Sedem majstrovských zápasov odohrali počas uplynulého týždňa mládežnícke kolektívy FK Poprad. V piatich prípadoch sme sa radovali z víťazstva, dvakrát sme ťahali za kratší koniec. Hladký triumf zaknihovali juniori v Záhradnom, už štvrté víťazstvo v sérii vybojovali starší dorastenci, ktorí si poradili doma s Nitrou a odlepili sa z dna prvoligovej tabuľky. Naopak, obe kategórie mladších dorastencov pod Zoborom neuspeli. Tri body do tabuľky si pripísali aj ženy, dorastenky a žiačky.

FK Poprad B - Tropp
FK Poprad B vyhral v Záhradnom 4:0

Juniori

Záhradné – FK Poprad B 0:4 (0:2)

Góly: Grešák 2, Palša, Lukáč.

FK Poprad U19
FK Poprad U19 vyhral už štvrtý zápas v rade

U19

FK Poprad – Nitra 2:1 (2:1)

Góly: Slebodník, Luščík.

Tréner Miroslav Guza: „Veľká snaha a bojovnosť nám priniesla víťazstvo a tri body nad výborným súperom.“

U17

Nitra – FK Poprad 4:1 (2:0)

Gól: Jurčišin.

Tréner Anton Kočiš: „V defenzívnej činnosti sme na začiatku zápasu pracovali celkom slušne. Prvý gól sme dostali z vymysleného pokutového kopu a druhý zo štandardnej situácie, čo značne ovplyvnilo psychiku hráčov. Do druhého polčasu sme vstúpili odhodlane zabojovať o lepší výsledok, zmenili sme systém hry. Podarilo sa nám znížiť, mali sme tri situácie na strelenie gólu, ale domáci nás z protiútokov ešte dvakrát potrestali.“

U16

Nitra – FK Poprad 2:0 (0:0)

Tréner Jozef Vernarec: „V prvom polčase sme pozorne bránili, súper nemal prakticky žiadnu gólovú šancu. Dopredu sme však mali len pár brejkových situácií, ktoré sme ale nedotiahli do konca. Druhý polčas sme začali zle, hneď sme dostali dva zlepené góly. Potom sme posunuli napádanie až k súperovej šestnástke a začali hrať aktívne. Škoda, že sme z vypracovaných šancí neskórovali, minimálne gól sme si zaslúžili, možno aj dva. Napriek výsledku môžeme konštatovať, že v Nitre sme odohrali výborný zápas.“

Ženy

Michalovce – FK Poprad 1:7 (0:3)

Góly: Dovalová 5, Spielmannová, Šlahorová.

Tréner Slavomír Šoltýs: „V dnešnom upršanom počasí sme chceli uspieť. Od začiatku zápasu sme vyvíjali na súpera tlak a bola len otázka času, kedy dáme prvý gól. Zápas nemal potrebný náboj a po našom druhom góle sa naše dievčatá prispôsobili tempu hry domácich. Zvyšok zápasu sme už len odohrali a pridali ostatné góly.“

Dorastenky

FK Poprad – Lokomotíva Košice 3:1 (0:0)

Góly: E. Králiková, Osipčáková, Pitoňáková.

Tréner Slavomír Šoltýs: „Dnešný zápas miestami nervózny na oboch stranách sme zvládli a pripísali si tri body. V prvom polčase sme boli málo aktívni v pohybe a aj preto skončil polčas z našej strany bez streleného gólu. V druhom polčase sme zvýšili obrátky a hneď to prinieslo úspech v podobe gólov a zaslúžené víťazstvo našich dievčat.“

Žiačky

FK Poprad – Lokomotíva Košice 9:1 (3:1)

Góly: Házyová 4, Labudová 3, Lopušeková, Obertanová.

Tréner Vladimír Bycko: „Zápas s Košicami sa kvôli veľkonočným sviatkom presunul na utorok. Musím pochváliť dievčatá za prístup v tomto zápase. Bojovali jedna za druhú. Veľmi dobrý výkon podala brankárka Karin Budinská. Bola pre nás oporou a aj to pomohlo k výbornému kolektívnemu výkonu. Dievčatá si dnes naozaj zaslúžili vyhrať.“