Druhá liga sa dostala do stavu, aký tu už dlhý čas nebol. Rozhodne sa až v poslednom kole a rovnosť šancí je 50 na 50, aj keď náš úhlavný rival má o gólik k dobru v porovnaní skóre. Tu je však pre Pohronie strašiakom ďalšie pravidlo, pretože ak by rozdiel v skóre bol u obidvoch rovnaký, rozhoduje množstvo strelených gólov, a to v tom jasne dominujeme. Takže miska váh sa môže veľmi rýchlo prekláňať z jednej strany na druhú a čaká nás mimoriadne dramatický finiš druhej ligy.

Z hľadiska formy by sme mali ligu vyhrať my. Kým tá naša výsledkovo graduje, Pohronie má už najlepšie časy tohto ročníka za sebou. To sú však len teoretické bláboty do vetra, pretože reči sa hovoria a chlieb sa je. Obe mužstvá sú kvalitné a navyše, nastúpia u súperov, ktorým už nejde o nič. Postúpiť nemôžu a vypadnúť tiež nie. Pre Pohronie a Poprad teda nastáva hodina dvanásta.

Včera, keď som pozeral hokej našich proti Kanade a dostali sme gól dve sekundy dokonca, pochopiteľne som sa vytočil a pýtal som sa, prečo je to tak. Potom som si však spomenul na Šestyho zásahy v poslednej chvíli a uvedomil som si, že to k športu patrí a keď sa to stáva nám, oblieva nás ohromná radosť z vyškrabaných troch bodov. Priatelia, toto je sezóna Stana Šestáka, ktorý prišiel Popradu pomôcť k postupu a svojim tajomstvom a výnimočnosťou, ktorú v sebe má, zasiahol v odvetách až šesťkrát spôsobom, ktorý rozhodol zápas. Nevysoký chlapík, ktorý pri nástupe na ihrisko nevyčnieva a svojou skromnosťou a húževnatosťou si odmaká celý svoj čas na ihrisku, má v sebe niečo, čo ťažko vysvetľovať. Niekto tomu hovorí talent, niekto inštinkt a niekto to zaokrúhli do formulky „rozdielový hráč“. Stano Šesták dáva na sklonku svojej kariéry odpovede na všetky otázky, ktoré súvisia s jeho progresom z východu Slovenska, kde údajne nič nie je, až na špicu strelcov v slávnej a famóznej nemeckej Bundesligy.

Zdroj: archív Stanislava Šestáka

Zápas sa však nedá vyhrať s jedným hráčom a na Stanove šance maká celá kabína, ktorá mimochodom v závere sezóny fantasticky bráni a výhra sa dosahuje o to ľahšie, ak mužstvo zabezpečí aj čisté konto. Priatelia, toto je kolektívny šport a glorifikácia jednotlivca pripadá do úvahy len za mimoriadnych okolností. Tie ale nastali. Postup si už dokážeme uhrať sami, nemusíme čakať na výsledky niekoho iného, pretože ak nám nebude dopriate prvé miesto, stále máme v rukách baráž, ktorá síce ešte nie je úplnou samozrejmosťou a za hlbokej teoretickej úvahy o ňu ešte môžeme prísť, ale verím, že šesť bodov do konca bude minimálne na baráž stačiť.

Nuž, pred nami je len jediný domáci zápas, ktorý odohráme o dva týždne. Celý región vie, že FK POPRAD ťaží z výnimočnosti Stana Šestáka, ktorý ale definitívne niekoľkokrát povedal, že či Poprad postúpi, alebo nie, na stenu pribije klinec, zavesí kopačky a kariére bude koniec. Priatelia, blíži sa teda chvíľa, kedy výnimočný hráč tejto krajiny vážne zvažuje, že skončí s tým čo má najradšej a bude to s najväčšou pravdepodobnosťou v našich farbách. Buďme na tento moment pripravený, pretože Šesty je stále pripravený odovzdať srdce za Poprad a každý zápas je toho dôkazom.

Fanklub FK POPRAD
Fanklub FK POPRAD na pípravnom zápase proti FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa

Vyhrať túto ligu si prajem z dvoch dôvodov a tými sú dvaja ľudia. Človek, ktorý tento klub dvihol z prachu do výšin, o ktorých sa nám začína čoraz viac snívať a človek, ktorý mohol so svojím menom hrať úplne inú súťaž a v čase, keď si vybral Poprad, mohol zvoliť niečo úplne iné.

Aj keby sa všetko na poslednú chvíľu zbúralo, ako včerajší hokej, ostáva tu niečo výnimočné a to sú tieto dva príbehy. Za tie ale môžeme ešte v dvoch zápasoch zabojovať a vrhnúť do toho posledné sily. Ak tak urobíme a počas každého kroku na ihrisku si povieme, že stojí za to siahnúť na dno fyzických možností, verím, že tento klub môže sláviť úspech. Ak veríte so mnou, príďte na tribúny a konečne v tom našom stánku naplňme aspoň väčšinu sedadiel. Títo ľudia a tento klub si to zaslúži. Veľká hra sa začína.

FK Poprad_NTC Poprad