fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Už druhý týždeň naplno zaberajú v zimnej príprave aj hráči nášho B-tímu. A to i napriek tomu, že jarná časť súťažného ročníka tretej ligy Východ sa pre nich začína až 22. marca prvým majstrovským zápasom doma proti Šarišským Michaľanom. Dôvod, prečo začali zverenci trénerského dua Peter Pitoňák – Ján Chmura s prípravou tak skoro je celkom prozaický – tréningové jednotky absolvujú spoločne s kategóriou U19 a tá začala s prípravou už 8. januára, keďže prvá liga staršieho dorastu štartuje už 22. februára.

„Zimnú prípravu sme začali 8. januára, nakoľko trénujeme spoločne s U19-kou. Nechceli sme to naťahovať, aj keď nám by možno stačilo začať o niečo neskôr. Máme spoločný tréningový proces, preto sme chceli byť na jednej bežeckej úrovni. Čaká nás preto o niečo dlhšia zimná príprava ako by sme si možno predstavovali, ale možno o to lepšie budeme pripravení na odvetnú časť súťaže,“ ozrejmil na úvod tréner nášho B-mužstva Peter Pitoňák.

FK Poprad B
Stano Šesták si zahral za B-tím

„Seniori“ oprášili kopačky

Prvý týždeň prípravy má naša rezerva za sebou. V sobotu 11. januára odohrala prvý modelovaný prípravný zápas s U19-kou, ktorý prehrala 1:3. Zaujímavosťou je, že v drese B-tímu sa objavili na ihrisku aj také mená ako Stano Šesták (športový riaditeľ), Roman Pazúr (manažér seniorských výberov) či Jozef Olejník (športový riaditeľ mládeže) – klobúk dolu, páni, mladíci vás určite nešetrili a poriadne prevetrali.

Tréningové jednotky budú postupne naberať na intenzite. „Prvý zahrievací týždeň vyvrcholil tréningovým zápasom s U19-kou. Teraz už naberáme hlavne kondičnú stránku, ktorá bude každý víkend doplnená prípravnými zápasmi. V nich by sme sa chceli zamerať už aj na herný systém – hernú tvár, ktorú by sme chceli ukázať v jarnej časti. Keďže v juniorke nás nie je až tak veľa, budú nás dopĺňať hráči z U19-ky alebo hráči A-mužstva. Keďže však trénujeme spoločne s U19-kou, s tréningovým procesom problém nie je,“ poznamenal kouč treťoligistu.

pribudol Tomáš Lajčák

V kádri je momentálne jedenásť hráčov, do tímu pribudol Tomáš Lajčák, ktorý sa k nášmu „béčku“ pripojil teraz v zime. Naplánovaný nie je žiaden odchod, v pláne nie je ani dopĺňať káder o hráčov z iných tímov. „Chceme, aby tu boli chlapci, ktorí vychádzajú z našej U19-ky. Pre nás v juniorke nie sú prioritou výsledkové ciele. Samozrejme, v tabuľke chceme byť čo najvyššie a určite sa pohybovať v jej hornej polovici. Hlavným cieľom ale je, aby sme pripravovali hráčov pre A-mužstvo, aby to bol pre nich štart do veľkého seniorského futbalu,“ dodal na záver Peter Pitoňák, ktorý je so svojimi zverencami po jeseni na 7. mieste šestnásťčlenného pelotónu.

plán prípravných zápasov

18.1.: Spišská Belá – FK Poprad B (vonku, 14.00)

25.1.: FK Poprad B – Rudňany (doma, 16.00)

1.2.: FK Poprad B – Medzev (d, 12.00)

4.2.: FK Poprad B – Veľké Lovce (d, 15.00)

8.2.: FK Poprad B – Spišské Podhradie (d, 14.00)

23.2.: FK Poprad B – Krompachy (d, 13.00)

7.3.: FK Poprad B – Banská Štiavnica (d)

13.3.: Oravské Veselé – FK Poprad B (v Ružomberku)

X