Až štrnásť majstrovských zápasov odohrali mládežnícke kolektívy FK Poprad počas uplynulého týždňa. V šiestich z nich sa naše tímy radovali z víťazstva, v ôsmich prípadoch boli úspešnejší naši súperi. Juniori vyhrali v Raslaviciach a udržali sa na čele tabuľky. Cenný skalp získali mladší dorastenci kategórie U17, ktorí triumfovali v Dunajskej Strede. Vysoké víťazstvá zaknihovali obe kategórie mladších žiakov, ktoré rozdrvili Vranov. Úspešné boli aj naše dorastenky a žiačky, ktoré si poradili s Michalovcami.

FK Poprad B - Lungu
Joseph Lungu – FK Poprad B

Juniori

Raslavice – FK Poprad B 2:3 (2:3)

Góly: Ujčík, Mičko, Lukáč.

Asistent trénera Peter Pitoňák: „Dnes sme mali veľmi dobrý vstup do zápasu, keď už v 6. minúte sme vyhrávali 2:0. Následne sa hra vyrovnala, ale náskok sme si už vziať nedali a do tabuľky si pripisujeme dôležité tri body.“

U19

FK Poprad – D. Streda 2:3 (2:1)

Góly: Angelovič, Kuba.

Tréner Miroslav Guza: „Výborný zápas, výborné individuálne výkony hráčov, z výsledku sa tešili šťastnejší hostia.“

Podbrezová – FK Poprad 4:0 (1:0)

Tréner Miroslav Guza: „Domáce družstvo bolo v tomto zápase vysoko efektívne. V obrannej fáze musíme byť dôraznejší.“

FK Poprad U17 - radosť
FK Poprad U17 vyhral v Dunajskej Strede

U17

FK Poprad – Ružomberok 2:3 (0:2)

Góly: Domik, Kubis.

Tréner Anton Kočiš: „Doma sme chceli vyhrať, ale odohrali sme slabý prvý polčas a súper išiel do dvojgólového vedenia. V druhom polčase sme sa snažili s výsledkom niečo urobiť. Podarilo sa nám znížiť, ale spokojný môžem byť ako tak iba s druhým polčasom.“

D. Streda – FK Poprad 2:4 (1:3)

Góly: Domik 2, Zummer, Krajňák.

Tréner Anton Kočiš: „Toto družstvo potrebovalo víťazstvo a od začiatku sme sa prezentovali poctivým futbalom a išli za ním, ktoré verím, že nás nakopne k ďalším dobrým výsledkom.“

U16

FK Poprad – Ružomberok 1:2 (1:1)

Gól: Bryndza.

Tréner Jozef Vernarec: „Dnes sme po celý zápas mali slabší pohyb, čo možno súvisí s predošlým zápasom v sobotu. Snaha a bojovnosť nestačila, súper bol prvý polčas lepší. Úvod druhého polčasu sme mali výborný, súpera sme zatlačili, škoda, že zo šancí sme nedali gól. V závere sme dostali smolný gól, no súper hral lepšie, takže mu blahoželáme.“

D. Streda – FK Poprad 3:2 (2:1)

Góly: Kmec, Šoltis.

Tréner Jozef Vernarec: „Zápas sme si prehrali hneď v úvode, keď sme dostali dva rýchle góly. Postupne sme sa osmelili, dostali sme sa späť do zápasu gólom ešte v prvom polčase. Za predvedený výkon v druhom polčase sme si remízu zaslúžili.“

U15

FK Poprad – Žilina 1:4 (0:0)

Gól: Kučera.

