Naše B-mužstvo má za sebou jesennú časť súťažného ročníka 2019/2020, v ktorom premiérovo účinkuje v najvyššej regionálnej súťaži – v tretej lige Východ. Zverenci trénerského dua Peter Pitoňák – Ján Chmura sú po sedemnástich kolách na siedmom mieste tabuľky, teda v jej hornej polovici. Prvú polovicu sezóny sme zhodnotili s trénerom Petrom Pitoňákom.

FK Poprad B

Po jesennej časti súťaže ste ako jej nováčik na 7. mieste. Ako by ste ju zhodnotili?

S umiestením po jesennej časti je určite spokojnosť, aj keď nás mrzí prehra v poslednom kole, nakoľko sme mohli zimovať na 5. mieste.

Získali ste 26 bodov so skóre 29:32. Ste s tým spokojný?

Cieľom juniorky nie je naháňať body a skóre, ale od začiatku sezóny sme šli do súťaže s tým, aby sme dali príležitosť mladým futbalistom, ktorí s futbalom dospelých ešte len začínajú a chalanom z A-mužstva, aby chytili zápasovú prax.

Hodnotíte lepšie vaše vystúpenia na domácom ihrisku alebo zápasy vonku?

Dokázali sme uhrať body na ihriskách súpera, ale, naopak, stratili sme body aj doma. V tretej lige už nie je veľa bočných vplyvov ako tomu bolo v štvrtej lige. Snažíme sa hrať svoj futbal a je nám jedno, či hráme doma alebo u súpera.

Splnili hráči všetky vaše očakávania a predstavy?

Boli zápasy, v ktorých sme dokázali ísť na hranicu svojich možností a bola radosť sa pozerať na chalanov, ale musím priznať, že v niektorých zápasoch som bol rád, keď rozhodca odpískal koniec zápasu, kde sme veľa futbalovej kvality neukázali.

Ako hodnotíte spoluprácu rezervy s A-mužstvom?

Hlavne v prvej polovici súťaže nás hráči A-mužstva dopĺňali vo väčšom počte a bolo to cítiť aj na výsledkoch. Som rád, že aj chalanom z A-mužstva to na základe ich výkonov v rezerve otvorilo dvere do základnej zostavy v prvom tíme.

Čo bolo v prvej polovici sezóny najväčším pozitívom, a naopak, čo vás v nej najviac sklamalo?

Potešila nás séria siedmich víťazstiev za sebou a taktiež zápas v Humennom, kde nastúpili piati chalani z U19 a boli sme tam viac než vyrovnaným súperom. Mrzia nás vysoké prehry a stále tá posledná v Plavnici.

Kedy začnete so zimnou prípravou, ako a kde bude prebiehať a na čo sa v nej zameriate?

So zimnou prípravou začneme 8. januára spolu s U19. Prebiehať bude v domácich podmienkach na umelej tráve vo Veľkej. Zameriame sa v nej hlavne na rozvoj kondície a sily, ale určite sa budeme venovať aj taktickým veciam.

Plánujete počas zimnej prestávky káder nejako obmeniť?

Nemyslím si, že dôjde k veľkým zmenám. Bude to záležať hlavne od nášho prvého tímu.

Čo bude vaším cieľom v odvetnej, jarnej časti súťaže?

Je dôležité, že nebudeme hrať o záchranu a tým pádom môžeme pokračovať v rozbehnutej práci s mladými futbalistami. Možno, že čoraz viac priestoru dostanú už aj hráči z dnešnej U19.

7. FK Poprad B 17 8 2 7 29:32 26