fbpx

Po vyše trojmesačnej nútenej prestávke sme dnes nastúpili na majstrovský zápas v Skalici. Na Záhorí sme sa predstavili v značne obmenenej i omladenej zostave a hoci sme prehrali 0:1, hanbu sme si určite neurobili. Naopak, zverenci trénera Jaroslava Belejčáka ukázali potenciál. O najtesnejšom víťazstve domácich rozhodol jediný gól zo 40. minúty, ktorý zaznamenal z pokutového kopu kapitán Nagy. V porovnaní z obdobia spred koronakrízy nám na súpiske chýbali viaceré zvučné mená – Kukoľ, P. Maslo, Maťaš, Zekucia, Arevalo, Oscar, Junior, Jančak. Naopak, v základnej jedenástke dostali príležitosť traja dorastenci – Jurčišin, Luterán, Dominik Maliňák a ako striedajúci hráč naskočil do hry aj štvrtý Kuc. Kapitánsku pásku si navliekol skúsený stopér Lukáš Horváth.

MFK Skalica – FK Poprad 1:0 (1:0)

Gól: 40. Nagy (z 11 m).

Pred 340 divákmi rozhodoval Dohál.

ŽK: Švrček – Horváth, Grešák, Gallovič.

FK POPRAD: Vavrúš – Jurčišin, Luberda, Horváth, Grešák – Gallovič, Kanu (85. Kuc), Luterán (89. Dzurjo), Legnani – Slebodník (62. Andrić), Dominik Maliňák.

Martin Luberda - FK Poprad
Martin Luberda – FK Poprad

hlasy po zápase

Roman Pazúr (manažér FK Poprad): „Po obmene v kádri sme nastúpili na zápas so štyrmi dorastencami. Na začiatku bolo vidieť, že to bolo stretnutie po dlhej odmlke, po vyše troch mesiacoch. Chýbala súhra, v tomto zložení nastúpilo mužstvo po prvýkrát. Myslím si, že sme podali celkom sympatický výkon, hlavne v druhom polčase sme dokázali potrápiť domácich, ktorí nastúpili so skúsenejším mužstvom. Chýbalo trochu šťastia, v 70. minúte mohol Andrić výbornou hlavičkou vyrovnať. Bol to behavý zápas, domácich sme dostatočne preverili. Prehrali sme gólom z pokutového kopu, keď Grešák po dlhej skĺzačke trafil nohu súpera. V základnej zostave debutovali v našom tíme Dominik Maliňák i Jurčišin a hrali aj ďalší dvaja dorastenci Luterán a Kuc. V bráne sa predstavil Vavrúš, ktorý pôsobil dojmom skúseného gólmana. Výborná rozohrávka, výborne čítal hru. Defenzíva fungovala veľmi dobre, stopéri patrili k najlepším na ihrisku.“

Lukáš Horváth (kapitán FK Poprad): „Zápas mal veľmi dobrú úroveň vzhľadom k tomu, že sa hralo po veľmi dlhej pauze. Z oboch strán to bol solídny súboj. Mám veľmi dobré pocity z tohto stretnutia. Vzhľadom k tomu, že sme výrazne omladení, myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť. Je to odrazový mostík do ďalších zápasov. My, skúsenejší hráči, sme sa snažili pomôcť na ihrisku tým mladším. Mrzí nás, že sme prehrali gólom z penalty, ale taký je futbal. Ideme ďalej.“