Tréner Tomáš Koterba: „S veľkým rešpektom, no s odhodlaním v odvete podať lepší výkon sme sa postavili Žiline. V prvom polčase sme predviedli vysoko organizovaný výkon zo zabezpečenej defenzívy, kedy sa náš súper nedokázal presadiť. Druhý polčas aj vplyvom kvality hostí sa nám výkon nepodarilo zopakovať. Naše čo už len menšie zaváhania súper trestal. V priebehu zápasu sme sa ešte kontaktným gólom Kučeru na 1:2 dostali k pomysleniu na lepší výsledok, no individuálne chyby nás o neho pripravili. Súper v dvojzápase vyhral zaslúžene a prezentuje svoju dominanciu a hráčsku kvalitu v prvej lige o titul.“

U14

FK Poprad – Žilina 1:4 (1:1)

Gól: Kapsdorfer.

Tréner Pavol Kubus: „Od začiatku sme išli do zápasu s cieľom dobre brániť a po zisku lopty sa rýchlym prechodom do útoku dostať do zakončenia. V prvom polčase sa nám to darilo. Dobre sme bránili, aj keď sme ako prví inkasovali, dokázali sme ešte v prvom polčase vyrovnať. V druhom polčase sme pokračovali v našej hre a za stavu 1:1 sme išli sami na bránu. Škoda, že sme tento nájazd nepremenili. Súper v záverečnej desaťminútovke skóroval na 1:2. Škoda dvoch gólov v závere zápasu. Dnes sme podali všetci veľmi dobrý výkon, ale musíme uznať, že súper bol lepší a zaslúžene zvíťazil.“

U13

FK Poprad – Vranov n/T 9:3 (5:1)

Góly: Lopušek 2, Žmijovský 2, Kočiš, Joštiak, Hudák, Michlík, Bielený.

Tréner Radovan Novák: „Do zápasu sme vstúpili veľmi koncentrovane a hneď v úvode sme strelili gól. To nás však neuspokojilo a počas celého zápasu sme boli aktívnejší. Vypracovali sme si dostatok príležitostí, z ktorých sme strelili krásne góly. Teší ma, že v zápase prevládali pozitíva. Chlapcov za výkon chválim.“

U12

FK Poprad – Vranov n/T 26:8 (13:2)

Góly: Barla 4, Drevko 3, Dovala 3, Plevák 3, Kočiš 3, Cehula 2, Cimerman 2, Slebodník, Murín, Uhrín, Vitko, Duda, Polaček.

Tréner Róbert Ujčík: „Odohrali sme výborný zápas s kvalitným súperom. Vytvárali sme si množstvo šancí a väčšinu z nich sme aj premenili. Chlapcom patrí za tento zápas veľká pochvala.“

Ženy

Sp. Nová Ves – FK Poprad 1:0 (0:0)

Tréner Slavomír Šoltýs: „Ťažko sa mi hodnotí zápas, v ktorom sme nenašli sami seba. Celé stretnutie sa hralo prakticky medzi šestnástkami. Gól sme inkasovali po štandardnej situácii z rohového kopu.“

Dorastenky

FK Poprad – Michalovce 3:0 (2:0)

Góly: Kaniariková 2, Spielmannová.

Tréner Slavomír Šoltýs: „Hrali sme počas celého zápasu disciplinovane a nepúšťali súperove hráčky prakticky do žiadnych šancí. Efektívne sme riešili vysoký pressing, po ktorom sme dali prvé dva góly. V druhom polčase sme pokračovali v našej útočnej hre a pridali tretí gól. Gratulujem Frederike Kaniarikovej, ktorá sa zapísala prvýkrát v majstrovskom zápase do listiny strelcov a hneď dvakrát.“

Žiačky

FK Poprad – Michalovce 11:0 (4:0)

Góly: Házyová 4, Labudová 3, Klimová 3, Kovalčíková.

Tréner Vladimír Bycko: „Tento zápas bolo našou povinnosťou vyhrať. To sme aj jasným víťazstvom potvrdili, ale s výkonom určite nie som spokojný. Dievčatá majú naviac. Hrali sme pomaly a kazili sme veľa prihrávok. Neustále musíme pracovať na základných herných činnostiach jednotlivca, v ktorých majú niektoré dievčatá stále veľké rezervy.“