minúte do našej siete. Druhý polčas bol v našej réžii. Hernou aktivitou a zdravou agresivitou sme súpera dostali pod tlak. V 56. minúte Dominik Maliňák trafil zo štandardnej situácie brvno. V 80. minúte po úniku Dávida Maliňáka Dominik Maliňák znížil. V 85. minúte sa ocitol vo vyloženej šanci Olejník, no brankára Slovana neprekonal. Nakoniec úsilie našich hráčov bolo korunované v 87. minúte, keď Kuc z trestného kopu vyrovnal. Hráči ukázali veľkú vnútornú silu a s favoritom súťaže bodovali. Je to už ôsmy zápas za sebou, čo bodovalo.“

U17

Slovan Bratislava – FK Poprad 3:0 (1:0)

Asistent trénera Róbert Petruš: „V tomto stretnutí sme zaostali za očakávaním, hrali sme s veľkým rešpektom a strachom. Chýbala mi v našej hre futbalovosť a sebavedomie, ktoré sme v predchádzajúcich zápasoch ukázali. Slovan bol lepší prakticky vo všetkom a zaslúžene zvíťazil. Moji chlapci si musia uvedomiť, že zo strachom sa hrať futbal nedá a keď budeme chcieť byť v ďalších zápasoch úspešní a bodovať, tak to budú musieť zmeniť. Ideme ďalej sa poctivo pripravovať na ďalší zápas.“

U16

Slovan Bratislava – FK Poprad 0:2 (0:0)

Góly: Rodák, Suchanovský.

Asistent trénera Boris Rigo: „V zápase na Slovane sme podali kompaktný, kolektívny výkon. Boli sme pozorní v defenzívnej činnosti a veľmi nebezpeční pri našich rýchlych útokoch. V prvom polčase mali domáci opticky viac z hry s jednou gólovou šancou, ale v druhom polčase sme sa im vyrovnali a gólom zo štandardnej situácie a ďalším po rýchlom protiútoku sme spečatili naše zaslúžené víťazstvo. Chlapcom gratulujem.“

U15

FK Poprad – Humenné 3:0 (2:0)

Góly: Justh, Hanečák, Ďurčo.

Tréner Pavol Kubus: „Od začiatku sme súpera zatlačili. Boli sme jednoznačne lepším družstvom. Hrali sme kombinačne a vypracovali sme si množstvo šancí, no premenili sme len tri, a preto sme vyhrali len 3:0.“

U14

FK Poprad – Humenné 2:0 (0:0)

Góly: Hudák, Dagnoli.

Tréner Tomáš Koterba: „V prvom polčase sme hrali bojazlivo a nepresne, no napriek tomu sme si vypracovali dostatok gólových príležitostí. Nepremenili sme ani jednu a aj náš súper z ojedinelého rýchleho útoku neskóroval. Stretnutie sme dvoma gólmi v druhom polčase otočili na svoju stranu, hlavne zlepšenou kombináciou a snahou o zakončenie. Víťazstvo je zaslúžené vzhľadom na zodpovedný výkon chlapcov.“

U13

Humenné – FK Poprad 3:2 (2:0)

Góly: Drevko 2.

Tréner Marián Halavin: „Do zápasu 8. kola sme nevstúpili najlepšie. Množstvo strát lôpt a pokazených prihrávok nám nepridávalo na sebavedomí, ktoré sme mali v predošlých zápasoch. V malej miere to zapríčinil aj zlý terén. Súper to vedel patrične využiť a v 10. minúte po strate lopty, keď sa nám nepodarilo zakončiť sľubnú akciu, z následného protiútoku skóroval. Do polčasu sme inkasovali ešte raz a to v 28. minúte. V prvom polčase sme boli horším družstvom, kde sme sa nevedeli presadiť v ofenzívnej činnosti. V polčasovej prestávke sme spravili zopár zmien, čo sa ukázalo dobrým krokom a chlapci začali hrať našu hru. Darilo sa nám vytvárať gólové príležitosti. V 47. minúte po štandardnej situácii sme naše snaženie a aktivitu dokázali pretaviť v gól. Naďalej sme stupňovali tlak a súper sa len sporadicky dostával k ofenzívnym výpadkom, kde sa im jeden vydaril a z protiútoku opäť skóroval. Na to sme v závere zápasu vedeli reagovať strelením druhého gólu, no výsledok sme už nedokázali zvrátiť v náš prospech a tak súper vyhral. Zápas nám nevyšiel podľa našich predstav, no zároveň chcem chlapcov pochváliť za prístup a predvedenú hru v druhom polčase. Teší ma, že sme na dobrej ceste v ďalšom napredovaní.“

U12

Humenné – FK Poprad 7:5 (3:4)

Góly: Džurník 2, Duda, Vorobeľ, Šuhaj.

Tréner Ján Guziar: „Vyrovnané tímy odohrali vyrovnaný zápas, ktorý rozhodol hlavne lepší fyzický fond domácich. Herne sme obstáli, ale menší počet hráčov na striedanie nás stál úbytok síl, ktoré chýbali v závere.“

FK Poprad ženy - Slovan Bratislava
Ženy prehrali so Slovanom Bratislava 0:7

Ženy

FK Poprad – Slovan Bratislava 0:7 (0:2)

Tréner Slavomír Šoltýs: „Napriek tomu, že výsledok je nepriaznivý, dievčatá si zaslúžia pochvalu za bojovnosť, hlavne v prvom polčase.“